Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
yav

Показания на скоростомера

Recommended Posts

Привет колеги.

Забелязах че имам разлика от около 15 км/ч от реалната скорост на движение и показваната на скоростомера. Това го открих като сравних показанията с GPS и скоростомера. Правих си замервания до 100 км/ч по табло ( 85-86 км/ч по GPS). Нормална ли толкова голяма разлика? Бихте ли споделили при вашите коли как е?

Колата е Вектра А с C20NE. Има ли начин да направя по точен скоростомера? Аз си мисля да извадя стрелката и да я завартя с половин см. по надолу

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не прави тази опция със стрелката,най много да развалиш показанията.Навигацията се ръководи от спътник т.е. постоянен обмен на данни ако ти натиснеш рязко и ускоряваш за секунди няма как да ти покаже точно,защото самия обмен навигация спътник е от 3-5 сек и пак зависи от местоположението ти.Аз лично съм карал на Гармин,Н-драйв,той той,ови мапс и съм на мнение че километржа ти е верен проблема е във софтуера на навигацията......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре засечи скоростта с друг автомобил , за по сигурно.Разлика в показанията се получава от размера на гумите но трябва да са тоста нестандартни за модела, но те отклоняват миля до 6-7 км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове