Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
mit

Впечатления от Astra J

Recommended Posts

Здравейте! Може ли някой, който вече си е купил Новата Астра, да сподели впечатления от нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето тук click-me.gif имаме една тема в която излизат новости около новите модели на Опел. Точно там е едно мнение на колегата Icemann който има преки впечатления от тест драйв на определен модел! Ако си се насочил към този модел може да хванеш цялата тема отначало да изчетеш всичко от-до за този модел ...

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Изчетох всичко, но не ми е достатъчна информация само от тест драйв. Аз също проведох такъв тест и съм много доволен и от возия, и от мощност. Проблемът е, че карах мощен двигател, а искам да купя 1.4 бензин. Затова искам инфо от някой, който вече е изминал 10-тина хил. километра. Продължавам да очаквам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опит с астра И (и не искам да имам) но мога да те посъветвам едно - не вземай бензин!!!!

Преди две години тръгнах към магазина за Астра Х с 1,4 мотор и си взех взех 1,6 115 коня в последствие - какво се оказа обначе - пълен труп, а гори като ламя и бучи като сетра - гарантирано няма да си доволен, представи си с 1,4 как щеше да е....

Опел нямат хубав бензин дори и каро цяло хубав двигател в момента... не знам какво си карал но ако ти е харесало си вземи точно такъв какъвто си карал! Не прави компромис защото после не може да доплатиш 2000 лв и да ти сложат дизеловия двиагтел който си карал на тест драйва....

Аз например на тест драйва карах 1,7 ЦДТИ със 6 скорости и съжелявам до ден днешен че не си взех кола с точно този мотор и тази скорсотна кутия... всъщност вече не съжелявам де, но поне 2 те години докато си карах астрата съжелявах....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ти да не би да очакваш от 115 коня да полетиш като свръхзвуков самолет,аз съм с Астра Ф1.816v и се държи съвсем прилично като скорост и разход гориво.Не знам хора като теб какво очакват от малолитражни двигатели-да вървят като 3-4000сс. двигатели? и да харчат като 1.0л

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Не съм фен на скоростите, нужно ми е само при изпреварване да съм по-мобилен. Колата ще я ползвам като семейна. Преди това карах Вектра 1.6 моно инжекция- бавничка,но икономична. Годинките ѝ скочиха 20-десет и я продадох. Разгледах отново шоурума на опел. Астрата 1.6 с алуминиеви джанти ми направи неприятно впечатление, че по дисковите спирачки е тръгнала ръжда. Доста дискомфортно изглежда нов автомобил с ръжда. Все пак си е сума цената..... Дали да не огледам и новата Корола??? Но пък дизайна на Атрата ми пасва идеално.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тия от шоурума не са си направили труда да почистят малко колата,иначе това не е за притеснение,все пак е метал и е нормално като не се използва да хваща ръжда.Виж и другите марки коли като не се карат известно време и почват дисковете да ръждясват,обаче това се оправя след първото хващане на спирачка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата всяка една кола която не се кара хваща ръждица по спирачните дискове и това е неизбежно,но след първото каране и няма да има и следа от нея.Като визия Астрата по ми допада от тойотата за която говориш,астрата има страшен интериор и готин външен вид.А не си ли се замислял да си вземеш дизелов мотор вместо бензинов? Според мен е по добрия вариянт ,щом е семейна кола за теб . Успех с покупката !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за успокоението за ръждата! Страхувам се от дизела, заради лош опит. Родителите ми имаха опел дизел.. и ремонти, и чудесии, и зимата не пали и не пали. С бензиновота вектра, ама никакви ядове само дето ръждата беше безпощадна към нея и затова сега, като видях на новото, дори и малко ръжда, настръхнах. Сълзяха гарнитурите на вектрата, но не харчеше масло. Затова се надявах и тук да попадна на някой, който вече от месеци я е карал да сподели. И още бензин, защото нямам много километри годишно.

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми .. колега .. и аз имах страх от дизела .. но в момента не бих погледнал друго освен него като тип гориво.

Ако искаш да си правиш кефа определено един мощен турбо-безин би бил по-подходящ, но за ежедневно каране пък и за извънградско .. след над 5000км с моята мога да те уверя че дизела много приятен за каране.

Големи терзания имах, когато поръчвах. Гледах именно 1.4 турбо заради многото коне и си представях как ще гори малко, а ще върви много. Благодарение на Icemann добих по-реална представа и се радвам, че така се случи. :eusa_pray:

За мен е истински рахат, когато в задръстване пускам на 2'ра съединителя и колата сама си пърпори без да е необходимо постоянно да сменям скорости. Изпреварванията от ниска скорост вече са по-скоро фън отколкото проклятие /докато качиш обороти/. Аз също не съм фен на високите скорости. Но за мен изпреварването е маневра, която трябва да продължава възможно най-кратко. :naughty:

Някой ден ако искаш може да ти направя една демонстрация, какво и как го може колата. Но дори заклети фенове на бензина останаха приятно изненадани :smile3560: когато включа Sport режима :respect: Разочарован едва ли мога да бъда от 1.6 турбо на Астрата, но в интерес на истината очакваш много повече от 180 коня. Ако гледам бензин то не би бил по-ниско от 1.6 турбо. Докато за дизелите бих си взел както по-малкият 1.7 така и по-големият 2.0. Колата е достатъчно тежка за да може спокойно да забравиш за цифрите определени като разход по книжка - особено на бензина. Макар турбиниран бензиновия двигател си му трябват повече обороти за да добие тяга за да задвижи автомобила => по-голям разход.

Модерния дизел колкото и минуси да има има още толкова плюсове. До момента не ми се е случвало колата дори да се "замисли" при запалване дори при -10 /просто няма къде да я тествам на по-отрицателни температури :biggrin: /

В моето представяне съм се опитал по-обстойно да обърна внимание на нещата, които ми правят добро и не до там добро впечатление до тук.

Ако имаш някакви питания или конкретни въпроси не се притеснявай да споделиш аз лично съм тук за това :th_up: - беше ми много неприятно да няма кой да питаш дори за най-елементарните неща. Радвам се обаче, че има хора именно като Icemann, които отделиха от времето си за да ми обяснят лични впечатления.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! След дълго умуване и колебание, вчера поръчах 1.7DTR Енжой. След два месеца ще я доставят. Дано всичко да е наред и да излезе сполучлива.

Колега, от аватара разбрах, че и твоят автомобил е такъв. Би ли споделил реален разход на гориво. Климатикът, колко вдига разхода. Ако не те затруднявам да обобщиш за тези 5000км. два сериозни минуса и два плюса(знам, че е условно).

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човечееееее .... честито .. !!!! :dance: На какъв цвят се спря ?

Сега мога само да ти пожелая да се въоръжиш с търпение. Първоначално не ми беше много много екзалтирано като поръчах моята, но колкото повече наближаваше датата на пристигане .. толкова повече не ме свърташе ... даже изтеглих датата на придобиване по-рано от планираното.

Ако не е тайна кой дилър избра ?

Аз взех моята на 12 ноември и въпроса с климатика е сложен, защото нямаше дни в който да го ползвам. Включвал съм го, но с друга цел и не достатъчно дълго за да мога да отчета разлика в разхода. Но съм убеден, че разликата при включен и изключен климатик ще е много по-малка от тази при бензинов агрегат.

Може действително 2.0 CDTi да е най-готиния и пъргав двигател, но избора ти определено е най-балансирания такъв. За разликата в цената определено ще можеш хем да се повозиш хем да си направиш някое друго обслужване.

Аз съм именно с A17DTR и съм много приятно изненадан от вървежа на колата. Очаквах тромав дизел, който да не прави нищо освен да гори малко. Макар още да не смея да давам воля на десния си крак колата върви много леко и плавно. Изпреварванията особено от ниски обороти са много приятно нещо. Разход .. ами според карането и трафика - колкото и банално да звучи. Според мен идеята е да се кара малко преди включване на турбо. Koeто /при моя двигател и скоростна/ на 6та е към 90-100км/ч. Минимума който съм постигал извънградско е 5.1 /по бордови/. Дизел до момента не съм карал и си трябва привикване за най-оптимално шофиране .. защото предната ми кола беше маломощен бензин на газ .. и там оборотите бяха всичко. Каквото и да си говорим - новото си е ново. В началото няма да ти пука ако ще 200/100 да ти гори. Много бързо и неусетно се стигат и поддържат забранените скорости, а ако не беше темпомата до сега да съм се сбогувал с книжката си.

Енджой според мен също е най-балансираното ниво в Астрата. Има всичко най-важно и практично за самото шофиране!!!!

За да не копирам и за да не се повтарям погледни тук, където съм описал най-важното и забележимо, което съм видял през последните вече 5000км.

Това, което в момента ме мори .. е студа! Колата загрява много добре за дизел, но стига да не се налага да пърпоря с 10-20 км/ч. Отвори ли ми се възможност след 2-3 прави отсечки колата е на 70 радуса. Проблем специално за мен /понеже съм зиморничев/ е бавното загряване на самото купе.

За дизела много внимавай къде зареждаш. Аз лично си взех една добавка Castrol TDA, която всеки ми я хвали и при следващо пътуване мисля да я пробвам.

От кой град си ? Питам защото ако си от София мога да ти направя едно показно на това, което ще те чака пред шоуруума след няколко месеца :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта, но не съм от София. Сондирах при трима дилари- в Хасково, Пловдив и Стара Загора. Най- настоятелен и истински търговец се оказа този от Стара Загора и там я поръчах. Голяма част от общуването осъществявам по нета (оборудване, цена и т.н.). Цветът е сив- като на аватара ми. Ще споделяме.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я! Прекрасен автомобил. Макар и нов, 1.7 дизел, съвсем не е тромав. Наистина задното стъкло е малко неудобно, но страничните огледала компенсират това. Разходът на гориво, за момента, е с около литър над обявения. Ако някой се интересува конкретно от нещо, стига да мога, ще отговоря. Благодаря още веднъж за съвета от форума за дизел и че разходът няма да е съвсем като на рекламните брошури. Дано всеки, който му е присърце, един ден да може да си я позволи. Успех!

1436h.th.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Много километри да те радва и никога да не ти прави проблеми!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Радвам се, че ти харесва на първо четене защото от моя опит .. всеки изминал ден все повече ме радва! Всеки ден сякаш с една идея повече сякаш се напасвате един на друг.

Моя опит с разхода е малко по-различен. На мен ми дава с близо 2 литра над обявеното. Но може да се касае на манталитет на шофиране.

Нека колата само те радва и те води на разкошни и незабравими места и винаги в приятна компания! Живот и здраве като се постопли може да направя едно гости да пием по биричка ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!

image.jpgDSC01493.jpg

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет от един горд нов собственик на Астра J :wave: . Реших да си направя подарък по случай 31-вия ми рожден ден (преди 2 дни) и се спрях на черна Астра с ниво на оборудване Космо, 1.7CDTI. Страхотен екземпляр. Немога да сваля поглед от нея.

Първите ми впечатления са добри, но малко ме притеснява завишения разход в началото - старая се да не я натискам много, въпреки че съм агресивен шофьор, но разхода е около 6. Говорих с приятел, според който това се дължи на факта, че колата не е разработена още. Освен това динамиката и не е на ниво 110кс, което според него също е нормално за нов автомобил.

Може ли малко коментари от по-опитните?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега и честита нова кола! Не искам да те разочаровам, но 1.7 дизел 110 коня и динамика са отдалечени понятия. Че ще тръгне малко след известен пробег - ще тръгне. Но това си е кола за возене, не за даване на газ. Все пак е почти най-малкия дизел в гамата.

По отношение на разхода - да и той ще падне малко, но не забравяй че сега ползваш климатик, а и както пишеш - имаш колата от два дни. Покарай я малко, направи известен пробег с нея, свикни й, виж я как се държи при различни обороти и натоварвания и тогава гледай разхода по каталог :)

Желая ти много безаварийни километри с новата придобивка :love_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега и честито! :th_up: При мен също разходът е малко повече от статистическия. (5.5). Наистина- климатик, 4 човека, но горивото ми е винаги от скъпото(с добавките). Шофирам максимално икономично, но разходът дори до 5 на сто, ми изглежда мираж. Навъртял съм 6000км. Само 1/4 от километрите ми са от градско. Безаварийно шофиране!

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя за разхода 2.0 CDTI

По магистралата в ограниченията 5.5 , среден 6.6 градско предполагам ще е над 7

И някои да има идея кога ще има карта за навигацията за БГ ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :)

Искам само и аз да се похваля с новата си кола Opel Astra J COSMIO 1.7 CDTI 125 hp.

Мога само да кажа, че колата е перфектна с една грешка която допуснах. За съжаление имам CD500 всичко и е перфектно освен това, че няма навигационна карта за нея. :angry:

Поздрав

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава сега да се съюзим и да бомбандираме майла на navteq с молба да пуснат и карта за нас. :)

Мене почти ме убедиха, че след 6 месеца ще пуснат карта за CD500. (това беше преди година )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧЕСТИТО, КОЛЕГИ! Много и безпроблемни километри!

Моята Астра е без НАВИ, аз си взех от България допълнителна навигация, която е на български и с всички нужни карти. Освен това момчетата ми добавиха и карта с камерите по пътищата (стационарни и дебнещи полицаи). Много съм доволен и е леснота, когато пътувам по неизвестни маршрути. Удобна е и защото, когато съм в Гърция, я свалям и по града се оринтирам с ния и пеша.

Още нещо! От утре трябва да се кара с включени светлини. Как стои при нас въпросът, имайки нонстоп светещи дневни светлини?

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе хе .. ми въпроса е, че винаги си изряден поне относно този аспект на закона. Въпреки, че това не попречи на катаджия 3 дни след като взех колата да ме спре и да поиска да ми пише акт именно, че не съм си пуснал ксенона и че "това нещо там" не са къси светлини /както било отбелязано в закона/, а габарити :blink: Нищо де .. спря ме на 200 метра от дилъра от който взех колата и се отказа виждайки ме, че отивам да викна някой от представителите /за да му разясни обстоятелствата/ се отказа.

И преди да имам такава полезна екстра карах с постоянно включени фарове и според мен това е една много прилична предпазна мярка. Въпреки, че в момента видя ли кола без фарове я считам за спряла, а това далеч не е така.

Аз явно отдавна не съм навестявал форума и оставам много приятно изненадан от новите попълнения. Много се радвам, че има хора с които мога да си разменя някоя дума за любимия автомобил.

Искам да честитя придобивките на Milosh, Foz, kasparovski!!! Милиони безаварийни и само да ви радват и да ви водят само на хубави места създавайки ви незабравими хубави спомени!!!

mit, твоя цвят сив ли е или силвър лейк?

Да си кажа от сега, че искренно, но добронамерено завиждам на колегите с 2.0 CDTi :blush: Не, не е защото не съм доволен от моята, но именно защото съм много доволен, съзнанието ми не може да побере, какъв кеф ще е с по-мощният дизел :biggrin:

Към Swing или някой, който е по-наясно бих отправил следния въпрос - каква е разликата м/у 1.7 /110 и 125 коня/, че са сметнали такава разлика в цената заради 15 коня ? :)

С новите колеги, ще се радвам да дискутираме, споделяме опит с любимите возила. За мен лично да видя Astra J на пътя е един малък празник! :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване