Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rossko1

Колко гори тиграта ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам опасения че нещо не е наред с моята тигра.Прави ми разход 12 на 100 градско .Искам и вие да споделите какъв ви е разхода на бензин.Много ще бъда благодарен да чуя и вашите мнения по въпроса за да знам дали ми има нещо на колата или така си горят всички тигри . Става въпрос за 1.4 мотор без газ.Благодаря ви предварително .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко колега и на мен ми гореше толкова, нормално каране без газ :naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не само Тигра,по принцип малолитражките си горят градско,така че не се вкарвай във излишни филми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харчи 7/100 градско и съм много доволна - 1.4 без газ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максимална скорост 190 (182) км/ч

Развъртане (0-100 км/ч) 11 (14) c

Разход градско 10.5 (11.4) л/100км

Разход извънградско 5.5 (6.4) л/100км

Обем литри в резервоара 46 л

Килограми на автомобила 980 кг

Допустима маса 1330 кг

Размер гуми 185/55 R15

Това е и по книга ... Хехе xells_tigra ,твоята явно ще доиде много икономична :naughty::biggrin: Просто такъв разход няма как да даде моторa ,прощаваи ама 1.2 моно не дава в града толкова малък разход ... :biggrin:

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене е под 10 ,дори ако я "гъделичкам" падам и до 8/100 км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята тигра харчи около 6 а 100 градско, но не карам много бързо. Мисля че това с 12/100 е абсурдно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормален този разход (12) карам 1.4 тигра гори ми 10 софииско градско при това е автомат .Ако не караш по 1-2 км. по-добре ходи да я прегледаш ,има предостатачно датчици от които може да имаш и по-голям разход.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не е нормален този разход (12) карам 1.4 тигра гори ми 10 софииско градско при това е автомат .Ако не караш по 1-2 км. по-добре ходи да я прегледаш ,има предостатачно датчици от които може да имаш и по-голям разход.

Благодаря колега , тя и нещо върви като спъната .Нещо и има но диагностиката ще го покаже сигурно , надявам се де .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rossko1 Моето Тигре също като твоето е спънато и гори 10-12 :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 градско наистина е много,като се има предвид,че калибрата 16 клапановия вариант (чипната) даваше мисля,че около 10ка извънградско и 12-13 градско(при нормално каране)(по наблюдение на баща ми), при наблюдение с моята я засичам около 6,5 извънградско и 8,5 - 9 градско(пак при нормално каране),което според мен е в допустимите граници.... :)

Редактирано от Hristian91

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, какво показа диагностиката? Имаш ли яснота по жъпроса защо ти харчи толкова? Тя и моята е 1.4 и харчи като за световно. По едно време се чудех дали нямам дупка на ресервоара и от там да изтича бензина :) Мисля да си сменя ламбда сондата, дано това да помогне с нещо. Ако някои знае нещо повече да каже плс...... :) :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей, какво показа диагностиката? Имаш ли яснота по жъпроса защо ти харчи толкова? Тя и моята е 1.4 и харчи като за световно. По едно време се чудех дали нямам дупка на ресервоара и от там да изтича бензина :) Мисля да си сменя ламбда сондата, дано това да помогне с нещо. Ако някои знае нещо повече да каже плс...... :) :help:

колко ти гори колега? :biggrin: щот по принцип си горят

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са написали колегите по-горе по-малките двигатели също харчат. Нашата тигра X14XE си харчи около 10 през лятото и 12-15 през зимата. Като имаше един период в който жената я караше по около 3-4км и след това я гасеше. Защото и работата и университета и бяха близо и даваше 18 :blush:

Ходила е на диагностика и няма проблеми. А до колегата дет е решил да сменя ламбда сонда: ако нямаш проблеми и не са ти казали на диагностика, че имаш проблем точно с нея, не се хвърляй да купуваш такива скъпи елементи. Може да не върви и да харчи от 1000000 неща. Като почнеш от свещи-кабели, минеш през датчици и стигнеш до филтри-дебитомер, катализатор и т.н.т.

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
То няма нищо сложно да се сменят ремъците , водна помпа , масла филтри. Сменял съм на корса х14хе така че невярвам при тиграта да е поразлично . Работата е за час и половина максимум.

Както са написали колегите по-горе по-малките двигатели също харчат. Нашата тигра X14XE си харчи около 10 през лятото и 12-15 през зимата. Като имаше един период в който жената я караше по около 3-4км и след това я гасеше. Защото и работата и университета и бяха близо и даваше 18 :blush:

Ходила е на диагностика и няма проблеми. А до колегата дет е решил да сменя ламбда сонда: ако нямаш проблеми и не са ти казали на диагностика, че имаш проблем точно с нея, не се хвърляй да купуваш такива скъпи елементи. Може да не върви и да харчи от 1000000 неща. Като почнеш от свещи-кабели, минеш през датчици и стигнеш до филтри-дебитомер, катализатор и т.н.т.

Значи проблема не е в моя телевизор :biggrin: А колкото до ламбда сондата не знам кога е сменяна, но много пушек излиза от аспуха.... особено зимно време като стоя на някой светофар вечер и си погледна в страничното огледало, виждам кълбета пушеци :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ами то пушека не е задължително да е само от нея може да е от сумати неща а пак и те си при пушват по принцип като е студено времето :th_up:

какъв е тоя пушек син ли?

а пък и както ти каза колегата Жоро зависи по колко км минаваш като я караш на къси разтояния нормално да ти гори много съшо зависи и колко я стъпваш ако ти е

тежък крака няма как да ти смъкне градско на 9 или по малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване