Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
NeXtErNeL

Проблеми с Opel Omega 2.0

Recommended Posts

Здравейте ,

имам " Малък " проблем с моята Омега ...... парното не работи :( то ест вентилатора на парното не работи а си нямам никаква идея къде се намира :( Проверих предпазителите - всичко е наред .

Опитах да разглобя таблото .... махнах жабката и километража ..... но не го открих там. Опитах да сваля средната конзола но ...не излиза ( жилата за клапите опъват и не мога да я сваля , а не ми се иска зверски да я дърпам ) . Казаха ми че е възможно да е от релето - трябвало да го сваля и да го шунтирам , така щяло да работи на 0 и на 4 степен само , но не ми казаха къде се намира това реле :) . Цяло лято не ми се е налагало да ползвам вентилатора ..... онзи ден се наложи да го ползвам понеже започнаха да се запотяват стъклата и.... той не се включи . Ако някой знае ...моля да помогне . :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошъл колега,

съдейки по това къде си го търсил и не си го намерил (според руската литература на омега Б е под жабката )

провери дали не е в двигателния отсек под кората на чистачките

ако бушона е здрав и не върти значи или двигателя е заминал или ключа на парното

ако е под кората имам работещ мотор от вектра А и би трябвало да стане

намери го първо и ми звънни 0888 577 446 - Радомир

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да е реостат имаше го като проблем на един колега със същата кола. Намира се под пластмасата на чистачките там като я махнеш се вижда едно дето влиза букса с 5 кабела махаш го от щипките и го сменяш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване