Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
KRIS_GSI16V

Избор на първи автомобил ?

Recommended Posts

Тъй като обиколих доста автокъщи и доста обяви се спрях на 3 автомобила (и до конкретна цена от 1500лв до 2000лв кола),Опел Астра 1.6 16в 101 коня 97 година екотек мотора с малко забележки и много екскстри и доста запазена ,Мазда 323 не с вдигащите фарове мисля GT-R се води 1.8 140 коня 93 година и Хонда сивик 4 та генерация 1.6 16в 130 коня 88година .Какво ви е мнението и коя да избера :) Колебая се между астрата и хондата :biggrin::blush: Ако темата не е за тук моля да бъде преместена Благодаря :th_up: Моля ако имате и други оферти ,предлагай те.Търся си кола след 94 та година + - екстри без газова предпочитам бензинов атомобил не търся икономия :devil-smiley-019: :biggrin:

Редактирано от GSI_BOSS

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая Хондичка "88 набор ми се вижда малко овехтяла.+ това сам каза,че Астрата е с доволно повече екстри.Предимство е и това,че Опела е в малкия данък(до 74 кВ. мисля че беше) и като цяло има по-евтина подръжка.Ако ти се дават още малко пари препоръчвам ти Астра с мотор С18ХЕ-1,8 литров,16 клапана-125 к.с.Пък ако ти се кара кораб като моя :biggrin: огледай някоя Калибра с С20ХЕ-150 к.с. с климатик за около 2000 лв. има достатъчно.Разходът е уникално нисък за 150 к.с.,за сметка на това върви като за последно(0-100км/ч за 8,5 сек. :lol: и 223 максимална),ще гори колкото Астрата с 1,6 която си си харесъл.И все пак най-важното е да избереш по-читавия автомобил. :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш вървяща кола вземи хондата; ако искаш комбинация между вървяща и комфортна кола вземи астрата - и на двете подръжката им е без пари в сравнение с други коли от класа им. Ако хондата е запазена аз лично не виждам драма, че е 88 година... Ама като цяло вземи по-запазената. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи най-запазената от всички коли. Ако колите са "на кантар" хондата според мен е твоята кола.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение,че е по-добре астрата,от колкото 88г. кола,която е почти 10 години по-стара от астрата а сега сме 2011....Колкото и да е запазена хондата си е кола 88-а,а астрата 97-а....А маздата както и хондата ще плащаш лудите застраховки и данъци и ще се чудиш защо хората с коли 2000+ година дават 3-но по-малко...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще ходя да гледам астрата и ще дам повечко информация за нея ...Та един приятел ми предлага доста голяма оферта за мерцедес мисля модел Е200 94 та година 2000куб бензин ел стъкла,серво,кожа много екстри и нови гуми цената не искам да я Коментирам :huh: И него тези дни ще се иде на място да се види и да се надяваме на хубава и запазена кола да попадна :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да попаднеш на запазена кола,ама за 2000лв. колкото и да е запазена няма да е без забележки....А тия мерцедеси са големи кучета...Ако е на оферта направо него взимай...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен най - много ми допадна идеята на "vanko_xe", но и аз съм със същата манджа.. ии съм много доволен :) София - Плевен 7.3/100 (без много настъпване) и частите не са много скъпи.. и с тоя вървеж слага усмивка на лицето .. :) просто 6 +

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаното инфо за астрата -ABS,AirBag,Ел. Огледала,Ел. Стъкла,Имобилайзер,Серво управление, Шибедах и още доста неща.Сменени са филтри и ремъци маслото не е сменяно и с леки забележки по бронята и купето астрата е в СУПЕР СЪСТОЯНИЕ :)

Редактирано от GSI_BOSS

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстрите на Астрата са добре, само че не видях да има климатик. Дай с 200- 300 лева повече, но си вземи кола с клима.

П.С. Как ще сменят филтрите пък няма да сменят маслото??? Това е идиотско. Или те лъже, че е сменил филтрите.

Редактирано от zdravkop

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за филтъра аз не съм разбрал в грешка съм не е сменян ето я астрата не ми са искаше да правя реклама на обявата затова не я пуснах :blush:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астрата изглежда доста запазена на снимките но парите които й иска не са ли малко малко ? Да няма някоя изненада :D Все пак трябва да избереш кола която ще можеш да поддържаш лесно. Мисля че астрата е по-лесна за поддръжка и частите са по ефтинки от останалите 3. Дано имаш късмет с избора защото да си купуваш кола 2-ра 3-та или там коя рака е си е чист късмет да уцелиш читава и здрава колица.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че колко да иска на кола на 15 години с 3 врати, без климатик и куп забележки? Супер добра е цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме, ако греша, но предната броня не е оригиналната. Или ако е, то колата не е октомври 1997!

Моята е на точно тази възраст (проверено по VIN) и черната пластмасова лайстна е само под маската и фаровете. Останалата част е с цвета на купето, а тук е без боя. На всичко отгоре виси отляво.

Относно липсата на клима - ами минималните разходи по нея само за ревизия на компресора и нов фреон е 300. В 90% от случаите следва смяна на още нещица, приблизително на същата стойност, но без труда. В северните страни почти не ползват тази екстра и системата е в окаяно състояние. Ако е италианка обаче, има голяма вероятност климата да работи или да се нуждае само от профилактика. Жабарите може да не сменят маслото, но без климатик ще се разтопят! :biggrin:

Според мен цента си е ОК. При средна цена на комби 2300 с клима, си мисля, че е добре. Разбира се винаги може да има изненади с X16XEL (маслоядеца)!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на мерцедеса ми се вижда доста ниска 1700лв :wooow: ако мерджама е толкус наистина,и е запазен берекет версим :laugh: :laugh: Мерцедес :naughty::ph34r:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астрата е пълен слъначк бе... Още ли не си я взел? :)

ПС: климатика е най-голямата уловка на продавачите - давам ти гаранция, че повече от половината коли дето са по автокъщите и с огромни букви на предното стъкло им е написано, че имат климатик, той НЕ работи.

Тая астра за първа кола е повече от перфектна... Като гледам салона изпълнението е спорт май.

Бронята си е перфектна и е точно от правилната година, а за това какво е сменяно не слушай никого, ОСОБЕНО предишния собственик - ангренаж, водна помпа, всички ролки, маслото и антифриза се сменят ако искаш да си спокоен, затова като се купува кола се оставя "аванс" от поне 1000 лева (между цената на колата и това колко можеш да дадеш)...

Ама пък като се замисля, над 80% от БГ "шофьорите" са пълни скрапери и един лев не дават за тия гробници които карат и ги чакат наистина да се разпаднат... Е твой си е избора - можеш и такъв драйвър да бъдеш, опела позволява такъв вид каране...

Редактирано от badmadafaka

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване