Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vankata_nedel4ev

Глоби за газифицирани автомобили в подземни паркинги

Recommended Posts

Случайно попаднах на това. Аман вече. Пак чатал на врата, нищо че както е написано глобата е за собственика на паркинга.

НО... Какво правим ако паркинга е закрит, но не е подземен? Например "Гранд Мол"-Варна. Някой ако е запознат може ли да каже кой закон или нормативен документ го регламентира това?

Редактирано от vankata_nedel4ev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка , Гранд Мол има открит паркинг :th_up:

По темата : от линка става ясно че в Европа е отменена тази наредба. Според мен трябва да се затегне контрола по техническите прегледи , а дотогава по добре да важи наредбата. Знаете че е именно заради е пълно с технически неизправни возила който са на газ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпа държава с тъпи закони .

По тази логика примерно на подземният паркинг на ГРАНТ МОЛ ВАРНА е забранено за коли с газови уредби , ами на откритият паркинг горе да е забранено за коли без газови уредби :mhihi: Защото то какво става ти като отидеш къде ще си търсиш място за колата след като на подземният нямаш право , а на откритият спират всички.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ванка , Гранд Мол има открит паркинг :th_up:

По темата : от линка става ясно че в Европа е отменена тази наредба. Според мен трябва да се затегне контрола по техническите прегледи , а дотогава по добре да важи наредбата. Знаете че е именно заради е пълно с технически неизправни возила който са на газ.

Абсолютно! И не само на техническите прегледи но и на монтажните сервизи.

В България всички сме опък хора. Всичко ни е наобратно. Вместо да затегнем нещата около монтажа и контрола върху автомобили с такива системи, ние ще глобяваме собствениците....

И какво? Нима в тия миризливи паркинзи няма нужда от малко повече кислород? Малко ли изгорели газове дишаме... Когато се прави подземен паркинг, да му се направи и подходяща вентилация, така хем няма да дишаме изгорели газове, хем ако някое опелче фъсне 5 литра газчица тя да си излезе през коминчето и толкова...

Отделно, всеки втори с гаражче монтира газови уредби и нарича себе си майстор... аре бе...

Опък народ!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите, с АГУ не могат да ползват услугите на влака в тунела под Ла Манша :wave: Сигурно има смисъл и логика. Не трябва на всичко да тръгваме с рогата напред.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен цялата история не е за безопасността, а поредната измислица за попълване на бюджета

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна мол има огромен надпис на входа от към входа към бул. Владислав, забрана за автомобили на газ ... преди 15-тина дена влязах и след ме се затича охраната да види дане би да съм с газова уредба .. и съответно като дойде при мен ме попита и почна да ми говори ако имам газово да съм съм паркирал отвън .. Аз нямам.. часът беше 9.30ч колите в МОЛ-а бяха само на служители, над 7 коли имаха знак че са на газ, докато отивах към входа отделно имаше поне 30 коли паркирани и сигурно от тях поне половината от тях ако не са дизелчета са с газ. Не ми се ходеше да го търся чичката от охраната да го питам защо мен търси дали съм с газ а колите вътре, за тях може...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в тази държава е една голяма пародия.Утре могат да сложат табела-"Забранено за коли,които нямат технически преглед" :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уили, съгласен съм, НО... Няма как подземен паркинг да няма вентилация. Все пак изгорелите газове от колите са отровни. В жилищните кооперации също ли да се забрани да влизат коли на газ? Още повече, че вентилацията им се включва чрез датчик за газ. А на моловете работи нон-стоп вентилацията. Зачудих се след като е достатъчно проветриво нужно ли е това.

Не знаех, че Гранд Мол има открит паркинг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване