Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Вчера
  2. Проблем със Zafira 1.6 CNG

Ами , над темата има в черно " Отговорете в темата" - там щракаш и пишеш в темата.
  3. Последната седмица
  4. Здравейте, На джантите, които си купих имаше монтирани вентили за контрол на налягане на гумите. Реших да си намеря и модула (TPMS), с който работят. Зад джабката имам стандартен конектор за него и може да го включа там. Знам, че за да работи тази опция трябва да се програнира РС-то на колата (не с ОП-ком). Въпросите ми са: - трябва ли да има още някакъв хардуер - може ли някой да извърши това (освен Официалните сервизи) във Варна или София - колко би струвало това Колата е Астра Н, комби, с CID. Имам БЦ Поздрави,
  5. Намерих от една фирма за 15 лв.
  6. Здрвейте, имам Мерива 2004, немога да намеря от къде да изключа пасажерския airbag, за да поставя детското столче от пред при необходимост. Ако някой може да ми даде съвет, ще съм благодарен.
  7. Въпрос относно ЕГР-а

Здравейте колеги от 1 месец насам се мъча със проблем на егр-а , до колкото разбрах е това отпред (прикачил съм снимка) но ефект нямаше , след цяла вечер четене из разни форуми и прочие разбрах че егр-а съвсем не е там, та тотално се обърках! Може ли някой да ми каже къде се намира пустия му ЕГР?
  8. да и

1. dmm

dmm

Кога можеш, къде, каква е цената? 
      Някъде да си комуникираме по-лесно?

2. ПОМАГАЩ
  9. Здравейте момци, понеже нямам необходимото софтуеърно оборудване и знания, някой може ли да програмира UHP4 модул към Astra H Z19DT? UHP4 модулът е ZJ (voice commands би трябвало) със SW 3.2 (доколкото четох не всеки OPCOM ще се справи). Модулът е ресетнат от предишната кола. Кабелът ще се постарая да си го навържа сам по схема, но и за това може да имам нужда от помощ. Намирам се в София. Та, някой можещ и желаещ? П.П.: Ники Манев е неналичен към момента.
  10. Здравейте, преди карах Вектра В(X20XEV) и доста си пооблъсках главата с нея и ето отново, 4 години след като смених марката отново попаднах на Опел :), но миналата седмица един колега ми продаде(по-скоро подари, цената беше символична) неговото "чудо" Corsa B X14SZ автоматик, без климатик с газ(Лавато - плочка) и нямаше как да откажа да си почеша крастата малко. Колата е имала следните проблеми : 1. Прегрята - последваща шлайфане на главата, но все още вдига лесно над 100С 2. Наскоро е смесила маслото от автоматичната кутия и водата - сменен радиатор промита кутия - мисля, че два или три пъти с Декстрон 3 масло ( или негов еквивалент) но никога не са и сменяни филтрите на кутията. Като цяло колата на газ си върви перфектно, но има следните проблеми. 1. Все още загрява до към 100-105 С изключително бързо, въпреки новия радиатор. Не е сменен термостата и водната помпа - имам ги и двете, чакам ангренаж за да ги сменя. Правилно ли съм се насочил ? Има ли варинат на този модел да се сложи по-голям радиатор ( от модела с климатик + преправяния) ако все пак продължи да загрява ? 2. Op-Com-а няма връзка с ECU-то. Опкома си работи, изчистих грешки по други модули като Airbags, трансмисията е чете (всичко е ОК за сега ), но мотора неще и неще...Къде мога да намери ел.схемите на този мотор за да си проверя K-линията до диагностиката ? ( на Вектрата правих изцяло на ново изолацията на кабеляка в мотора - пукат се, така че имам опит ). Моля ако някой има схемите за ECU за X14SZ да ги сподели. 3. Към т.2 - когато е карам на бензин забива муцуната(пали и се фурсира на място без проблеми) - вчера даже натиснат до дупка педал на газтта изгасна на равно с 10км/ч(светва CheckEngine), на газ няма ядове - като светва и Check-Engine Light, но не мога да прочета защо. Като цяло на бензин няма мощност, на газ май са по-добре нещата. 4. Как да подходя към скоростната кутия ? Да търся ли да сменям филтри и масло още един път - какво масло да е ? В момента е ок маслото и добре се държи като превключване, с изключение че липсва мощност някой път. Сменени са въздушен и горивен филтър, но ще ги сменя и тях отново. Като цяло колата предоставя фронт за работа , а и за момента имам гараж с канал и мога да си поиграя - бих искал да я стегна за жената, че работата и е на другия край на София.
  11. Не работи клапан парно

Здравейте, не ми работи клапана /кран парно/ където спира антифриза към купето трябва да го сменя. Как става смяната, знам че са 2-модела.Предв.благодаря.
  12. Здравейте, Поради наличието на служебна, продавам корсата от тази тема: Линк към обява със снимки: https://bazar.bg/obiava-29357616/opel-korsa-1-4-gaz-benzin Газ/бензин. Комплект летни гуми на алуминиеви джанти и комплект зимни гуми на стоманени джанти. Преглед и застраховка до 01.2021. цена 1300лв. Габрово 0888 930 298
  13. Здравейте, Поради наличието на служебна, продавам корсата от тази тема: Линк към обява със снимки: https://bazar.bg/obiava-29357616/opel-korsa-1-4-gaz-benzin Газ/бензин. Комплект летни гуми на алуминиеви джанти и комплект зимни гуми на стоманени джанти. Преглед и застраховка до 01.2021. цена 1300лв. Габрово 0888 930 298
  14. Моля да бъде изтрит поста. НЕ знам защо се пусна два пъти за Дебитомер въпроса. !
  15. Здравейте на всички. Стаава въпрос за Astra J 1.7 125 hp . Имам един много странен проблем. Стойностите на MAF сензора много играят и не стоят стабилни на празен ход. Варират от 5 g/sec до 15 g/sec, като се сменят постоянно за части от секундата. (ако се налага ще направя и клип), но страшно много играят. От какво може да е този проблем? Пробвах с друг дебитомер (нов), но нямаше никаква разлика. Благодаря за съветите предварително. EGR е затапен и изключен (в началото си мислех, че ще се оправят стойностите но нямаше разлика) и колата е без DPF филтър.
  16. Earlier
  17. Има ли някой такова дистанционно, защото продължавам да търся? Може и дефектно. То не е оригинално, но Астрата ми е оборудвана с него и работи добре. Скъсаха ми се гумените ключета...
  18. не се борете и спрете с тези комбинации на бутоните няма да тръгнат пишете ми или звънете .
  19. Проблем запалване Opel Astra H1.7 CDTI Z17DTH 2008г 101 коня проблемът е следния сега в жегата и каране в града или извън него продължително ина климатик като спра некаде за 10 -20 мин после няма палене стартера върти докато падне акумолатора и неще все едно е спряно горивото към помпата оставям е 1 час да изстине до 50-60 градуса и пали от четварт!!!Сменил съм датчика на К В с оригинален БОШ на диагностика нищо не излиза !!!Предполагам некой дачик или клапан за гориво по принцип когато е завряла по трудно пали дайте некакви насоки!!
  20. Сложих CCR 600 на Корса Б. Изписва 10 SAFE, показва 4 цифри за кода, но след старт с AS не показва станциите. Не ще и с бутони 3/5 и 4/6. Свири перфектно и не ми се заменя за CAR 300. Помагайте!
  21. Мнение за Опел Астра

Здравейте, и аз мисля да ставам опелджия и съм се ориентирал към 1.8. Колата ще се кара на газ, някой ако е имал, ще се радвам да сподели?? Чел съм доста мнения.Разликите между 125 и 140 не са големи. Ще се радвам да чуя какво мислите. Поздрави.
  22. Здравейте колеги, Моля за помощ при разрешаване на следния проблем: Имам Opel Vectra C 2002. След запалване всички уреди са нормално работещи, след известно време (случайна величина) всички стрелки падат, всички контролни лампи светват, преустановяват работа чистачки, подгреватели на задно стъкло и най-същественото спира да работи климатроникът! Иначе, двигателят работи, мигачите работят, т.е. колата се движи без проблем. При рестартиране на запалването проблемът изчезва, но пак за кратко. Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем и е намерил решението му да сподели!
  23. Необурудван, без да е цепен блок и глава. 0889573628 или на л.с.
  24. Електроусилвател на волана EPS

Здравейте , имам и аз проблема със ситно тракане под корм. колонка , светване лампа EPS и изключване на сервото - всичко води към датчика - главен герой в темата. Ще съм много благодарен ако имате инфо за сервиз или специалист във Варна , който може да направи читаво смяната/ремонта ( автоматично изключваме Каргоекспрес - не че нещо ама няма нужда от нова (оригинална) кормилна колонка за 1800 лв и нагоре ). Колата е Meriva A 2004 1,6 бензин. Благодаря предварително.
  25. Мнение за Опел Астра

Аз съм с такава и за 100к км (взета чисто нова) съм сменял консумативи, 1 път бобина и сега имам драми с клапите регулиране посоката на въздуха. Не съм слагал газ. Като цяло изключително безпроблемна и здрава кола!
  26. Бели петна по боята

Колега, нямам идея какво е станало, но според мен може да опиташ с някаква паста да пастираш местата и да видиш дали ще има ефект.
  1. Зареди още активност