Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
mit

Впечатления от Astra J

Recommended Posts

Благодаря на всички за изчерпателните отговори! Продължавам да умувам. Вчера разгледах по-подробно и Insignia. Оказа се, че ако не е натоварена с много екстри цената се приближава близко до Астрата. Сега дилемата ми е добре оборудвана Астра или с по-малко екстри и (може би с по-слаб двигател) но по-високият клас Инсигния? Освен това от Септември ще пускат и Астра седан, който май се явява компромисен вариант между другите два варианта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата броня повече ми харесва :) Някой има ли идея това дали са халогени или мигачи долу?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Новата броня повече ми харесва :) Някой има ли идея това дали са халогени или мигачи долу?

Ето какво пишат ...

click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да попитам, може ли да се сменят оригиналните рефлекторни фарове на Астра J, с такива оригинални но с лупи и съответно да се поставят ксенонови крушки? Въобще дали ще паснат буксите и дали ще ми покаже грешка "изгоряла крушка" :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да посъживя и аз тази стара тема със следния може би глупав въпрос - ако в италианския талон на колата двигателят е записан като A17DTR това означава ли, че е 125-коньовата? Автокъщата я е обявила за 110 коня, но може и те да не са наясно какво продават :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ето и моите лични впечатления за модела.

От две години притежавам Astra J 1.4 Turbo 140к.с. – facelift. Определено съм много доволен от колата. А и като цяло от марката, имайки предвид, че предната ми кола беше Astra H, която за 5 години не ми е създавала никакъв проблем. Новата Астра определено няма нищо общо като дизайн и функционалност спрямо предходната. Това е един напълно нов и различен автомобил. Толкова различен, че дори някои неща, които бях свикнал да ги ползвам по определен начин в предната Астра, тук трябваше да свиквам отново. Това може да се приеме и като известен минус на марката, тъй като липсва приемственост между моделите. Но в повечето отношения Астра J превъзхожда предшественика си. Инженерите и дизайнерите са се постарали доста. Станала е доста по-тиха, возията е много по-комфортна дори и със 17“ джанти. Турбобензиновия мотор 1.4 се справя добре макар и с по-високото тегло на купето. Тягата се усеща още при ниски обороти (под 2000) и като цяло при спокойно каране рядко оборотите надхвърлят 2500. За разлика от атмосферния 1.6, който трябваше „да се вкара в обороти“ за да се усети по-сериозно силата му. Друго предимство на турбобензиновите двигатели, спрямо атмосферните е, че те се окомплектоват с 6-степенна скоростна кутия, което допълнително спомага за намаляване на разхода и шума. Освен това, доколкото разбрах след фейслифта окачването с лостова система на Уат се предлага само при турбо двигателите (бензин и дизел). А то осигурява доста по-добър комфорт и стабилност. При атмосферните бензинови, както и на най-малкия дизелов двигател окачването е класическото - полунезависимо. Разхода на гориво на моя автомобил е средно около 7л/100км – смесен режим. При много спокойно извънградско каране (скорост около 90км/ч) съм постигал и 5.7/100, но това е по-скоро изключение. При изцяло градски цикъл разхода е много различен, но започва от 9/100. Сравнен с Астра H 1.6 почти няма разлика в консумацията или ако има тя е минимална и в ползва на турбомотора. Но пък тук имаме 25к.с. отгоре и доста по-добра динамика. При дизеловите мотори нямам конкретни впечатления. Пробвал съм за кратко 2.0CDTI и мога да кажа, че има много добра динамика. Минус при тях е филтъра за твърди частици, който може да създаде проблем, ако не се поддържа правилно. Но това е проблем на всички съвременни дизели, особено с горивата в България.

По отношение на екстрите, списъкът е доста дълъг и почти не отстъпва от този при Инсигния.

Една от полезните и смислени екстри са BiXenon фаровете с адаптивно управление AFL. Наистина предлагат много по-добра осветеност на пътя спрямо стандартните халогенни. Осветяват завоите и се нагаждат много добре към различните условия, което е особено полезно за нашите неосветени пътища. Освен това в този пакет влиза и камера за предно виждане, с помощта на която автоматично се регистрира наличието на автомобили отпред и управлява превключването на къси/дълги светлини. При това системата се справя много добре (над 90% от случаите разпознава правилно ситуацията) и почти не се налага да се борави с лостчето за светлините.

Не толкова добре обаче се справя сензора за дъжд. В зависимост от вида на капките понякога чистачките се задействат прекалено късно, друг път бършат стъклото ненужно. Налага се да му се помага ръчно, променяйки чувствителността, а понякога за по-сигурно направо да се включат на постоянна работа.

Ел. паркинг спирачката засега работи без проблеми. Удобно, е че се освобождава автоматично при потегляне. Всички варианти Cosmo имат асистент за потегляне по наклон. При отпускане педала на спирачката, спирачките остават задействани още около 3 секунди или докато се потегли. Усеща се като едно леко придърпване при потегляне. Все едно се тръгва на ръчна макар, че това е функция на хидравличните спирачки. Според мен е трябвало да предвидят бутон за деактивиране.

Фабричните аудио системи като цяло са на добро ниво. Моят вариант е с NAVI600 (вече се предлагат и по-съвременни варианти). Навигацията е с карта за югоизточна Европа, но Гърция не е включена. За България картата е подробна, но има и доста неточности. Ъпдейт е практически невъзможен, освен ако не се закупи нова SD карта с евентуално по нови данни за цена около 100 евро! Между другото при мен се появи малък софтуерен бъг. При работа в режим на активна навигация в случаен момент цялата инфотейнмънт система забива – замлъква и изгасва за около 30 сек., след което се рестартира. Проблема се реши с ъпдейт на софтуера. Доколкото успях да науча от руските форуми, този бъг се проявява при работа с карти на кирилица. Хората даже дават и актуална работеща версия на софтуер, който може лесно да се качи през CD-то. Е, аз реших да си отстраня проблема по регламентирания начин, в оторизиран сервиз – нали затова е гаранцията.

Цветният дисплей е голям и информативен, но с неголяма разделителна способност. В режим на активна навигация инструкциите за движение могат да се повтарят и на графичния дисплей (бордкомпютъра) в арматурното табло. При наличие на навигация USB-то и аудио-входа са серийни, иначе се налага солидно доплащане >400лв. Управлението на цялата система обаче не е много интуитивно. Тук мога да се съглася с Autobild, които непрестанно критикуват модела за множеството бутони на централната конзола - нещото, което много ме впечатляваше докато я гледах в автосалона. От дизайнерска гледна точка изглежда страхотно. Но като започнеш да я използваш, разбираш, че копчетата са наистина много. Досега никога това не ми е представлявало проблем, даже обратно. Но и сега, след две години зад волана на Astra J, все още ми се налага понякога да „търся“ някой бутон докато карам.

Останалите екстри и глезотии са въпрос на лични предпочитания и вкус. В ценовата листа фигурират интересни екстри, но някои от тях са излишно скъпи. Например камерата за заден ход струва цели 1500лв.! Фабричният парктроник с предни и задни сензори също не е евтин – близо 900лв. Работи добре има и визуализация на бордкомпютъра. Но не е абсолютно необходим.

Интересно по какви причини (вероятно икономически) някои дребни и полезни екстри от Astra H са отпаднали в новия модел. Например липсва охлаждане на жабката. Отпаднал е режима „Residual air conditioning " – отдаване на остатъчна топлина (или охлаждане) след спиране на двигателя. Газовата пружина (амортисьорче) на предния капак е заменена с щека. Бордкомпютъра не показва абсолютен разход. Лостчетата за мигачите и чистачките вече не са незадържащи, а са върнали класическия им вариант. Явно са преценили, че шофьорите трудно свикват с тях, макар че на мен ми допадаха повече. Но това са малки подробности.

Като цяло автомобила е страхотен.

Ще ми е интересно да прочета и други мнения на ползватели на модела. Интересно ми е да разбера, например как се справя системата за следене налягането в гумите (TPMS) нещо, което съжалявам че не поръчах. Трябва ли наистина да съжалявам? Някой има ли впечатления от работата на електрическите подгреватели (Quick Heat). И тази екстра ми се струва, че имаше смисъл да я взема, а и не е много скъпа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво ревю, Астролин! :th_up: :th_up: :th_up:

Имаш ли идея, освен визуалните елементи, технически какво е променено във фейслифт версията?

Редактирано от Crusible

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детайлна информация за техническите промени не ми е известна. Вероятно са изчистени някои от „детските болести“, както и някои софтуерни бъгове. Като е възможно да са се появили нови такива:-). Забелязал съм, че визуалните промени по даден модел не вървят задължително с промени в техниката. Фейслифта е основно маркетингов трик. Дребни подобрения и различия в оборудването има при всяка моделна година, даже по два пъти в годината. Например серията инфотейнмънт системи се смени вече три пъти, като втората промяна (NAVI500(800) -> NAVI600(900) беше още преди фейслифта. Моторизациите също претърпяха промени доста след проемните по външния вид. Вероятно идеята на производителите е да внасят непрекъснато някакви промени по модела, за да поддържат интереса на клиентите. И тези промени не ги изсипват наведнъж, за да могат по всяко време да се похвалят с нещо ново.

При аноснирането на фейслифта (MY13.0) ценовата листа се допълни с доста интересни екстри, някои от тях непредлагани дотогава в този сегмент – адаптивен темпомат и система за автономно спиране с радарен сензор отпред, предупреждение за сблъсък, сензори за следене на мъртвата зона, електрическо управление на седалките, камера за заден ход и други. Функцията за разпознаване на пътни знаци и маркировка беше усъвършенствана и вече се предлагаше и за нашия пазар. При наличие на тази екстра се добавя и още един режим към AFL за интелигентно управление дължината на късите светлини.

Като започнах да разпитвам за някои от тези екстри се оказа, че не всички от тях са могат да се поръчат независимо, че имаха цени в българската ценова листа. Други, които можеха да бъдат поръчани имаха неразумно висока цена – например камерата за заден ход струваше 1500лв.! – при премиум марките е доста по-евтина. Сега разгледах случайно новата ценова листа от 2015-а и виждам, че камерата вече се предлага на по-разумна цена от 460лв. Отделно, че вискотехнологичните екстри рядко се поръчват в България и няма почти никаква информация за тяхното действие. Даже и дилърите не са много запознати.

Едно от видимите неща, което се появи след фейслифта е комбинирания графичен дисплей в приборния панел (Driver Information Centre), който изобразява на три реда показанията от борд-компютъра. Наличието му обаче върви с други екстри и не е задължително, че е ако е Cosmo ще го има. Някои неща обаче (дори дребни) са отпаднали – например лостовата система на Уат за някои двигатели, датчика за влажност на предното стъкло, кутия за очила при Cosmo, датчици за поставени колани на задните места, дори двутоналния клаксон:-) и други. Когато се поръчва кола, трябва много внимателно да се проверява какво се предлага като стандартно оборудване за конкретната моделна година.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бих се радвала ако някой с опит ми асистира при избора на двигател за новия ми автомобил.

Спряла съм се на Opel Mokka X, която излиза следващия месец като колебанието ми е между 1.4 turbo (140ps) бензин и новият за Moka,но не и за Астра 1.4 (152ps) direct injection бензин двигател, съчетан с start stop system и 4x4.

Благодаря предварително за съдействието! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 
Реших да вдигна темата малко като се похваля с новото си попълнение, Астра J Sports Tourer 2.0 cdti 2013 г.!
Преминавам на Опел от Пежо 307 1.6 (110 к.с.) и разликата е осезаема, което е абсолютно нормално.

Изминах вече над 3к км за 1 месец и абсолютно нищо лошо не мога да кажа за колата. 
Въобще не съжалявам, че избрах да платя повече за най- големия дизелов двигател. В ниските обороти работи абсолютно нормално, като всяка друга кола, а във високите си е направо удоволствие да се кара.

Разхода също е съвсем приличен- 8.5-9-10 л/100 градско каране, като изключително много зависи колко се настъпва (и колко са големи задръстванията). Аз лично очаквах под 10 да не падам, при положение, че са си 165 к.с. и колата е автоматик. 
В извън градски условия варира между 6 и 7.5 л/100, като да се падне под 6 е мисия невъзможна, а нямам и нервите да се опитвам :D

Като взимах колата си мислех, че автоматика ще ме дразни, но се оказа точно обратното. 6- степенен с тип троник и моментите, в които не прави нещо като хората са изключително редки. Явно кутията е обслужвана както трябва и за сега не мисля, че съм близо до смяна, дано и така да остане.

Фаровете на старото ми Пежо светят страхотно, особено за кола на 13 години, но нищо не може да се сравни с Bi- xenon- а! Сякаш прогледнах! Все още не съм карал извън градско по тъмно за да изпитам напълно какво може, но и този момент ще дойде.

Преди да взема Астрата съм имал възможност да карам почти всички модели на марката от това поколение, Корса (2017), Мерива (2015), Астра (2011), Зафира (2016), всичките са били рент-а-кар, но за средно 4-5 дни винаги успявах да се впечатля колко са готини и приятни за каране. 
Знам, че всички сме на едно мнение, че Меривата е най- грозната от всичките, но пространството вътре е толкова добре използвано, както в никоя друга! Много съжалявам, че вероятно нов модел Мерива няма да има, иначе веднага се мятах на една нова!

Отплеснах се сериозно!
За този 1 месец успях да напълня багажника до горе няколко пъти. Събрах огромно количество "неща", заедно с 3- ма души и куче, като отново бях приятно изненадан, първо от количеството багаж и второ от "въздуха", който имаше колата. Багажника, май е по- малък от този на Астра Н, но е повече от адекватен.

Нещо друго много важно, което бих посъветвал бъдещи купувачи, ако ще взимате комби, задължително с парктроник! Колата е страшно дълга, а задния прозорец, по мое мнение е малък. Без него бих бил загубен! 
Много ми се искаше да имам и камера за задно виждане, не е голяма разлика с парктроника, но е много приятна екстра, която ако си взимах чисто нова кола, задължително бих я добавил. Все пак човек трябва да го гъделичка колата понякога :) 

За съжаление на морето един чех ми подпря предната броня и от 2 седмици колата е в Булвария да оправят щетата и сега съм като малко дете на което са му взели новата играчка преди да е имало възможност да и се наиграе :D 

Бях активен във форума на Пежо, смятам и тук да съм активен и давам редовни ъпдейти за преживяването ми с Астрата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване