Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nhasan

Не-изгасяща ЧЕК лампа на таблото

Recommended Posts

Здравейте , имам проблем с моята корса в петък ми се пробил датчика за маслото

заведох я на майстор смени датчика и колата работеше без проблеми по късно вечерта

колата изгасна в движение и светна една жълта лампичка и под нея червената за сервиз

и колата не запали повече зарязахме колата на пътя и сутринта отидохме да я теглим

пак тя запали от раз без никакъв проблем само че си остана жълтата лампа отидохме

на сервиз не можаха да обяснят защо може би е изгаснала колата смениха свещи направиха

компютърна диагностика и изчистиха грешките и лампата угасна след като излязох от

сервиза пак светна лампичката и сега не знам какво да правя от Шумен сам ако знаете

нещо моля споделете или ако знаете майстор сервиз тук в шумен моля препоръчайте

ми нещо благодаря Ви!

200dy.jpg

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, колега щом са ти изчистили грешките не би трябвало да ти свете "ЧЕК" лампичката, явно е отчела друга грешка. Виж защо не пробваш тая процедура: Махни 2-те клейми(кабела) от акумулатора, и я остави така без ток около 10-15 минути и след това свържи клеймите отново за акумулатора, запали я и покарай малко. Ако и тогава светне тая лампа значи продължава да отчита някаква грешка, и без компютърна диагностика няма да стане. Знам един сервиз при който си карам моята Корса когато се наложи и съм доволен от там, на ЛС ще ти обесня с подробности къде се намира...

П.С. Между другото какъв и е мотора на корсата ? На газ ли я караш или на бензин/дизел ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

довечера ще пробвам това с кабелите на акумулатора утре ще пиша за резултата ........бензинка е на бензин я карам корса 2002 1000кб

Редактирано от nhasan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисал да го правиш ... Новото поколение компютри се зануляват след определн брои работни цикала ... Тоест примерно 10 пъти да запалиш да загрее колата и да изгасиш мотора .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хм, колега щом са ти изчистили грешките не би трябвало да ти свете "ЧЕК" лампичката, явно е отчела друга грешка. Виж защо не пробваш тая процедура: Махни 2-те клейми(кабела) от акумулатора, и я остави така без ток около 10-15 минути и след това свържи клеймите отново за акумулатора, запали я и покарай малко. Ако и тогава светне тая лампа значи продължава да отчита някаква грешка, и без компютърна диагностика няма да стане. Знам един сервиз при който си карам моята Корса когато се наложи и съм доволен от там, на ЛС ще ти обесня с подробности къде се намира...

П.С. Между другото какъв и е мотора на корсата ? На газ ли я караш или на бензин/дизел ?

Много желязна логика само дето е лишена от смисъл :biggrin: ! Изчистена грешка + неотстранен проблем за вдигнатата грешка = отново светнала чеклампа ! защо ли пак свети :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Няма смисал да го правиш ... Новото поколение компютри се зануляват след определн брои работни цикала ... Тоест примерно 10 пъти да запалиш да загрее колата и да изгасиш мотора .

Брей не знаех :) , а между другото пробвах това с кабелите снощи и се получи засега я няма грешката колата работи нормално изминах по-вече от 20 км. до седмица две мисля че ще си покаже. Благодаря Ви за мненията и съветите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това което обесних за цикала е ако грешката несе повтори и чак тогава ,грешката се премахва , инъче ,чека щом несвети не отчита в момента да има грешка ,тоест ако е било нещо моментно е записало грешката и примерно след 20 карания ще се изчисти грешката ,за това имах впредвит да я вишиш от какво е тая грешка ,защото след това няма как .Това с клемата важеше преди мн години за мотори като 1.8Е на който компютрите са RAM ... тоест ако свети чека и загазиш колата грешката се изтрива и спомен няма от нея ако несе повтори ... :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване