Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
pluvecat

Чип Вектра Б

Recommended Posts

Taка е, всеки си има право на мнение, 200кила разлика в купето и къси срещу дълги скорости не са решаващи сигурно обаче :blink: , даже астрата да е без доработки(няма такава) и да се е поиздухала ще духне вектра Б. Просто колата не е за гонки. Дори 95-98-ма вектра Б са с по-дълга F18 кутия от същата кутия на същия мотор в купе на астра. Не дай си боже да се пуснеш с комби астра Ф 94-95-та 1.8 16 от онези без ЕГР - ще се чудиш за какво си дал пари за нов мотор да направиш този да върви пък той не върви. И така де а тиграта ти разправя за зорене на джесита... ако джесито е 16 клапана даже и 1.8 да е пак няма се озори, нииикак даже. Може някой посдухана 8 клапанова джеска да догониш, но за другите ти трябва нещо повече от чип, филтър и колектор!

ПС това "предимството е на старта" много ми хареса, може да го каже само човек който не се е гонил, всеки знае че при близки по значение коли който вземе старта пИчели :) демек астрата като ти замине иди я гони.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колега викаш тигра ц18хе няма да варви с астра 20хе щом тьйй си мислш нищо против твоя си раота.пьк за вектрата неми се спори няма смисьл там си прав макар че се возих в такава вектра и ми направи доста добро впечатление,нз дали беше пипана или нещо такова или просто усещането че варви доста е голямо.Другото което е това че несам правил 'гонки' нито ме познаваш нито нищо и заклиучения правиш напрао нз :) ма както и да е.като направя тигрето ще се запознаем виждам че си от варна аз сьщо никьв проблем няма да е според мен да ми направиш удоволствието да се пробвам с тебе да докажа че екотек има потенциал.нищо лично :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:th_up: Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Taка е, всеки си има право на мнение, 200кила разлика в купето и къси срещу дълги скорости не са решаващи сигурно обаче :blink: , даже астрата да е без доработки(няма такава) и да се е поиздухала ще духне вектра Б. Просто колата не е за гонки. Дори 95-98-ма вектра Б са с по-дълга F18 кутия от същата кутия на същия мотор в купе на астра. Не дай си боже да се пуснеш с комби астра Ф 94-95-та 1.8 16 от онези без ЕГР - ще се чудиш за какво си дал пари за нов мотор да направиш този да върви пък той не върви. И така де а тиграта ти разправя за зорене на джесита... ако джесито е 16 клапана даже и 1.8 да е пак няма се озори, нииикак даже. Може някой посдухана 8 клапанова джеска да догониш, но за другите ти трябва нещо повече от чип, филтър и колектор!

ПС това "предимството е на старта" много ми хареса, може да го каже само човек който не се е гонил, всеки знае че при близки по значение коли който вземе старта пИчели :) демек астрата като ти замине иди я гони.

Е аз не прочетох,че колегата иска да прави кола за гонки.Тогава па една корса би била гореспоменатите астри,а един кадет също,но не бих казал,че шофирането на една такава кола за всекидневна е особен кеф от към комфорт и возия да не говорим,че безопасността от към удар е класи под тая на вектра б.Така,че смисъл си има -зависи кой къде го търси:-)

Редактирано от Mordred

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука споменели се е4о те4о начи несе говори за опел,тряя да се кланим на ц20хе и ни треперят шортите.с такова убеждение зех да остаам.виж ся за кадет неискам да си кривя душата там е бая зорец хич да не е той с тея кг няма стигане ма за астра дет е 1200кг там е др. по може да се слага пипнат екотек.И др. което е е по яко да си напраиш е4ото да вари отколкото 20хе щот то е ясно че 20хе си вари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с тебе.Намесваш лични чувства се едно ц20xe e некъв демон,па екотека е неква девица:-)

Въпроса е кво целиш -ако е да се дърпаш с хе-то прав е симбончо,че нема сми освен ако не си Рокфелер и можеш да наливаш мъни с голямата кофа.

Ако обаче целта ти не е да се дърпаш,а просто искаш да накараш тоя мотор да понавървява повечко от стока тва вече си е тунинг и просто няма да се разочароваш колкото и пара да налееш.

Така,че трее си наясно кво искаш:-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично към никой,но се чудя повечето пишещи имат ли изобщо представа какво става под капака или просто си чешат пръстите с цитати казани на шега от някой който поне знае нещо повече от съкращенията в наименованията на различните двигатели..........

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нз всеки си има мнение,аз искам да кажа да несе пренебрегват екотеците.ако се портне главата и се сгасти (което не е мн скапо около 130лв е в кортекс за варна стаа вьпрос)една испускателна система(двойник от 20хе от морга е някаде около 30 до 50лв. и траби на ф55 около 150лв излиза системата) чип пак е относително колко ще иска за маправата (вьв варна 400/500лв искали) с едни 1000лв смятам че ще има сьществена разлика.недай си боже да е в корса или тигра аз ако сьм с тези интервенции вьобще няма да се замисля да се пробвам с 20хе ако него бия поне ще сьм с него и пак ще сьм си доволен защото нищо сьществено не е правено.естествено за да се направят тези работи мотора трябва да е читаво сьстояние иначе цената вече става сьвсем др.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези интервенции сте на равно ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не мога да разбера едно само...Всеки говори за присаждане на компове и части от Ц18ХЕ на Х18ХЕ, ама някой въобще гледал ли е схемата на двете ЕКУ-та да види дали въобще датчиците от двигателя влизат на едни и същи крачета на компа?

На мен ми се струва че май не става баш точно така...махаш компа на екотека и слагаш тоя на Ц18ХЕ-то и сменяш валовете и смукателния и всичко заспива.....

И аз се интересувах от тая работа да правя заменки ама ми се струва малко невъзможно.......освен ако не се махне цялата глава и инсталацията барабар с компа на екотека и ен се сложи всичко от Ц18 ХЕ...и пак не съм сигурен дали ще стане....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване