Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
mit

Впечатления от Astra J

Recommended Posts

Колеги,

Не е много по темата, но защо на сайта на Opel BG този модел се води Astra NG?

От New Generation, предполагам?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда :) Освен навигацията, AFL и FlexRide какво друго си добавил? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрически сгъваеми, отопляеми външни огледала

регулируема на височина шофьорска седалка с

6 степени+регулируема пасажерска седалка в 6

направления+механично удължаване с

допълнителни възглавнички на предните седалки

+електрически лумбален съпорт за предните

седалки

Многофункционален багажникс

различни нива"Falsefloor

Отопляеми предни седалки

Двойно заключване на вратите

Дюзи за почистване на фаровете под

високо налягане

Преден и заден паркинг асистент

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи идеално :) Нямам търпение и аз да получа почти същото :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:blush: Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе .. браво браво .. много лачени !!! Много обичам да гледам снимки на хубави коли с мераклии собственици .. :biggrin:

Milosh, кога я взе. Питам с оглед на това дали си получил БГ карта с навигацията?

mit, подозирам, че няма да ти се занимава да правиш каквото и да било по новата колица, но след като видях твоя цвят със затъмнени стопове .... :icon_tongue: .. разкошен контраст се получава м/у тях и боята. Едва ли ще е скъпо и 100% няма отношение по гаранцията ако ги затъмниш :icon_smile:

Аз както винаги избухвам с мега нестандартни въпроси. Ако някой е срещал някъде /въпреки, че претърсих нета/ или случайно ако Swing отново намине покрай темата .. много ми е интересно какво точно се случва с настойките на двигателя при Normal, Tour и Sport? Normal и Tour сякаш са много подобни на педала, но въпреки това /може и да си внушавам/ има някаква минимална разлика. Питам с оглед на няколко аспекта - икономия, подобаващо оптимално превключване на предавките при различните режими.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесват много затъмнени, но и си прав , че засега не ми се занимава. Въпреки това, къде се предлага тази услуга? :20ashley_results:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хе хе .. браво браво .. много лачени !!! Много обичам да гледам снимки на хубави коли с мераклии собственици .. :biggrin:

Milosh, кога я взе. Питам с оглед на това дали си получил БГ карта с навигацията?

mit, подозирам, че няма да ти се занимава да правиш каквото и да било по новата колица, но след като видях твоя цвят със затъмнени стопове .... :icon_tongue: .. разкошен контраст се получава м/у тях и боята. Едва ли ще е скъпо и 100% няма отношение по гаранцията ако ги затъмниш :icon_smile:

Аз както винаги избухвам с мега нестандартни въпроси. Ако някой е срещал някъде /въпреки, че претърсих нета/ или случайно ако Swing отново намине покрай темата .. много ми е интересно какво точно се случва с настойките на двигателя при Normal, Tour и Sport? Normal и Tour сякаш са много подобни на педала, но въпреки това /може и да си внушавам/ има някаква минимална разлика. Питам с оглед на няколко аспекта - икономия, подобаващо оптимално превключване на предавките при различните режими.

Двигателят не е повлиян от никое от състоянията на FlexRide системата.

Настройките м/у Normal и Tour не се различават особено много:

Режим TOUR

Настройките на системата са адаптирани към комфортен стил на каране:

■ Амортисьорите реагират по-меко.

■ Педалът за газта работи със стандартна настройка.

■ Помощта на кормилното управление е в стандартен режим.

■ Точките на превключване на автоматичната скоростна кутия са в комфортен режим.

■ Осветлението на главните прибори е безцветно.

При спорт обаче разликите са по-големи:

Режим SPORT

Настройките на системата са адаптирани към спортен стил на каране:

■ Амортисьорите реагират по-твърдо, за да осигурят по-добър контакт с пътната настилка.

■ Двигателят реагира по-бързо на движението на педала за газта.

■ Помощта на кормилното управление се намалява.

■ Точките на превключване на автоматичната скоростна кутия се достигат по-късно.

■ При активиране на режим SPORT осветлението на главните прибори се променя от безцветно на червено.

Явно автомобилът си запазва правото да подменя тези настройки в зависимост от текущата динамика на шофиране:

Ако например е избран режим TOUR и при каране по път с много завои внезапно се наложи рязко спиране, DMC ще забележи динамичните условия и ще промени настройките за окачването така, че да отговарят на режим SPORT с цел да се подобри стабилността на автомобила. Когато характеристиката на каране или динамичното състояние на автомобила се върнат към предното състояние, DMC ще промени настройките така, че да отговарят на предишно избрания начин на каране.

Допълнително - Няколко (или може би всички) от настройките на SPORT могат да бъдат подменяни до някаква степен от конфигурационното меню.

Това е теорията. Практиката през Февруар :)

Редактирано от Makpoc

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Makpoc благодаря за изчерпателния отговор. Смятам, че ще е много полезен за хора, хора които се чудят какво точно представлява тази система. Може би неправилно съм се изразил като намесих двигателя /той на практика си е един и същ/. Интересуваше ме в детайли какво се случва с настройките на Normal и Tour спрямо Sport. T.e. на какви промени в настойките се дължи осезаемата динамика /каква е разлика та във впръскване, сгъстяване ... и т.н./. Особено интересно ми е тъй като не забелязвам осезаема разлика между разхода на гориво. А логически би трябвало да има .. все пак в единия случай /Sport/ колата се държи много по-динамично, a в другия /Tour/ дори да смачкам педала реакцията е мудна.

При мен от настройките мога да избера какво да се активира когато Sport режима е активен - усилие на волана, по-твърда настройка на амортисьорите, по-бърза реакция на двигателя спрямо педала на газта, осветление на таблото. В София много често се улавям, че най-практично е да карам с включена само настройката за "по-бърза реакция на двигателя спрямо педала на газта". Бързи и резки маневри са по-лесно реализируеми, а в същото време не се налага да се подлагаш на БГ пътищата в по-спортно окачване.

mit не знам твоя дилър, но този от който аз взех колата - всичко прави :biggrin: Принципно всеки който се занимава с затъмняване на стъкла има понятие от затъмняване на стопове. Не знам в твоя район какви фирми има. За мен крайният резултат е този който винаги е от значение .. а тази интервенция по мое мнение много ще ти допадне при вида на резултата :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и те може да не ги затъмняват а направо да ги подменят с такива от Спорт/Cosmo :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли този резултатът с тъмни стопове?

astra_j5t_GAL_h.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я 2010 година още в самото начало.

Колкото се отнася до навигация мисля , че и аз изразих мнението по въпроса (няма за България).

Скоро бях в сервиза и ги питах за пореден път КОГААА както винаги отговора е един и същ СКОРО.

Поздрав

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Makpoc, едва ли някой ще се навие да замени стопове. Освен ако не си платиш прескъпо, защото до момента опита ми показва, че всичко като аксесоар или част е .. неприятна сума във финикийски знаци.

beos на този компютърно генериран цвят на колата и стопове не личи особено добре. Когато обаче видиш нормалните и тъмните стопове - особено на по-светла кола разликата е осезаема. Дори на черна пак личи

Незатъмнени:

Opel_Astra_J_Heck.JPG

Затъмнени:

eds-opel-astra-j-turbo-04.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и за затъмняването ще искат някакви пари. Но разбира се въпросът е - колко :)

Относно навигацията - за CD600 се твърди, че има навигация за БГ, макар и може би малко базова. Не знам обаче дали са съвместими с 500. Аз обаче попаднах на някои "ъпдейти" в разни тракери, където може би ще има нещо за източна европа и за CD500. Нямам идея дали на Опел навигациите са защитени по някакъв начин от ръчна инсталация на SD картата.

До колкото знам навигациите са на http://www.navteq.com/ . Подозирам, че картата е същата като от сайт-а...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно, но да отговоря за навигацията. До средата на 2012 година се предлагаха двата варианта на навигация CD500/DVD800. След това те биват заменени от NAVI600/NAVI900 като новите мултимедии работят със SD карти. И при старите и при новите, навигацията отхвърля да прочете копиран диск. Мъчил съм с какви ли не начини на записване и не става. За колите моделна година 2011 е налична карта за България още с картите 2010/2011 на Навтек. За съжаление тя е доста постна и горе долу не става за нищо друго извън София. Сега от сравнително скоро има за всички модели навигационни системи и различни моделни години най-новата карта от Навтек 2012/2013, която е доста пълна като информация. Аз си я поръчах за 190 евро от ebay и съм много доволен от точността и в София като все още не съм имал възможността да я тествам и в други градове. Също така да спомена, но мисля че се подразбира CD500/DVD800 и NAVI600/900 картите са тотално не съвместими каквито и упражнения да се правят. Същото важи и за CD500/DVD800 за моделна година 2011 и CD500/DVD800 за моделни години 2009 и 2010.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден , еми аз съм с нави 900 за сега съм нямал проблеми в Пловдив и Хасково . По нататък като имам някой излишен лев може да си поръчам и аз знае ли се :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на моето черно слънце ще му барнат интериора малко :) Като са готови момчетата от Авал ще кача снимки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е сравнително стара, но с удоволствие бихме се насладили на някоя и друга снимка от промените :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може ли някой да даде по-подробна информация за разликите между NAVI600 / NAVI900? Разбрах, че NAVI900 има гласови команди и възможност за изображение на картата от "птичи поглед". Има ли някаква друга съществена разлика - големина, качество на дисплея, пълнота на картата за БГ, други екстри? Доколкото разбирам и двете имат USB или само NAVI900? В ценовата листа за навигацията пише, че с нея има 7 високоговорителя Premium. Усеща ли се наистина по-високо качество на озвучаването спрямо CD300/400?

И още един въпрос. Има ли съществена разлика между нивата Cosmo и Sport? Интересува ме основно как изглежда интериора при Sport? Има ли го полукожения салон, като при козмо, лаковото покритие на таблото, возията? И въобще всичко, което намирате за разлика между двете нива и не може да се види само от ценовите листи.

Благодаря предварително!

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в размера няма. 900 има 3D mode. Картите и на 2те за БГ са еднакви (90% съм сигурен в това..), но NAVI900 има цяла европа, докато 600 има East Europe само мисля. На моята (600) има и главни пътища за цяла европа, но може би без детайли - не съм се заглеждал.

И 2те идват с USB, и 2те идват със 7 премиум говорителя. За това дали има разлика м/у тях и 300/400 не мога да кажа, но на мен качеството ми допада.

Мисля, че имаше някакви опции, които липсват в 600, свързани с добавяне на POI или нещо от този род, но не съм сигурен. Ако ти е важно - мога да погледна в ръководството.

Разликите м/у Cosmo и Sport са:

Джантите - Cosmo идва с 10(или там някъде) лъчеви джанти, Sport е с 5. И 2те са 17ки.

Седалките - Cosmo е с нормални, полукожени седалки, Sport няма кожа, но са със спортни упори (и са доста удобни по мое мнение)

Интериора - Cosmo беше с някакъв черен/сив лак, Sport е с сиво/черен лак

Вътрешно осветление - Cosmo има червените лапички в дръжките на вратите, Sport няма (но може да има ако добавиш кожен салон. А според разни немски форуми доста лесно можеш и да си ги добавиш в последствие)

Мисля, че това бяха разликите. Надявам се, че от последната моделна година не съм изпуснал нещо..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Спорт и имам във вратите осветление.

Да добавя за Козмото, че централната конзола е Сиво черна, а при Спорта е светло сива. Аз лично предпочетох Спорта заради седалките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По някое време (мисля, че около края на 2010 или 2011) премахнаха амбиентното осветление във вратите освен ако не си с кожен интериор (допълнителната кожа или стандартно Cosmo)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и други промени видях, че са направени.

Ако astrolin_2007 иска да види в Mobile.de разликата в интериора. Онзи сайт който беше първия за новата астра вече не мога да го намеря. Там лесно се виждаше разликите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече и в България се предлагат Color, Sport и White Edition...

click-me.gif

Ето ги разновидностите за 2012-та година ..

Astra_J_White_Edition_.pdf

Astra_J_Sport_Edition_.pdf

Astra_J_Color_Edition_.pdf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване