Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
aan_astra

годишен календар за 2011

годишен календар на форума за 2011 год  

96 гласа

1. 1. Желаете ли годишен календар на форума

• да
      95
    • не
      1

Recommended Posts

31Untitled_HDR1_art.jpg

32Untitled_HDR1.jpg

33Untitled_Panorama1_1.jpg

КРАЙ!

Очаквам мнения, без цитиране на снимки, само номерчета моля :) може и да подреждате номерчетата по реда в календара който смятате че трябва да е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, не е рекламно да има коли с отявлени забележки и несъвършенства по себе си във видимата част на снимката.

Също така бих направил списък със снимки, които НЕ мисля че са подходящи до крайното класиране поради тези, а и ред други фактори. Визирам пълноформатните снимки , иначе измежду тях има много подходящи за различни видове колажи разбира се.

Това според мен са: 3 , 4 , 5 , 6 , 9, 10, 13, 16, 17, 19, 27, 28, 29, 32

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Очаквам мнения, без цитиране на снимки, само номерчета моля :)

0, 0, 0

Искам да го кажа най-меко, но това ще е най-скучният календар :) Черно-бели снимки ? На всички месеци ? Понеже искаш лично мнение, аз съм първия който няма да си купи този календар ... и не заради колите, които си избрал.

това което е казал Яската също :th_up:

Редактирано от IGNEV

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симо пропускаш много важен момент - явно не си чел в подробности тов което сме писали в админ /мод форумаа и в самата тема . На много от снимките които си дал има коли собствениците на които въобще не знаят че ще бъдат качвани на календар. Не ми се ще да ни съди някой за плагиатство :no_no:

Като със изпращането се съгласявате автоматично да бъдат евентуално отпечатани на този календар - все пак са ваша собственост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
0, 0, 0

Искам да го кажа най-меко, но това ще е най-скучният календар :) Черно-бели снимки ? На всички месеци ? Понеже искаш лично мнение, аз съм първия който няма да си купи този календар ... и не заради колите, които си избрал.

това което е казал Яската също :th_up:

Съгласявам се със ИГНЕВ наистина черно-бял календар май не е най-добрата идея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва ArpecuBeH наистина не е добра идея а и все пак няма да се прави календар с некролози. Нистина има хубави снимки но поне нали 1 от месеците е нормално да има черно бяла снимка :) Но не повече

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи... чернобял календар избрах, за да е по-стилен и поради факта че няма една снимка която да изглежда добре на А3 печат. Ако за вас е достатъчно добре, за мен не е :) пак ще го кажа, ако искате да се излагаме със календар тип семеен - няма проблеми във всяко фотостудио ще ни изготвят такъв с логото на форума. Чернобялото в никакъв случай не е некролог или каквото и да било подобно, едни от най-скъпите календари се правят такива, има и друго преимущество няма да се забелязват разсейващите фактори по снимките като хора, други коли и т.н., тушира до голяма степен лошото качество на снимките и това за мен беше достатъчно да избера този похват.

Относно авторските права - затова ги постнах тук за да си ги видят собствениците и ако някой има против а снимка на колата му е харесана ще му пишем и искаме разрешение. Нищо няма да печатам без разрешение.

Когато се прави някакъв рекламен материал е важно той да е в един стил, за да излъчва повече респект, стил, цена,... Не може да направя едната страница с чернобяла снимка а останалите цветни - тотално дизайнерска грешка или с други думи боламач. Надявам се ме разбирате мен и желанието ми да направим нещо по-стойностно, не искам да правя конфекция ако ме разбирате.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата simbon4o е избрал най-правилното решение - да ги направи черно бели. Не си мислете, че е лесно да се направи хубав календар със снимки, които имат лошо качество... От избраните снимки 5-6 да са с хубаво качество. На мен ми харесаха само пет снимки, с номера: 2,6,11,16 и 30. Снимка номер 30 е най-подходящата от всички изброени.. НО за сметка на това с много лошо качество. Всички 33 автомобила са много хубави, но според мен повечето снимки не са Art!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам с НЕ за снимки, които са от събори и които са много отблизо, мисля че такива снимки нямат място в календара. Снимка на джанта, на фар или на стоп ??? Или пък снимка с хора и няколко коли ?

Това са: 1, 4, 5, 9, 10, 13, 14, 17, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 27, 28, 29, 32, 33

А иначе за останалите гласувам с ДА:

2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 15, 16, 18, 23, 26, 30, 31

Тук трябва да отбележа, че гласувам за снимки, а не за коли. Сега някой да не ми се разсърди

ПРОТИВ съм черно белите снимки. Ако някоя снимка не отговаря на изискванията по-добре да не е в календара отколкото всички снимки да са черно бели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако анкетата ер все още активна, аз бих гласувал с "Не" за календаря.

По добре никакъв календар отколкото този!

Няма нито 1 снимка която да бих вързал с някой сезон примерно.

Отделно, 1/2 от снимките (сега да не се обиждат собствениците, това е лично мнение) дори не си струва да им обърнеш внимание, да не говорим да ги изтипосаш на календар...

Аз лично никога не бих си го закачил на стената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колегата simbon4o е избрал най-правилното решение - да ги направи черно бели. Не си мислете, че е лесно да се направи хубав календар със снимки, които имат лошо качество... От избраните снимки 5-6 да са с хубаво качество. На мен ми харесаха само пет снимки, с номера: 2,6,11,16 и 30. Снимка номер 30 е най-подходящата от всички изброени.. НО за сметка на това с много лошо качество. Всички 33 автомобила са много хубави, но според мен повечето снимки не са Art!

Да ти кажа снимка номер 30 не мисля, че е с толкоа МНОГО лошо качество, както отбелязваш. Смятам, че заради черно бялото мислиш така ... Все пак 10.1 mpx и 3648х2736 резолюция и размер на снимката 2.38MB не са малко.

http://media.snimka.bg/7759/021773730-big.jpg като се има предвид, че аз съм пратил в пощата оригинала, а в снимка.бг е малко по-лоша

А тази е от проф. апарат, която също пратих за участие, но не е избрана ...

http://media.snimka.bg/7759/021773483-big.jpg

Тази снимка перфектно се връзва за септември (според мене) и е много красива сама по себе си

Оригинала е в 4592х3056 пиксела и е с размер 3.15MB

ПП: При такива снимки от моя страна не мога да разбера как може да се каже, че снимките са с лошо качество и не стават да се отпечатат. Догодина ще се постарая да снимам от сателит на наса, за да се харесат ... Разочарован съм, черно бял календар не искам ...

Редактирано от tazzbg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че календарите с черно бели снимки са скъпи но интересно е, че виждам едни и същи коли.. искам да видя на всички колеги от Варна колите (не говоря за моята бивша или подобни) Примерно на Ванко Бертонето е доста красиво но не го видях на нито една снимка човека се е постарал доста а един път не го видях по форумни снимки :? Странно също така мисля, че Automatic по мои спомени имаше доста арт снимки на неговата Вектруна, и да не забравяме колегата Милен който се е постарал Корсичката му да е с такава добра визия. Но това е мое мнение. Та така или иначе календара ще стане добре просто искам да има наистина красиви снимки и мисля, че не сме по-зле от колегите (VW), че да не може се организираме и да стане наистина нещо стойностно. :)

Редактирано от Monza_3.0_E

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да ти кажа снимка номер 30 не мисля, че е с толкоа МНОГО лошо качество, както отбелязваш. Смятам, че заради черно бялото мислиш така ... Все пак 10.1 mpx и 3648х2736 резолюция и размер на снимката 2.38MB не са малко.

http://media.snimka.bg/7759/021773730-big.jpg като се има предвид, че аз съм пратил в пощата оригинала, а в снимка.бг е малко по-лоша

А тази е от проф. апарат, която също пратих за участие, но не е избрана ...

http://media.snimka.bg/7759/021773483-big.jpg

Тази снимка перфектно се връзва за септември (според мене) и е много красива сама по себе си

Оригинала е в 4592х3056 пиксела и е с размер 3.15MB

ПП: При такива снимки от моя страна не мога да разбера как може да се каже, че снимките са с лошо качество и не стават да се отпечатат. Догодина ще се постарая да снимам от сателит на наса, за да се харесат ... Разочарован съм, черно бял календар не искам ...

Нека Симо да е човека който разбира от снимки и печат :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм и казал, че разбирам от снимки и печат, и НЕКА да е той човека.

Паля се, защото всеки говори, разбираш ли колко са били лоши снимките и не стават за нищо ...

От мене толкова, следващия ми пост ще е, когато се записваме да купуваме :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, колко много се е развила темата за календара. Излишно е да се изнервя обстановката за такива неща. В крайна сметка на всички целта ни е една - да имаме хубав календар. Има адски много коли, които са много красиви и добре направени, със много средства, инвестирани в тях, но нямат читави снимки. Винаги ще има разногласия за снимките, които са в календара и винаги ще има недоволни. Според мен лично малко късно започнахме със събирането на снимков материал и подбора. Надявам се, че ве пак крайният резултат ще бъде подобаващ. Поздрави на всички и весела и усмихната нова година! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със Симо че чернобялото е по шик но определено тогава влизаме в много висок клас фотография - все пак става въпрос за любителски снимки

Аз съм за цветен календар :one:

Компромисен вариянт : да има и от двата вида чернобял и пълноцветен :icon_tongue:

Регламента за участие в календара който е одобрен от админ/мод екипа е повече от ясен : участва всеки който е изпратил снимки . Със изпращането на снимките всеки автоматично се съгласява с това да бъдат отпечатани така че всичко останало извън него е :offtopic:

до тук с коментарите какви коли имало , какви снимки имало. Каквото е изпратено до 27дек.2010 това е :eusa_hand: За това и има тема където да се публикуват пратените по пощата снимки за да бъдат видени от всички потребители и да няма скрито покирито.

Ако няма достатъчно качествени снимки за А3 да го направим А4 или въобще да не правим .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Има адски много коли, които са много красиви и добре направени, със много средства, инвестирани в тях, но нямат читави снимки.

Грозната истина, за съжаление.

Щото аз в този форум съм виждал снимки които заслужават да са в календата на мястото на 98% от "номинираните" снимки.

Аз съм за цветен календар :one:

:one:

Ако няма достатъчно качествени снимки за А3 да го направим А4 или въобще да не правим .

:th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези който ми харесват са 2, 8, 16, 17, 22, 30, 32

Моя фотоапарат е 12мегапиксела но явно нито една не е одобрена (не че се сърдя се пак си е кочинка :biggrin: )

Симо и аз съм за цветни снимки, никой от нас предполагам не е професионален фотограф нито пък има техника за качествени снимки (и да има са малко)

Но най-вече разбирам те че искаш да направиш много добър албум и че това не е лесна работа и евала за ентусиазмъти.Но предлагам ако имаш повече време направи и цветен и черно бял после ги покажи и да гласуваме (ако ти се занимава но каквото и да направиш аз ще си взема албум :th_up: )

Редактирано от ogy_dog

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаа, ще се опитам да бъда кратък:

1. по въпроса с мегапикселите, качеството и т.н.

http://photo-forum.net/ebook/page2-2.htm - ето тук е описано за който иска да разбере по-подробно защо 12 мегапиксела може да е по-зле от 6 и ако някой му се чете повече на следващата страница от това четиво пише и за оптиката. 12х зуум за повечето значи че приближава 12 пъти - да ама не.

Не навлизайки в подробности само ще обясня накратко. Вземам пример със снимката на tazzbg, човече колата е яка и снимките не са лоши в никакъв случай, ще ти кажа защо не съм използвал другите - никоя лазерна машина няма да ги отпечата читаво понеже в голямата си част са много тъмни области които ще излизат като голямо петно, ако ги светна им се губи до някъде ефекта. Избрах тази с промишлената сцена понеже е ефектна, обаче колегата от другата секта е прав, погледни си снимката по крайщата как губи детайл, погледни колко е омазана колата, погледни лошото шарпене от апарата по кабелите на крана и какви артефакти излизат там, това не става за А3 с добро качество, цветовете му са се убили понеже малката матрица на апарата не може да хване достатъчно цветове в това облачно време и получаваме една мъглива снимка която за до А4 с малко обработка - иди до иди ама за А3... Бъди сигурен че ти нямаш грам вина за това всичкото дето го изписах! Подобно е и обяснението за останалите снимки които не съм включил, на останалите изпратили снимки. Тази снимка въпреки тези забележки обаче чернобяла седи много добре на А3 и смятам че чернобялото подчертава драматизма и детайла. Ето изрезки от снимката:

значи просто олимпусчето толкова си може:

image.jpg

тук се вижда детайла как е омазан и е на зърна, цветен шум и прочее

image.jpg

крайщата са толкова мазни и с цветни аберации че казват - не цветно печатане моля :D

image.jpg

тук се виждат артефактите от шарпенето на апарата по жиците, седи доста дигитално и на А3 ще се вижда доста

image.jpg

мъгливият ефект отново

image.jpg

това е от другата снимка след като я светнах, понеже сонито е с голяма матрица би трябвало дефектите в един RAW файл да се изчистят лесно(ако е сниман и такъв).

Така до тук с обясненията защо не, защо я включих снимката:

причините ги изредиха и останалите - не е снимано само колата, има пейзаж, добре е кадрирано (колата е на подходящото място), като цяло проблема на снимката и е техниката.

2. цветно и чернобяло - хора няма лошо но не очаквайте преди февруари да имате календари :)

3. А4 - по-добре без :) А4 ще е по-скоро като настолна пирамидка отколкото като календар за стена, то А3+ е малко, пък...

4. защо лазерен печат и защо той прави проблеми - ами просто е, в цяла Варна няма една свястна нова цифрова лазерна машина която да изкара снимки на А3+ без черти и ужасни дефекти, ако снимките имат много тъмни области или прекалено светли, големи области без детайли и т.н. Принудени сме да сме на лазер понеже тиража като гледам няма да е над 40-50бр така че... за офсет трябват поне 100бр и чакане да се вместим в някой голям тираж.

5. на доста от снимките съм коригирал неща и почти всички имат за докоригиране, но това са неща които аз и хората занимаващи се с това виждат, повечето няма да им направи впечатление, но ако видят преди и след ще разберат.

6. не искам да направя цветен календар и като си ги получите да се шашнете как снимките ви нямат нищо общо с това което си виждате на монитора у вас и да изляза виновен че съм ги замъглил, омазал, оцапал, и прочее. Казвам ви че печата на размер над А4 си иска своето и отблизо ще е кофти за гледане.

ВСИЧКО КОЕТО ИЗПИСАХ ГО ИЗПИСАХ НЕ С ИДЕЯТА ДА УБЕДЯ НЯКОЙ В ПРАВОТАТА СИ, А ЗА ДА РАЗЯСНЯ ДЕЙСТВИЯТА СИ И ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ ИСКАЛ ДА ОБИЖДАМ НЯКОЙ И ДА ИЗКАРАМ АПАРАТА МУ КОФТИ!

ПС снимките на megasound така и не можех да ги разархивирам, моля да ги даде без архив.

Моя фотоапарат е 12мегапиксела но явно нито една не е одобрена (не че се сърдя се пак си е кочинка :biggrin: )

В интерес на истината нямам нито една твоя снимка, прати ми ги на мейла simbon4o@gmail.com

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това подробно обяснения гледам по различен начин на черно белите снимки :biggrin: А първото ми мнение още е в сила ...

Гласувам с НЕ за снимки, които са от събори и които са много отблизо, мисля че такива снимки нямат място в календара. Снимка на джанта, на фар или на стоп ??? Или пък снимка с хора и няколко коли ?

Това са: 1, 4, 5, 9, 10, 13, 14, 17, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 27, 28, 29, 32, 33

А иначе за останалите гласувам с ДА:

2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 15, 16, 18, 23, 26, 30, 31

Тук трябва да отбележа, че гласувам за снимки, а не за коли. Сега някой да не ми се разсърди

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички снимки са добри, дори и да са черно-бели. Само,ч е според мен се губи идеята на връзката с марката опел - снимки на които се виждат афтърмаркет джанти "деветнайс'ки" в 80% от картинката и в останалите 20% някаква част от пастирана вектра какво общо имат с марката..?

Според мен трябва да има 3-4 GSI-ta защото както и да го гледаме за другите хора това е успешната кола от тази марка; Insignia-ta също е задължителна защото е кола на годината най-малкото; Трябва да има и поне 1-2 корси (от които задължително една бегачка с ХЕ, защото за истинските опел фенове всъщност това Е колата...), 1-2 Омеги, да се види, че и луксозни параходи прави марката, от които едно комби и/или една зафира (да е ясно,ч е и семейни коли хубави има, не само бегачки) и ако остане след всичко това място - една-две тунинговани зловещо бегачки, за да се види, че има потенциал и за визуален ъпгрейд в тия кочини :biggrin: ... По-нагоре в темата казах и за снимка на едно чисто ХЕ, което поне за мен (а мисля и за повечето тук) е символ ако не на марката, поне на тази ера от която са колите, които 98% от нас карат. Аз лично за фъна бих сложил и една снимка на някоя тотално изгнила барака не в движение в някоя марга примерно да се види, че феновете нямат комплекси от широкото мнение за ръждата и гниенето.

Както отиват нещата, просто си щракаме разни снимчици, които в огромната си част показват някакви ръждясали кошници с железарки ръждиви джанти или илиенски тасове, вързани с опашки - ТОВА ли искате да е един вид презентацията на марката..??!! А пък да не говорим, че се и нервим защо очно нашите не ги е избрал човека - ето, и аз му пратих снимки ама като знам с какво бегло подобие на апарат са снимани изобщо не питам защо не са избрани, пък може и да не ги е харесал Симо - пак няма проблем, нали затова той е номиниран да избира :th_up:

Моето лично мнение след всичко е, че календар или НЯМА да стане изобщо или няма да има нищо общо с идеята да се покаже силата на марката.

Както и да е, ако взем,ч е стане аз ще си взема един ей така заради усилията на тези, които го правят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че Симо се обоснова достатъчно добре защо някой от снимките не стават и го подкрепям напълно :th_up: Също и за това или качество или нищо.

Сега вече ви е ясно защо точно той е човека :biggrin:

badmadafaka насоките ти за избора на снимките са много добри обосновани и заслужават внимание.

За тези който не са разбрали ето я темата за събирането на снимките click-me.gif

Гледам че има снимки качени в темата а не са пратени по пощата :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,3,7,8,9,10, 11,14, 16 :blush: ,18, 23, 26, 32

И аз подкрепям badmadafaka :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.