Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
pluvecat

Чип Вектра Б

Recommended Posts

Имам Vectra B х18хе 115 hp.Мисля да направя нещо по двигателя да добавя наквки кончета,имам някой въпроси да се въведа повече в нещата

Този двигател подходящ ли е за тунинг

Има ли смисъл да се прави чип тунинг

Каква е разликата между чип тунинга и ремапа

Усеща ли се някакъв ефект

Дига ли се разхода на гориво

Вие бихте ли направили подобен тунинг

Кой би ми помогнал и кой би ми дал оферти

Вижте на какво попаднах:

http://www.vimaxtuning.com/Tuning.aspx?id=...00-380043003200

Искам просто да ми обясните подробно да знам какво правя и дали има смисъл да го правя

Редактирано от pluvecat

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, лично аз съм против чип тунинга на кола с атмосерен сток мотор.Заслужава си ако си пипал нещо по мотора или е турбо бензин/дизел.

Разгледах сайта който си предоставил и забелязах че в секцията на Вектра Б се предлага и чип за 1,7 DTI ( Мощност 60 KW 82 к.с. при 4400 1/мин. и въртящ момент 168 Nm при 2400 1/мин) това са данните на Исузу мотора който е вграждан от ноември 1995 до ноември 1996 и НЯМА електроника.Много ми е интересно каде и за какво точно ще му закачат чип, или просто разчитат на някой да им даде 429 лв... Струва ми се че тази фирма не е много наясно с нещата и ти предлагам да се разровиш в интернет и да видиш какво може да промениш по мотора и след това да мислиш за чип но от друга фирма. Погледни и темата под твоята, там са казани доста неща които трябва да се направят преди да мислиш за чип.

Надявам се по разбиращи колеги от мен също да изразят мнение и да ти помогнат.

Успех :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз се загледах в сайта но не ме кефи нещо

Мощност 118 KW (160 к.с. при 4500 1/мин.)

Въртящ момент 320 Nm при 320 1/мин.

Цена 399 лв.

колко ли ще ми издържи турбинката след тунинга :eusa_naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре отписваме го този сайт нека някой колега да си каже впечатленията за чип тунинга и да ми препоръчате човек и ако може да ми обясните малко по подробно :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свържи се с колегата GSM_BOSS той ще ти обясни и щети направи чип!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да направиш нещо за да има разлика,вземи погледни темата на колегата spasito !Купи си дросел от Х20ХЕV ,разстържи го ,направете нова клапа и ще имаш по добър вървеж в ниските обороти ! След това може да си сложиш чип (незнам къде ще ти го програмират най добре),да направиш по голяма генерация и изпускателен кулектор !Някой спортен панелен филтър премиерно JR или K&N ! Това са по принцип по евтините вариянти за по добър вървеж на нашите мотори !А ако имаш пари ,време и мерак може да се упътиш към C20XE,C20LET,X25XE или X30XE ! Трудно ще достигнеш мощноста на тия мотори с това Х18ХЕ ! Успех с проекта и ако направиш нещо пиши впечатления,кое как е и така :)

А относно чипа се разтърси из Бъргас,Варна или окръга там защото то има хора които се занимават с това и са добри ,но ще трябва да се разходиш малко !Аз мога да ти препоръчам човек във Велико Търново ,но едва ли ще се дигнеш да дойдеш до тук :)

Редактирано от Mr^DeatH

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чип тунинга е една много хубава екстра и ми е чудно защо все още хората се страхуват от него. Осоино в комбинация със някои механични промени може да донесе доста положителни резултати във вървежа и разхода на една кола.

Ви-макс са фирма която от доста време работеше с Опели и преди чувах все хубави думи за нея. Но в ОКБ имаше тема в която няколко души се бяха оплакали от Владо, като ставаше въпрос за коли които дори не са запалили след интервенция!

RAPTOR предполагам говориш за 17DTL ?

Ако става дума за него, ECU-то му би трябвало да изглежда ето така: X17DTL_ECU_KIT__21241_std.jpg

и дори и да липсва вариант за ОБД тунинг, то тунинга може да стане и както при X18XE - механично, чрез смяна на чип.

Ичка, послушай sex_niki чух много добри думи за него, а и от личните ми впечетления знам че е точен.

Преди време niki_ms ми беше казал че при него със подменяне на изпускателния колектор и чип от колегата GSM_BOSS колата е станала неузнаваема.

X18XE е по различен, но един пауър кап, макар и ръчно направен (но кадърно), чип, колектори и хубава изпускателна система може да спечелиш доста, пък кой знае, може и някой друг кон да се появи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто колегата GSM_BOSS не казва никаква конкретна цена и не знам колко ще ми каже в последния момент,иначе като вариянт предложи ето това

izprazvaneto

[15.2.2011 г. 21:35:22] |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| GSM_BOSS |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿: doblijava6 se kato izpylnenie kym kultoviq c20xe

[15.2.2011 г. 21:35:28] |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| GSM_BOSS |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿: toi e s takyv kolektor

[15.2.2011 г. 21:36:30] |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| GSM_BOSS |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿: namira6 si kolektor ot XE~50lv,reja ti edin flanec za tvoqta glava 50lv i kolkoto vzeme maistora da ti gi napasne i zavari

[15.2.2011 г. 21:36:48] |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| GSM_BOSS |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿: za okolo 150lv ima6 4udesen kolektor

[15.2.2011 г. 21:37:11] |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| GSM_BOSS |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿: hubavite ne6ta ne sa tolkova skypi kolkoto izglejdat

[15.2.2011 г. 21:37:16] |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| GSM_BOSS |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿: ako pravi6 ne6tata pravilno...

Примерно : Чип от колегата,махане на катализатор,слагане на резонаторно гърне,колектор от C20XE и слагане на хубав спортен филтър K&N.Как Ви се струва като вариант не искам колата да прави чудеса,а да ти прави удоволствие да се возиш и да я караш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да ти отреже главата, а и просто разговора не е тръгнал към сериозни приказки.

Има и по-добри варианти за изпускателите, просто трябва да се зачетеш повече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки екотек на който се подмени чугунения колектор с такъв от ц20хе стаавааа доста по - приятен за каране. Като цяло при мен наистина ефекта от чип и колектор от ц20хе се оказа доооооооооооста добър. Но моят двигател е ц18хе и като сила се разгръща по подобие на ц20хе.. т.е. колкото по високи са оборотите толкова повече върви. Карал съм твоя мотор в Астра Г, и определено е по различно.При него е по приятно в ниските, а във високите става по приятно, но не е толкова рязко като при мен.Така че, чип + колектор е добро начало. А ГСМ БОСС, ще свърши чудесна работа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Jelqzkov говоря за 1.7DT който се поставя на Астра Ф и Вектра Б (аз съм с такъв).Снимката която си показал мисля че е на ECU-то за 17DTL който се поставя в Астра Г но го няма при Вектра Б.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя... Братле наясно си, че атомосферния тунинг не е както го пише по форумите, нали? чип,филтър,колектор и айдее 40 коня хаха.. няма такива филми. Просто колата, ще стане по лекичка за каране, по- приятна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно,че няма да се качат 40 коня естествено,че ще стане по приятна за каране това е главната цел но много ме притеснява процедурата с колекторите какво се прави,какво се реже,какво се маха....дали след това всичко ще е сигурно,дали ще има проблеми главната цел е колата да стане малко по пъргава и приятна за каране приемам абсолютно всякакви съвети,критики,информация и всичко друго което може да ми помогне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво се реже на колектора ? Ами като за начало вземаш си такъв от С20ХЕ,след това или си изрязваш фланец за него на лазер или ти изрязват фланеца от твоя колектор и го заварят,след това се слага и нагажда както трябва,съединява се с останалата чат от испускателната система и готово!Като цяло процедурата не е толкова сложна,но си намери някой сръчен майстор дет ще ти го изпипа както трябва :) След това си правиш един Power cup ,едно панелно качествено филтърче,чипче и така :) То е ясно ,че няма да стане с 50 лв,но ще си струва,ще имаш повече сила в ниските :) А и все пак варианти много,зависи от твоята парична възможност и желание :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само да добавя... Братле наясно си, че атомосферния тунинг не е както го пише по форумите, нали? чип,филтър,колектор и айдее 40 коня хаха.. няма такива филми. Просто колата, ще стане по лекичка за каране, по- приятна

Сменяш турбината слагаш уред-а и хоп 1.8 бара :20ashley_results:

Ичка слушай Никито, малко по малко ще я напрайм колата да стане бегачка, и даже ше ги сборите и Ники ще падне :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:smile3560:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желание има,пари ще се намерят (не,че сега няма).Малко по малко да се надяваме,че нещата ще станат,иначе препоръки и информация приемем :opel_forever:

Редактирано от pluvecat

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо намери си колектор от ХЕ направи си фланец монтирайте го и после слагайте чип! Колекторите и направата ан генерацията играе голяма роля в изпускателната система и после се консутирай с GSM_BOSS да ти напражи чипа! Поздрави нема с еплашеш ще помагаме..... :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, оставяш чипа за на края. Първо послушай какво те съветват колегите да смениш и на края мапването се прави в реално време за да бъде чипа направен по конкретната модификация. Измерва се сместа (тъй като след каквато и да е промяна смесите се променят и трябва корекция), измерва се аванс и детонации. По принцип всеки уважаващ се тунер има техника за следене на такива параметри по време на тунинга. Общо взето ти се опасва колата с един сноп кабели и сензори и се тръгва да се кара. Минава се през всички режими докато се измери всичко и се настрой най-добре. Това отнема време и за това те съветвам да направиш чипа след всички промени по мотора.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега всичко което прчетох до тук добре има и още нещо което може да се направи преди да сложиш колекторите от ц20хе облечи ги с термо лента защото термо лентата придава по голяма платност на трабите и задаржа температурата в трабите а колкото е по висока температурата толкова по голяма сила има потока на газовете назад.

Пауар кап може и една метална траба от филтьра кьм пауар капа защото ваздуха минава с по голяма скорост през метал отколкото през гума няма такова сьпротивление.клапан на горивото и вече чипчето и смятам може и да неси познаеш колицата 20 коня според мен може и да ги истармачеш.

Стоково гси 16в ще се узори на 400м (така си мисля аз) Надявам се да сьм бил полезен успех с начинанието :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега все още чета из форумите,мисля събирам пари и така нататък,ако някой има съвети и предложения да казва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Всеки екотек на който се подмени чугунения колектор с такъв от ц20хе стаавааа доста по - приятен за каране. Като цяло при мен наистина ефекта от чип и колектор от ц20хе се оказа доооооооооооста добър. Но моят двигател е ц18хе и като сила се разгръща по подобие на ц20хе.. т.е. колкото по високи са оборотите толкова повече върви. Карал съм твоя мотор в Астра Г, и определено е по различно.При него е по приятно в ниските, а във високите става по приятно, но не е толкова рязко като при мен.Така че, чип + колектор е добро начало. А ГСМ БОСС, ще свърши чудесна работа

твоя мотор е различен като компютър - демек всички братя с компютър 56.5(след 95-та година екотеците и предекотеците стават с 56.5, преди това са с 56.0 и 56.1) и по-нов да забравят за чипа, има ефект ама не е нищо особено заслужаващо си парите просто компа е смотан. Колектора - ДА 4 2 1 е нещо хубаво и ефекта е добър, заслужава си до към 200лв дасе дадат да си го направи човек да му е гот.

То е ясно,че няма да се качат 40 коня естествено,че ще стане по приятна за каране това е главната цел но много ме притеснява процедурата с колекторите какво се прави,какво се реже,какво се маха....дали след това всичко ще е сигурно,дали ще има проблеми главната цел е колата да стане малко по пъргава и приятна за каране приемам абсолютно всякакви съвети,критики,информация и всичко друго което може да ми помогне.

ми на вектра е шибано понеже мястото е по-малко от на астра :) странно но факт. Но става, във Варна има човек, който натрупа опит :). Ако си готов да се откажеш от някои екстри на колата можеш да стигнеш и по-далеч. Намери С18ХЕ на части и си вземи компютър, датчик разпр. вал и мисля че и този на коляновия беше друг според компа ама не съм сигурен. Трябва ти и смукателния колектор(твоя е с клапи и шитни а оня е по-прост и убав), валовете са малко по-различни, малко но има разлика. Хубаво е мотора който намериш да е имал климатик за да имаш и ти ако имаш по принцип. Така и ЕГР-а може да махнеш. След това си заслужава да си сложиш чип ще имаш С18ХЕ с колектор и около 130 коня че може и повече според състоянието на мотора. С този мотор толкос!

ПС накрая пак ще падаш от астра 1.8 115 коня понеже си с тежко купе и дълги скорости, но ще ти е по-приятно да си караш колата спрямо сега :). Ти си прецени заслужава ли си!

Колектора е хубаво да го смениш така или иначе, с чугуна ще имаш проблеми най-малкото ако си и нямаш вече де.

ПС2 пауа капа си имаш недей си мисли че ако е метален ще смуче по-добре :) и стоково джеси 16в ще узориш ако си поне 170 коня с това купе, което автоматически значи друг мотор :).

Не си мисли че си пиша ей така, по едно време бая се задълбочих да правя 2.0 екотека да върви и понаучих много неща. Най-важното е - няма смисъл. Минеш ли 300лв в тези дребни модове вече излизаш от разумното и правиш глупости.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това което казвша е истина то направо си е наливане от пусто в празно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такова нещо ако е читава вектрата с тея доработки няма какво да мисли с астра ц18хе.какво като е малко по лека предимството е на старта нищо повече.......ако е стокова говоря.

но все пак всеки си има мнение :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване