Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
zax

Турбото не работи !!!!

Recommended Posts

Имам Опел Зафира Б 1.9CDTI - 120к.с. От няколко дни усещам,че колата няма тази мощност както преди и турбото се включва към 2600 об. а не както преди на 1600об. От вчера обаче престана въобще да се включва и няма никаква мощност.Колата си пали без проблем,няма никакви странични шумове и странното е че вчера ми светна сервизната лампа и след като огасих колата и я запалих вече не светеше.Утре ще ходи на сервиз,но някой да има идея от какво може да се получава така?По мое мнение и от четенето за този проблем се насочвам към EGR клапан,но може да съм много далече от истината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си прав.Като мина на диагностика ще пиша какъв е бил проблема.Благодаря все пак :)

След диагностиката излезе,че проблема е EGR клапан.Цената му е 266лв. Дано на никой да не му се налага да сменя :)

Редактирано от zax

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на мен също се бе случило,но го изчистиха на ултра звук за 70лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го бяха разглобили,но ми казаха,че самите намотки били изгоряли и не става с чистене,а само смяна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ти направиха диагностиката и от къде си намери клапана за 266лв., че ми се вижда добра цената (предполагам без включен труд)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях в провинцията и по точно в Монтана и цената е със труд.То ако имах клапана и аз щях да си го сменя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване