Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Вчера
  2. Здравейте, от заглавието на темата става ясно, но все пак да поясня. Както си карах колата (Опел Вектра Б с двигател X20XEV, седан 99г.)по ботевградско и намалявайки на един сфетофар със съвсем лека скорост колата изгасна и повече не запали. Пробвах на стартер не стана и след като ме дърпаха до нас пробвах няколко пъти и не. След това се установи, че е скъсан ремъка. Сигурно аз съм си виновен, че съм позабавил смяната и че въобще опитвах след това да паля, но като изгасна не чух нещо да изтропа или нещо нередно, но знам ли станалото станало въпроса е от тук нататък да се оправят нещата по възможно най-добрия начин. Утре ще я карам и ще се види като се отвори какво е точно положението, но ми казаха да се оглеждам и за цялата глава, ако мога да си намеря отнякъде. Та питането е къде да търся, че да намеря нещо читаво, а не седяло на дъжда и да се вкарвам после във филми да връщам и т.н. разбирате какво имам предвид. Къде продават най-запазени части втора ръка, че да нямам повече ядове, че тези ми стигат? Аз съм в София, но няма проблем и да поръчам от страната, ако се наложи просто ме насочете къде да търся, ако се наложи да съм подготвен.
  3. Здравейте, Скоро не съм се включвал, та реших да пиша за поредния ъпгрейд, който направих наскоро. А именно добавяне на асистента при потегляне под наклон Hill Start Assist (HSA) функцията. Отново описанието е валидно за Astra H и Zafira B. Hill Start Assist (HSA) е функция на ABS блока, идеята е че при задържане на спирачката за около 3 сек, като колата е под наклон HSA се включва и задържа спирачките при отпускане на педала за още около 3-4 секунди. Интересното е, че работи и при обратен наклон (предницата на колата е надолу) и се включи на задна предавка. HSA отново сработва и не позволява на колата да тръгне напред при отпускане на спирачката. Друго което забелязвам е, че спирачното усилие зависи от наклона. При по-стръмен наклон задържа колата на 100% за 3-4 сек. При по-лек наклон задържа колата за части от секундата. Необходими модули: 1. ABS помпа, която поддържа HSA. (аз взех помпа с кодов индекс BP); ABS помпа - BP ABS помпи - коя какво поддържа 2. SNS-YAW Rate & BDY ACCEL сензор с поддръжка на отчитане на хоризонтален наклон. Единствено сензор с кодов индекс BA преди фейса, ако колата е фейс сензора трябва да е с кодов индекс АВ; SNS-YAW - BA SNS-YAW - Букса SNS-YAW - монтаж 3. Настройка с OP-Com OP-Com - ABS Variant Configuration 4. Готово! Функцията работи отлично. Ето едно видео, където принципа на работа е показан добре. HSA в действие
  4. Помощ при покупка на Astra J

Защо тогава всички таксита са 1,6, 116кс
  5. Странен проблем с охладителната система

От май 2013 все ще е дошъл някакъв сигнал
  6. Последната седмица
  7. Проблем с първо запалване на двигателя

Мернах датчика на охладителната течност при температура 30 градуса на водата показа 1,250 килоома
  8. Проблем с първо запалване на двигателя

Датчика на колянов вал беше първото нещо което смених като взех колата защото като загрееше до работната температура и гаснеше в движение направих и самодиагностика с газта и спирачката и ми показа грешка в този датчик смених го и от тогава не ми е правила проблем сега обаче на самодиагностиката не ми показва грешка ....
  9. Проблем с първо запалване на двигателя

За проблеми с паленето (от опит) съм имал в следните три случая: - дефектирал температурен датчик на двигателя - дава грешни стойности за температурата на двигателя, а от там и други стойности за впръсаното гориво. На студена се държи като топла - с нисни обороти; - проблем с датчика на коляновия вал (но го е правила като топла, а не студена) - не подаде ли сигнал, че коляновия вал се върти - няма палене и - проблем с EGR клапана (пак правеше проблем с паленето като топла). Спра ли някъде със загряла кола - няма палене и яко миризма на бензин около мен. И за трите случая бяха записани грешки в компютъра. Ако можеш да закачиш да погледнат вътре - ще ти е по-лесно. Все нещо ще е чекнало, че не е както трябва. Поздрави и успех!
  10. Проблем с първо запалване на двигателя

Благодаря ще го мерна да видя какво ще покаже
  11. Проблем с първо запалване на двигателя

При 20 гр.-2260-2760 ома при 40гр.-1080-1280ома при 80гр.-200-350ома това е от аутодатата
  12. Проблем с първо запалване на двигателя

Тази сутрин направих експеримент откачих буксата на температурния датчик на охладителната течност след като завъртях един път и не запали 16,5 градуса показа термометъра в колата след откачане на тази буксата колата веднага запали мисля че този датчик който съм взел е някакво менте някои може ли да ми каже каква е стойността му като го меря с мултицета когато колата е студена ще съм благодарен за информацията
  13. Проблем с първо запалване на двигателя

Резервоара е почти винаги пълен гледам да го държа винаги половината или повече доливам и аз мислих да заредя 100 октана като свърши този 95 зареждам винаги на ОМВ бензиностанция бензина не е стар аз нямам газова и колата се кара всеки ден минимум по 30км
  14. Проблем с първо запалване на двигателя

При мен, на бензин пали от втория път, когато е студена, при ниско ниво на бензина - под 7-8л, или когато бензинът е стар. Със зареждане на пресен 100-октанов бензин, нещата се оправят.
  15. Смени си пресостата.Явно не постъпва сигнал от него към блока за управление.
  16. Блок предпазители и релета ..

Здравейте имам въпрос дали клемореда и патрона взети от друга кола дали ще паснат на мойта,примерно ако донора е 1.7 , а мойта 2.0 82 (астра Г )
  17. Проблем с първо запалване на двигателя

Здравей колега при мен проблема се появява когато е по студено хладно днес сутринта на 15 градуса запали без проблем ако е помпа няма ли да прави проблем при всяко палене или поне при повечето запалвания затова мисля че виновника не е помпа а някои датчик да прави мизерий но не съм сигурен
  18. Проблем с първо запалване на двигателя

Ако изкаш ми прати номера на лични да ти обясня
  19. Проблем с първо запалване на двигателя

Здр.Колега аз имах подобен проблем.Когато тръгна да паля върти на стартер и няма палене но щом върна ключа и завърти втори път пали до един момен в който спря да пали изобщо,моя двигател е същия.Горивна помпа.
  20. Здравейте, наложи се да сменя резервната гума и докато отвъртах болта, частта, с която се захваща се е усукала цялата. Предполагам че случи за придържане на шината, на която лежи гумата, ама има ли гайка към болта, не знам, защото не изпадна нищо друго като развих болта и не знам как се захваща изобщо. Някой може ли да ми обясни, или да ми снима точно захващането на резервната под купето, за да знам какво ми трябва, че не разбирам как болта се сръзва с тази част, която цялата се е усукала като макарон при развиването на болта, а тя самата няма резба.
  21. Здравейте от известно време Меривата ми взе да пали трудно сутрин като е по студено или ако я държа в подземен гараж през деня няма проблем или след като съм стартирал двигателя поне един път за деня четох малко и разбрах че проблема може да идва от температурния датчик на водата смених го за малък период нямаше проблем и мислих че проблема е решен но уви пак се появи проблема на диагностика не съм я карал още но Сигурно ще трябва реших обаче да пиша първо тук ако някой от колегите се е сблъсквал с такъв проблем да сподели какво може да е иначе колата върви няма проблеми след запалването всичко е ок ако може някой да даде съвет преди диагностиката какво може да проверя още освен този датчик на една седмица е не е изключено да дава и той лоши данни нищо че е нов ще съм благодарен на помогнали те двигателя е 1.4 i 16V 90hp с верига
  22. Здравейте, колеги. Забелязах теч на масло от кутията на въздушния филтър, при подаване на газ се чува странен шум в двигателя,като леко почукване все едно нещо лази в двигателя,колата е корса 1.2 бензин 80кс. 2007
  23. Earlier
  24. Здравейте колеги ! Ресетирам и клонирам двигателни компютри . При ресетиране се налага да се адаптира към модулите на колата . При клониране ( ако е възможно) новият компютър се поставя на колата без допълнителни адаптаций . Нямам налични компютри !! Работя с предоставени от Вас !! Частно лице съм ! Нямам сервиз !! Работя чрез куриер или на място . Имам възможност и да Ви посетя на място (спестявате моментално 50-70 лева от пътна помощ за извозване на автомобила до сервиз ) ако сте на разумно разтояние от Пловдив . За повече инфо се обадете по телефона , Viber или мейла !! Това са предпочитаните варианти за контакт !!!! Ангел 0988837903 chernobil_ad@yahoo.com Пловдив
  25. Колеги, моят опком не успява да ресетне instrument. Влиза в луп и нищо не става. Някой да има версия 1.39 или друга четяща без проблем инструмент и желание да помогне? За мерива А 2003 z16se става въпрос. Благодаря
  26. Проблем опел Мерива 1.7 цдти

Здравейте, проблема беше заклеясъло жило на ръчната спирачка и скъсан маншон на апарата на задно дясно колело, сега слава богу всичко е наред
  27. Колеги имам проблем с моята мерива ,както върви и гасне после трудно пали ,ако запали мине известно разтояние и пак гасне на диагностиката чете проблем с налягането на горивото.Ако някой е имал този проблем нека да сподели.

1. Зареди още активност