Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Вчера
  2. Последната седмица
  3. Earlier
  4. Мерива не пали след ремонт

Да не сте забравили да включите някоя букса? И откъде сте?
  5. Мерива не пали след ремонт

Здравейте имам опел мерива след основен ремонт не пали. Някакакви напьтцвия или човек който да помогне . Срещу Заплащане
  6. Купувам дясно странично огледало за Astra F, 95, фейслифт - заобленото, електрическо с подгрев. тел. 0887 183 105
  7. Mерива 1.4 2006

Относно газифицирането - и аз съм с Мерива 2006, двигател Z14XEP. Преди 3г сложих инжекцион Lovato Easy Fast, понеже доста добър газаджия ми препоръча да е с бързи дюзи за този TwinPort двигател. Стана си перфектно около 40хил.км - абсолютно никакви проблеми. Само ходя през около 10-12хил. за смяна на филтри.
  8. Мерива 1.7DTI,непали при загрят двигател

Ако върти стартера и мирише на бензин ... Имах този проблем (на бензинова кола) и се оказа EGR клапана. В загряло положение и от боклуците не работи както трябва (май не затваряше) и от там се бърка ГВС в цилиндрите и не пали. Затапихме го и проблема спря, но разхода се вдигна. Почистване - беше временно решение. Нов - решение на проблема. Ако е от датчика на коляновия вал - няма да мирише на бензин, понеже той не поддава информация на компа, а от там и на инжекторите и не впръсква гориво. Само върти на празно. Успех!
  9. Opel tigra a

Здравейте, интересува ме за колко лева мога да продам моята Opel Tigra 1.6 130к.с. със чип е но има проблем в мотора колата няма ръжда или изгнило перфектна от към ходова част но вече не ми трябва. Благодаря предварително!
  10. Проблем

Здравейте колеги, имам проблем с 2.0 dtl16v 101к.с студен,топъл мотор колата работи нормално. Включвам на скорост потегляме включва се чек изключвам изчезва. Ако някой има представа моля за помощ ! Благодаря ви предварително!!!
  11. Mерива 1.4 2006 Z14XEP-свещи

Аз съм със същите. Нямам ядове до момента.
  12. Проблем с DPF-а

Колеги вчера на път ми светна сервизната лампичка на Зафирата и колата влезна в авариен режим,нямаше мощност,супер бавно ускоряване и т.н.След като я загася се оправя и след 4 км отново святка сервизната лампичка и влиза в авариен режим.Намерих сервиз по пътя,направиха диагностика и излезна някаква разлика в налягането на изгорелите газове или нещо от сорта,демек момчето ми го преведе ,че е филтъра за твърди частици,ама сега датчик ли е ,запушен ли е нещо друго ли е не можа да каже, и мога ли да я карам така поне докато отвори сервиза на който имам доверие в Пловдив.Изминах 200 км. С този проблем и няма някакви други ядове и главно въпроса ми е ще навредя ли на колата ако я карам така известно време докато успея да я вместя в графика на сервиза?Между другото на теста с педала и пъпката за километража за вадене на грешки ми изписва 1.7 03 003 Която грешка проверих в един чужд форум и се споменаваше за DPF,но малко трудно ми беше превеждането
  13. Кори под мотора

Здравейте колеги,извинете ако съм неориентиран във форума но последно имах Опел преди 10г и сега форума е доста по-различен.имам питане за астра Н 2006-та 1.7 сдти ,въпроса е за две части,които стоят под халогените като добавки към кората под бронята предполагам, някой знае ли нещо за тях или изобщо ги няма ,под халогените зеят две огромни дупки и кората под мотора си губи смисъла
  14. Ламбда сонда

Здравейте колеги. Във Вторник успях да отида на диагностика най на края.Чека си светеше и веднага се видя горна сонда е блокирала.След изфорсирване два три пъти здраво веднага се пусна и започна да отчита коректно.Диагностика направи пълна адаптация на сондите и дебитомера и колата си замърка.По принцип не се налага такава при този модел Зафира но по някога когато се подменят няколко детайла по електрониката както в моят случай се налага такава.Вече трети ден колата лети и нищо не свети и сутрин когато я запаля и е студена и помен няма от не постоянните обороти.Според мен дебитомера е в основата на проблема нищо,че не излиза,че е той на програма.Чеха от тубата ще излезе прав. За сега зафирчо е като нов и много му се радвам.не защото нямам и други коли и то по хубави но много се измъчи горкото до като му помогна. Успех на всички колеги и безаварийни.
  15. А какво се случва с първата?
  16. Питане за устройство

Може би е блутут допълнително слаган.
  17. Ускорява на тласъци

оказа се приплъзващ съединител
  18. Как се свалят подгласниците на astra j

https://www.drive2.ru/l/499264041991012364/
  19. Чисто нови задни накладки febi 16894. Купени за Астра J 2.0 Тук можете да видите абсолютно същия модел и моделите за които става- https://www.autodoc.bg/febi-bilstein/7556097 Продавам ги, защото се оказа, че Бижо не работи с части на клиенти. 30 лв. Продавам нови предни накладки ATE 130460726 32. Това е модела в стандартен магазин за авточасти- https://chastite.com/комплект-спирачно-феродо-дискови-спирачки-ATE-13.0460-7263.2-y1060590.html 70 лв. Купени са от немския амазон. Не мисля, че има нужда да слагам снимки, накладки като накладки :D Румен Василев, София, 0887152326
  20. Mерива 1.4 2006 Z14XEP-свещи

Оргиналните са такива,същите сложих и аз Свещи
  21. Мерива 1.7DTI,непали при загрят двигател

https://sauto.bg/datchik-kolqnov-val-za-opel-meriva-17-dti-16842-b-swag-c-40933680.html този датчик дава тези проблеми. 1- от решенията
  22. Mерива 1.4 2006 Z14XEP-свещи

Моля да ми препоръчате подходящи свещи за този мотор.
  23. Питане за устройство

Здравейте, за моя огромна радост почти съм собственик на Astra J A17DTR 110 к.с. - чакам само да проверя дали наистина на климатика му е необходимо " само малко фреонче " според продавача или е заминал компресора... Та на въпроса - до скоростния лост има странно устройство. Някой има ли представа какво е и за какво служи. Говори на италиански когато го пусна...
  24. При студен двигател,стартира много лесно,но след като загрее отказва напълно да запали.Наскоро ремонтирах стартера.Моля за мнение какъв може да е проблема?
  25. Добър ден, Имам въпрос относно странно виене на задна скорост от моята Астра H 1.7/100 коня дизел, Исузу мотора с 5-степенна трансмисия. Когато включа на задна и започна да се движа се чува виене като от лагер или нещо подобно... Задната си влиза нормално, на място нищо не се чува, а само като ръгна да се движа. След това реших да се заслушам като си играя с педала на сединителя и се оказа, че като го отпускам малко след средата започва да се чува леко тракане (като чукане) и така докато не го пусна, но в момента на оделянето не се чува, защото отделя около средата. Тракането се чува при отпускане на свободна! Въпросът ми е, знаете ли какво може да е? Кутия, съединител, маховик, дефернциял (за виенето). Маслото не съм го сменял откакто съм я купил преди 42К км, но като я вземх ми казаха, че има и че е добре. Може да побвам да го сменя, но не вярвам да е от това. Ако някой може да даде мнение, благодаря! Допълнение няколко дни след първоначалния пост: Виенето изчезна някак, но тракането си остана... Когато е студена и натисна съединителя нищо не се чува, но след като покарам малко и натисна пак вече има тракане... Ако някой знае какво е, моля да сподели.
  26. Ламбда сонда

Когато се смени дебитомера с нов трябва ли да се обучи? При всички други коли които съм имал никога не се е налагало.
  27. Здравейте колеги, дали някой знае къде може да се види списък с монтираните компресори за климатик по модели и години? Идеята е да се провери съвместимостта на компресорите по модели. Благодаря предварително!
  28. Здравейте, колеги! Вчера ми се случи следното нещо: при вкарване на 1ва и отделяне на съединителя няма проблем, но ако го натисна няколко пъти се чува едно тропане (на 2ра, 3та няма ядове, само 1ва). Малко ме съмнява съединител или маховик, но нека някой с подобен проблем каже.. Astra gtc 1.7
  1. Зареди още активност