Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Pepetko

Зумерче за забравен ключ

Recommended Posts

Колеги нещо ми е зацепнало зумерчето което свири когато си забравиш ключа на таблото и отвориш вратата-свири дори и като съм изкарал ключа.Някои знаели каде да го търся,че ми се струва че събаря акомулатора вечер?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих разкарал тази типично опелско звучаща екстра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при Вектра Б зумера е един и се намира в мултитаймера, който отговаря за всякакви бози вкл. плафона, интервала на мигачите, на чистачките, изключване на консуматорите ако 20 мин не отваряш/затваряш врати или не палиш и т.н.

иначе "Датчика" е един прекъсвач който се намира на контактния ключ ако се резне там няма да пищи когато извадиш ключа изкача ли онова пръстенче което е около "дупката" за ключа ?

Желязков, може лесно да се отървеш от тая екстра - само да намерим кой кабел да резнем :)

edit:

sh3.jpg

май открих диверсанта - червения кабел който влиза на 25-ти крак на мултитаймера

ще поразгледам още малко ...

Edit 2 :

не е този - по всяка вероятност е извод "Х" на контактния ключ - има някаква мистерия с тези схеми и ще трябва да се измери практически

Но съм 100% убеден че не следи ключа чрез чипа на имобилайзера - преди около месец си играх с тая джажда и ако задършиш пръсенчето да не излезе пак си пищи дори и ключа да е на задната седалка :)

sh1.jpg

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с това рязане, това е и кабела за музиката , резнеш ли го няма да тръгне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе тя музиката може да се върже и директно що трябва ключа да е в патрона за да свири музиката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
при Вектра Б зумера е един и се намира в мултитаймера, който отговаря за всякакви бози вкл. плафона, интервала на мигачите, на чистачките, изключване на консуматорите ако 20 мин не отваряш/затваряш врати или не палиш и т.н.

иначе "Датчика" е един прекъсвач който се намира на контактния ключ ако се резне там няма да пищи когато извадиш ключа изкача ли онова пръстенче което е около "дупката" за ключа ?

sh1.jpg

Първия път като запищя бях при един климатичен майстор и тои удари около ключа и спря-каза че се зацапвало и затова свирило,то и копчетата на бордовия не ми работеха заради мръсотия.А пръстенчето си изкача,си изкача без проблеми.

Зад контактния ключ имам една синя "платка",нея ли трябва да сваля или самия патронник на ключа(тои дали има съчми в него,че с ключа на фарвете голям го ядох).Искам да го оправя,не да го елиминирам понеже забравям фаровете постоянно :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разбирам ли че мултитаймера изключва забраван плафон или мигачи и т.н. след 20мин. ако не се кара колата?Или погрешно съм разбрал от споменатото по горе коментарче. :confused:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключва плафона и музиката след 1 час, ако са забравени :icon_wink: Моята досега никога не е пищяла, като не си извадя ключа и е отворена вратата, а останалите ни пищят :confused: Пищи само ако е отворена вратата и ключа се завърти на положение I :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже,защо като включа cd и почва да пищи това чудо?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване