Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
emil_66

Свети лампата за масло, при загрят двигател

Recommended Posts

Провери нивото на маслото и ако се наложи - долей! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има даже повече от необходимото...друга причина някаква

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото за което се сещам е повреден датчик,задръстен филтър или маслените пътища :unsure: надявам се да е някоя от първите две причини,сподели като се разбере какво е било :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Другото за което се сещам е повреден датчик,задръстен филтър или маслените пътища :unsure: надявам се да е някоя от първите две причини,сподели като се разбере какво е било :wave:

най-вече от задръстени маслени магистрали ще светне лампата :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са магистралите какво трябва да се направи че не съм наясно с маслените пътища.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто ако са задръстени магистралите няма да ти светва лампата :th_up: защото на датчика ще отчита че има налягане , нищо че няма да се мажат частите :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре и как мога да отстрана тоя проблем....обясни какво трябва да се направи :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,има вероятност помпата да се е прецакала и да не прави нужното налягане,може и някой лагер на коляновия вал да е заминал,но каквото и да е си намирисва на ремонт на двг-то.Свалете картера и вижте всички лагери как са.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно биелни лагери, ако в скоро време мотора започне да чука - със сигурност биелни лагери :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да в последно време почна да чука...мерси Владко!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
най-вече от задръстени маслени магистрали ще светне лампата :wooow:

Не мисля че някъде съм споменал Магистрали но както и да е....

П.П:Колега дано си отстраниш проблема възможно най-скоро :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги решен е проблема...останових нещо мн интересно и се сетих че може от масата на купето към двигателя не е в ред..като работи колата и пусна парното лампата за маслото откача или като пусна радиото...отидох на майстор няма никкав проблем в двигателя масл.попма работи масло има магистралите не са запушени...а за чукането ми каза че мн трудно без да се отвори двигателя може да се каже но проблема е решен с оправянето на ел.кабели

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на мен също ми свети ламата и наккря излезе, че датчика за маслото е развален :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен при загрял автомобил и ниски обороти съветваше лампата да маслото. При подаване на газ изгасваше. Оказа се проблем в датчика. Открих го след като протече.

Редактирано от achko83

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване