Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

Имам нужда от леко разяснение относно фланците.

Recommended Posts

При монтажа на дистанционни фланци, които разбира се покриват централния отвор, джантата си "виси" само на болтовете или?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало и на фланците да има стъпка където да легне джантата,говорим за фланци които корегират централния отвор,но и за изхвърлящите би трябвало да има такава стъпка.По принцип външната стъпка на фланеца се прави спрямо централния отвор на джантата,а вътрешната-спрямо стъпката на главината за да може хубаво да прилепне съответния фланец към главината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези които са за регулиране на централния отвор съм наясно (такива съм имал). Интересуват ме дистанционните.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо и на тях да има такава стъпка за джантата,поне да не виси във въздуха.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го тъй-като гледам че масово се правят фланци от стари дискове, които покриват централния отвор и дефакто джантата си виси на болтовете, което ме навежда на мисълта за огромно натоварване в тази област.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази стъпка е точно за тази цел-да разпредели натоварването между болтовете и джантата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам фланци за зимните ми джанти, дет изнасят гумите с 20мм навън! Те лягат върху главината, а джантата ляга върху един борд който е 1към1 с този на главината...

т.е. не виси само на болтовете...

Ето един чертеж правен от един колега, от който се разбира горе-долу...

021010551.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това исках да разбера.

Мерси Жоро.

Според мен така трябва да изглеждат фланците.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да няма стъпка аамаааа тогава лошо

болта е на конус и не може и 4-те да се завиват точно по равно и се получава едно изместване на джантата не е вече по средата застава малко на една страна (0.1мм е достатъчно) и се почваш да се чудиш защо тресе

затова стъпка задалжителна :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това търсих, но онази вечер в бързината не го намерих...

D3 ляга на главината, а джантата ляга на D4

flanci-chertej.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри схеми Жоро. Мерси много.

Драсни едно лично колко ти седнаха фланците и от каде ги взе че ми се иска така едни поне 20мм

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I az sum zainteresowan za flanci .. Koi ot Burgas moje da gi izraboti ( wupros kum Jo ) ...

Bllagodarq za otgoworite ot sega i se izwinqwam za maimunicata ... na tos komp yok BG :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желязков на мойтра корса са ми фланците от зад по сащия начин като на колега на чертежа

036.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я раздухай от къде ги изрови твойте?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване