Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
versace..89

Ангренажен ремък

Recommended Posts

Колеги някои може ли да ми каже колко парички струва комплекта ангренажен ремък с ролките за Тигра 1.4 16V ??? :sad:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 230-280лв за комплект,зависи от марката.Приготви си и хубава сума за работа ;)

Редактирано от Диди Григорова

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

170лв. ти е комплекта на Ina и 100лв. ти е работата :th_up:

0878528342

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
170лв. ти е комплекта на Ina и 100лв. ти е работата :th_up:

0878528342

Ебати екотеците кви са тия цени за части за тях бре?

На тъпата ми астра 1.6 моно ремък и ролка комплект на марката ГЕЙТС са ми 45лв с отстъпките. Вярно на екотека са две ролките ама ремъка да не е със златни нишки вътре че комплект от две ролки ремък да хвръкне до 170лв. И 100ЛВ за работа те основен ремонт ли ще и правят че за 15 мунути работа такива пари да искат.

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ебати екотеците кви са тия цени за части за тях бре?

На тъпата ми астра 1.6 моно ремък и ролка комплект на марката ГЕЙТС са ми 45лв с отстъпките. Вярно на екотека са две ролките ама ремъка да не е със златни нишки вътре че комплект от две ролки ремък да хвръкне до 170лв. И 100ЛВ за работа те основен ремонт ли ще и правят че за 15 мунути работа такива пари да искат.

Само да те поправя първо ролките на X14XE за който става на въпрос в случая са три на брой, две паразитни и една обтяжна. И във агренажните комплекти скъпото са ролките основно а не ремъка. При 1.6 моно си с една ролка която не е нищо особено като цена докато при Екотеците нещата са доста по различни. Колкото до работата разгледай някоя Тигричка със отворен капак без значение дали е едно 1,4 или е 1,6 и тогава ще разебереш защо 100лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години когато я купих отиде направо в сервиз за смяна на ремък и ролки и ми взеха 380 лв. Забравих, в цената влиза и лагер на климатика 60 лв.

Редактирано от emil1968

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажеш за 1.8 16v екотек-3-и ролки + водна помпа = 245лв.,и това е само части,труд отделно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично за X18XE ми излезе 180 лв. за части Gates, Ina, + водна помпа с отстъпката и 50лв за труд.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно петричките търговци дерат повече от вашите,защото където и да питам все около тази цена се въртят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, аз като си взех моята тигра и тя отиде в сервиз за смяна на разни неща. Цените са тези:

Ангренажен ремък 25 лв

КЪМ АНГРЕНАЖНИЯ РЕМЪК - 2 бр. паразитни ролки 80 лв

КЪМ АНГРЕНАЖНИЯ РЕМЪК - 1 бр. опъваща ролка 55 лв

За работа маисточето ми взе 120 лв, но това включва доста неща и смяна на масло, всички видове филтри, водна помпа, пистов ремък и други подобни...

Късмет!!! ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За работа маисточето ми взе 120 лв,

То няма нищо сложно да се сменят ремъците , водна помпа , масла филтри. Сменял съм на корса х14хе така че невярвам при тиграта да е поразлично . Работата е за час и половина максимум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но в тези 120 лв влизаше и смяната на ангренажния ремък, а не само за смяна на ангренажен ремък да иска 100 лв.. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е луд тоя дето яде баницата , а този дето му я дава . За 100-120лв ми се струва че прекаляват с цените .

Да не сменя на ауди А-6 ремъците че да искат такива пари . Ти така или иначе отвориш ли я за ремъци въпрос на три шестограма е да смениш и водната помпа . Останалото въздушни филтри филтри купе и баба знае как да ги смени.

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не е луд тоя дето яде баницата , а този дето му я дава . За 100-120лв ми се струва че прекаляват с цените .

Да не сменя на ауди А-6 ремъците че да искат такива пари . Ти така или иначе отвориш ли я за ремъци въпрос на три шестограма е да смениш и водната помпа . Останалото въздушни филтри филтри купе и баба знае как да ги смени.

колегата е много прав определено прекаляват.... от 6 месеца карам италиански автомобил с двигател 1.2 8в в 5 сервиза ми казаха за смяна на ремъка труд 100лв и части 90лв реших сам да си го сменя стори ми се че мога и сам да се справя при положение че колата е с един вал и е по лесно отидох в магазина купих си 1 ролка 1 водна помпа и 1 ремък (хубави марки) дадох 68лв за всичко и не ползвах 1% отстъпка а всички сервизи ползват.... канал малко инструменти,смених всичко за 1 час и 30мин и спестих близо 120лв... добре са си сервизите да взема и аз да си отворя един :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега лошо няма ти да си сменяш неща по колата и да си я обслужваш, но това е доста рискована операция. Така един приятел си смени сам шарнирите на БМВ е30 но не знаеше че имат монтажно положение и като монтира новите волана стана много тегав появи е едно чукане в предницата при удар в дупка. И равносметката едни преебани шарнири, купуване на нови и смяна в сервиз. Вярно че цените на услугите са високи но и данъците събирани от държавата от сервизите са високи. Истинските сервизи дават и гаранция че всичко е монтирано по предписание от завода производител. Я си представете че от един неправилен монтаж на едни тъпи накладки (работа за 20 минутки) стане злополука и загине човек?????????? Тогава какво става??????? Аз ще ви кажа, когато експертизата докаже че злополуката е от неправилен ремонт тоя дето е спестил 100 или 200 или 500 лева се крие като мишок и не смее да се покаже. А иначе ако говориме за такива неща като ремъци ала бала, неща НЕ свързани със сигурността от незнание се реализират финансови загуби. Все пак в крайна сметка всеки има право да направи своя избор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща затова всеки казва различни цени. На какви пари ще намериш части колко ще вземе майстора. Аз преди половин година смених всичко без тази най скъпата ролка обтягащата. Не помня точно но май 180лв от които 20 лева за майстор :) Значи доколкото помня 160лв а тази която не смених беше някъде към 70-80лв. Но имам кофти проблем от водната помпа заради която се наложи смяната - бута ми ремъка и той опира и с времето се преебава сега през няколко месеца свалям капака за да го бутна да не опира...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване