Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
fero_1991

катализатор и средно гърне

Recommended Posts

колеги може ли да ми обясните какво са тези неща (аз предполагам 1 да е катализатор ама 2 какво е средно гърне ли..това не е дизел та да му слагат средно гърне)

DSCF6387_Desktop_Resolution.jpg

Редактирано от fero_1991

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,колега това второто си е средно гърне всяка кола си го има! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

луда работа майна, може ли такова нещо тфа не е дизел бе майна.. имам супер качествено спортно гърне но никфа работа не върши..сигурно е заради тия джунджурии (катализатор & средно гърне)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 - си е средно гърне, а 1 - нещо много странно ми изглежда и не ми прилича на оригиналния катализатор, а по скоро на друго гърне

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да е резонатно гърно но тия гърнета хич не ми харесват..заради тях крайното гърне никакъв ефект няма :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами махни ги бе МАЙНА тамън ша ревеш отдалеч! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така мисля но за по напред..някои може ли да ми обясно това средно гърне за какво го слагат :huh: за дизеловите знам че е заради шума ама за бензин :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми сам си отговори на въпроса за шума! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора не е с кръгъл размер! А с триъгълен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 си е обикновено резонаторно гърне сложено на мястото на катализатора 9 смени го с ускорител , 2 е второто гърне на колата - не го махай че така ще прегориш много бързо задното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 си е обикновено резонаторно гърне сложено на мястото на катализатора 9 смени го с ускорител , 2 е второто гърне на колата - не го махай че така ще прегориш много бързо задното.

Колега дай някаква примерна схема на това ускорително гърне за да го видим какво е. има ли някакъв начин за смятане на тоя ускорител или някакъва сайт или магазин в който ги продават?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре сте казали колеги.. но това ускорител нищо не ми говори :biggrin::blink: щом казвате да не махам средното гърне значи първото трябва да изхвърчи :biggrin: но да видим тогава пък ша има ли звук от крайното гърне :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избира се според диаметъра на генарацията на колата и дължината която трябва да замести

015132184.jpg

015132182.jpg

Питай по големете вериги магазини за части или по тези за аспуси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега този ускорител кфа работа върши..и вместо да го сложа него ако сложа права тръба какув ша е ефекта.. :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подразбира се от името - чрез спираловидните канали ускорява изтичането на изгорелите газове и мотора се развърта по леко във високите обороти от завихрянето идва и по добрия звук :wink: и на двете коли съм подменил катализаторите с такива ефекта е осезателен и във вървежа и звука ( и двете са с със спортни гърнета)

Правата тръба не е за препоръчване - ще подрънква като на стара лада аспуха

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ускорител е по специален катализатор или ? и .. пичага с тва крайно гърне колкото ида се напъваш нищо няма да промениш освен звука ...

Редактирано от iLi0o0o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми майна на мен точно това ми трябва звука :th_up: не очаквам друго нещо мощност а у :biggrin: :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Този ускорител е по специален катализатор или ? и .. пичага с тва крайно гърне колкото ида се напъваш нищо няма да промениш освен звука ...

по скоро нещо с което да го подмениш или като допълнително в системата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае каде в пловдив мога да намера ускорител ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде разгеле :biggrin: благодарение на колегата STAFO днес резонатното гърне го подмених с уускорител :devil-smiley-019: :biggrin: звука се промени но не чак толкова много да бучи като камаз :biggrin: сигурно средното гърне малко забавя процеса :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете колеги :unsure: тази колица защо не вади звук.. мотора ли е слаб средното гърне ли трябва да се маха :biggrin::blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със слагането на крайно гърне, само че спортно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз точно за тфа се ядосвам аз имам качествено и скъпо спортно гърне което не вади звук а гледам някфи си купуват за 100 лева и имат яко звук :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване