Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последната седмица
  2. Питане за устройство

Здравейте, за моя огромна радост почти съм собственик на Astra J A17DTR 110 к.с. - чакам само да проверя дали наистина на климатика му е необходимо " само малко фреонче " според продавача или е заминал компресора... Та на въпроса - до скоростния лост има странно устройство. Някой има ли представа какво е и за какво служи. Говори на италиански когато го пусна...
  3. При студен двигател,стартира много лесно,но след като загрее отказва напълно да запали.Наскоро ремонтирах стартера.Моля за мнение какъв може да е проблема?
  4. Добър ден, Имам въпрос относно странно виене на задна скорост от моята Астра H 1.7/100 коня дизел, Исузу мотора с 5-степенна трансмисия. Когато включа на задна и започна да се движа се чува виене като от лагер или нещо подобно... Задната си влиза нормално, на място нищо не се чува, а само като ръгна да се движа. След това реших да се заслушам като си играя с педала на сединителя и се оказа, че като го отпускам малко след средата започва да се чува леко тракане (като чукане) и така докато не го пусна, но в момента на оделянето не се чува, защото отделя около средата. Тракането се чува при отпускане на свободна! Въпросът ми е, знаете ли какво може да е? Кутия, съединител, маховик, дефернциял (за виенето). Маслото не съм го сменял откакто съм я купил преди 42К км, но като я вземх ми казаха, че има и че е добре. Може да побвам да го сменя, но не вярвам да е от това. Ако някой може да даде мнение, благодаря!
  5. Ламбда сонда

Когато се смени дебитомера с нов трябва ли да се обучи? При всички други коли които съм имал никога не се е налагало.
  6. Здравейте колеги, дали някой знае къде може да се види списък с монтираните компресори за климатик по модели и години? Идеята е да се провери съвместимостта на компресорите по модели. Благодаря предварително!
  7. Здравейте, колеги! Вчера ми се случи следното нещо: при вкарване на 1ва и отделяне на съединителя няма проблем, но ако го натисна няколко пъти се чува едно тропане (на 2ра, 3та няма ядове, само 1ва). Малко ме съмнява съединител или маховик, но нека някой с подобен проблем каже.. Astra gtc 1.7
  8. Ламбда сонда

Здравейте колеги. Днес смених дебитомера.Като,че ли колата е по пъргава но може би си внушавам.Чека не изгасна.Цял ден бръмча с нея из града. Ще видим утре,трябваше да сменя днес горивният филтър и да прочетат грешката но момчетата от сервиза така и не освободиха за мен. При развитие ще пиша.
  9. Джанти за Опел Астра H комби

19-ки и при по-голямо женлание 20-ки също влизат. ОПЦ-то стандартно е с 19 цола, а 20-ките ако не са мн широки с мн тънки гуми, също могат да паснат ;) Другите параметри колегата ти ги е казал.
  10. Лампа за нивото на маслото

Карам Мерива 1,6 16v лампата на Аладин свети при палене и после изгасва. Но често когато вдигна над 3000 оборота извънградско, си свети, особено ако маслото е някъде на половината на щеката.
  11. Джанти за Опел Астра H комби

Здравей колега, Ако говориш за параметри, джантите трябва да са 5x110/Централен отвор 65.1мм. Като за цолаж можеш и 16ка и 17ка и 18ка. Хубаво е да сложиш размер гуми каквито производителя дава за конкретния цолаж.
  12. Ламбда сонда

Здравейте колеги.Чека продължава да ми пили нервите.ту се появява ту си гасне.След доста гледания в тубата на клипове и комуникация с няколко колеги от Русия, Украйна и ЧЗ стигнах до извода,че дебитомера прави проблемите.Колеги от Германия са качили клип как може да се провери дали работи акуратно.Както и да е,няма да му правя проверка и направо го поръчах.Утре ще дойде и ще го монтирам и ще пиша как са нещата.Днес чека пак светна и дано не изгасне за да видя дали ще светне с новия, живот и здраве.Прави ми впечатление,че от скоро зачестиха светванията и угасванията,така,че ще мога да локализирам проблема което е най трудното,по лесно е да се купи детайла и да се смени.
  13. Здравейте, искам да попитам какви джанти ще паснат на моята Астра H комби, в момента е с 15-ки, но не знам с какви размери джанти да си купя, благодаря предварително! 🙂
  14. Студен Двигател

Някакво решение на проблема да си открил ? Мисля че имам същият проблем на същият двигател ;) п.с. Какъв разход на газ ти дава колата ? Поздрави
  15. Earlier
  16. Грешка p0301

Сменен горивен фултър - в него някакви стружки имаше много странни алуминиеви, почистени клеми и сложена добавка да видим дали ще се оправи. Интересното е че във високите обороти след изчистване на грешка не дава нова( паля и по магистралата 120-140 ) . Но в ниските си даваше грешката- сега след интервенциите ще видя какво ще покаже.
  17. Здравейте колеги, след като прочетох всичко из форума за моя проблем неможах да открия сходства. Колата ми е тигра x16xe след запалване което по някой път ставс след 5, 6 секунди въртене колата държи 1100 оборота след като загрее пада на 900 и при потегляне има придърпване препушване и загуба на мощност в ниските до към 3000, по енерция държи 900 как спра някъде и леко паднат на 600 и двигателя започва да работи неравномерно, и само когато тя си реши на определени моменти работи както трябва без да препушва, компресията е равна на всички цилиндри, преди 1000км преди да сменя маслото напълних цилиндрите с гас за горене за да разкисне малко сегментите защото много пушеше след това сипах ново масло и добавка и коренно намаля сега останаха само гумичките на клапаните да сменя, но от когато я купих преди 2 месеца проблема си е на лице с оборотите, по някой път след 5, 6к обороти светва чека и след гасене и палене изчезва вчера ми остана да си свети и ми показа на самодиагностика грешка 28 и 47, ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да помогне, благодаря предварително и поздрави на всички!
  18. Здравейте колеги, Някой може ли да съдейства как се свалят подгласниците на седалките. Свалих от Опел упътването на колата но никъде не видях да пише.
  19. Смяна ангренажен ремък

Здравейте,колеги. Смяна на ангренажен ремък на Vectra C 3.0 V6 някой правил ли е тази операция?
  20. Здравейте ,колеги. Сменял ли е някой ангренажен ремък на Вектра С 3.0 V6. Проблема е в поставянето на ремъка . Има ли някакъв пениз,ако някой маже да помогне ще съм благодарен.
  21. Здравейте имам проблем с левия мигач който е на калника опел вектра ц няма захранване всички други си работят нармално ако някой е имал подобен проблем нека да пише
  22. Здравейте, заедно с други ремонти по колата ми смениха и капака на клапаните понеже моя се оказа, че е спукан. Този който намерих май се оказва че му е прецакана някаква мембрана за картерните газове и сега резултата е че някъде като натисна по рязко газта да се изтегля по-бързо и колата изпушва яко отзад направо прави облак (не мога да определя, но е сив или бял пушек). Май че и масълце похапва заради това. Възможно ли е от това да е проблема и ако да има ли лек за тази мембрана понеже разбрах, че е като капсуловано там при нея или трябва да търся друг капак? При това положение ще трябва ли пак да се сменя гарнитурата на капака на клапаните (понеже е нова и е гумена за това питам). Има ли начин да се разбере дали това е проблема (мембраната) преди да се сваля капака? Колата е Опел Вектра Б двигател X20XEV
  23. Ниво на масло на щеката

Здравейте, малко глупав въпрос, но къде трябва да държа нивото на Вектра Б двигател X20XEV? Самата щека има три точки. Предполагам първата е минимум, средната е сигурно средата, където трябва да бъде нивото на маслото ли? Най-горната точка максимума ли е? Това, което ме обърква е че между първата и втората точка има други релефни чертички (те гледат ли се или са направени да се задържи масло по тях за да се вижда по-лесно самото ниво. Доколкото прочетох нивото се мери не ако колата е стояла примерно цяла нощ, а 10-15 минути след като е карана. Правилно ли е това?
  24. Лампа за нивото на маслото

Двигателя на 1.4 16v няма такава лампа.Трябва да си го следиш сам.
  25. Джанти

Търся алуминиеви джанти 5/105/16
  26. Лампа за нивото на маслото

Днес погледнах и друга Мерива-и на нея не светеше въпросната индикация. Може да светва при ниско ниво.
  27. Грешка p0301

Мерси много днес ще видя до къде ще стигна или стигнат и ще пиша.
  1. Зареди още активност