Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Mishonti

Каква беше първата ви кола?

Recommended Posts

Първата ми кола беше Astra G .. x14xe.. НА МЕТАН :biggrin: беше сива.. хубава.. на целите 131к км,но си замина за да дойде нещо ново .. по-мощно,по бързо :biggrin::unsure: и с повече екстри,нищо че е по-дърто..Дам,Калибрата :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ... На 10 бях Мишонти :) И Ладата беше колата на дядо ми ... На нея се учих ... Първата ми "истинска" кола - лично моя си е Кадета . Нищо ,че нямам книжка :)) Поздрави и без лоши чувства :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта първа кола беше Астра Ф 2.0 8 Ц20НЕ 93г супер колица!

astra.jpg

astra_1.jpg

astra2.jpg

000.jpg

astra_3.jpg

Сегашната ми кола е Вектра Б Х20ХЕВ 97г.

PIC_3019.jpg

PIC_3021.jpg

PIC_3018.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора се уреждат от рано да си имат коли :tongue: Аз пък се надявам в близките една-две години да се срещна с мойта първа кола :biggrin:

Редактирано от Т.Георгиев

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем колеги моята първа колца бе Lada Niva 1600 след това минах на Ford Fiesta 96 год.1.3 двг. и сега съм си с Opel Korsaj 1.4 двг. ... страхотна машинария вози 100 пъти по добре и по удобно от форда а с нивата нема за какво да го сравнявам :biggrin: ето малко снимки .А след време мисля да мина на Опел Астричка седанче :biggrin:

096.jpg

098.jpg

084.jpg

017.jpg

132.jpg

Редактирано от vanko-C.B.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята първа(и все още непрежалена) любов на колела е семейния Трабант 601s комби. Купен в далечната 1982 г. Веднага след като взех книжката го гепих от баща ми(той си имаше служебна и трабанта от 2 години ръждясваше на паркинга). По въпроса с ръждата...баща ми изкърпи доста тенекия92ра-93та година някъде. Както каза и Суинг, друга кола не дава това усещане, което дава трабито. Особен автомобил, отличава се от другите по свой си начин... Наистина не мога да го прежаля, все пак и израснах с него. Покрай трабанта си останах и фен на комбитата. Преобърнах се с него няколко месеца след като взех книжката..........

Ей го на, сниман 2002 година

31_03_2011_23_12_29.jpg

Година по-късно с бащата взехме Кадет, набор 91, комби(разбира се), с мотор ц16нз. Търкалях го близо 3 години, заради качествата му взех астрата. А бащата още го търкаля, страхотна машина....

Ето го и него, 2004 година

31_03_2011_23_32_22.jpg

И сегашната, отпреди 2 месеца

PIC_0020.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31_03_2011_23_12_29.jpg

Абе колега дай го този Трбан му сложим едно ХЕ... го пускаме малко на гонките! :) Навит ли си?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наш'та първа кола беше Москвич 408, който е бил купен от дядо ми чисто нов, но аз го помня само откакто беше изоставен в гаража. Към 1995-96 баща ми го реставрира (което е силно казано) и му swap-на двигател от 412... :naughty: Возеше ни до 2003, когато си взехме първата '96 Vectra B X20XEV, след което замина на вторични...

Нещо такова беше...

moskvich408.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на която се научих да карам беше на татко ми Ф-ката, която е в семейството от 2005г и все още си е в нас

010980312.jpg

А първата ми лична кола е Астра Г X20XEV Спорт :blush:

022365443.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата кола на която се научих да карам беше Seat Marbela 0.9 мотор ужас направо.... :D :D

за съжаление нямам снимки да ви покажа за какво статва на въпрос :D

Впоследствие взех книжката (през 2009та) и веднага след това успях да си заработя 2500 и да си купя Opel Astra F 1.6i C16nz ,като колата я купих супер на майтап ,имам предвид ,че воубще нямах намерение да си купувам кола ,но за късмет я купих... и тъй като сме луди млади глави ,ученици още я карах колата до разпад нямаше такова каране ,прегряване ,пилене на гуми и най-важното от барове и ходене по наборки не ми оставаха левчета за никаква поддръжка... ,но се изненадах как без капка поддръжка колата не ме остави нито веднаж на пътя ама никога ,като се има напредвид ,че обикаляхме много софия пловдив варна бургас видин петрич... о колко пъти до петрич :D накрая преди да тръгна за Англия колата гореше 50 на 50 газ масло откраднаха ми предната решетка и безброй малки дреболий изпочупени от небрежието ми.. Ето и снимки:

Това са снимките от бала ми таман бях счупил 2 от летите ми джанти в един кратер по магистралата софия пловдив:

29168126653967353414100.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Това са снимки от бала ми като естествено в моята кола бяхме половината ми клас (9 човека) не питайте как се побрахме...

31498131308546883562100.th.jpg

Това е на път за слънчев бряг... ех спомени спомени не че се хваля но беяе уникално :D

37857142920119059819100.th.jpg

а това е на средата на пътя ,спряхме да долеем масло и то какво :D m16D най-евтиното :D :D

31734113481326707217295.th.jpg

И въпреки ,че вмомента разполагам със значително много повече пари от преди и мога да си позволя нещо по-ново аз ще си оправя тази... решил съм ,имам средствата и ще я направя поне ниво Stock и разбира се ще я поокрася с едни добри джанти ,по красиви стопове (но не от онези циганските ами бели и червени кристални) ,ксенонче и бели мигачи ,и ще си я карам още дълго защото по-икономична ,издръжлива и айляшка кола ,не съм карал :)

Това е от мен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 1-ва собствена кола повечето от вас я знаят,но все пак да я спомена беше Опел Корса Б 1.4 моно 60 коня 5 врати.Имах я от 15.10.2008 и за тези 2 години благодарение именно на този форум в който продължавам всеки ден да съм тук (нищо,че сега карам Голф) успях да превърна Корсата от пълна съборетина отново в кола.За тези близо 3 години при мен на 3 пъти е угасвала - 2 заради свършил бензин и 1 път заради скапам акомулатор.Локвите ги газеше без проблеми,даже брат ми и бе лепнал прякора-Амфибията :) .Но всяко хубаво нещо си има и своя край и се наложи да я продам защото ми омръзна да влагам повече кинти в Корсата,а и колкото и да се мъчех не можах да спра ръждата.Надявам се не възразявате ако пусна и 1-на снимка на Фъстъка както го знят повечето от вас

0019.jpg

На моменти ми е гадно,че я махнах,но дано радва новия си собственик така както ме радваше и мен докато беше сливналийка,а сега може да се види край Бургаския регион-Карнобат,Айтос

Редактирано от cross

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята първа кола беше корса с мотор C14SI

ето и симчица

sfdagbdf.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата кола която си купих беше Вектра А c16nz. Добре изглеждаше ама нищо не вървеше, като вървеж нямам предвид бързина ами изобщо, само проблеми. И сега е същата работа :biggrin: След година (или когато е) като ще взимам нова кола тоя път няма да е Опел, явно не ми върви с тия коли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОПЕЛ ВЕКТРА А C20NE 91 год без никаде изгнило 14 години в българия 10год я караха моите родители останалите 4год я карах аз супер джалатене но и подържане тропне6ели не6то се праве6е оставал сам без стотинка заради това и един мангал на 5ти маи 2011год ми отне предимството и я смазах

image.jpg

2000.jpg

DSC00254.jpg

7777777.jpg

VEKTRA_5.jpg

PB201086.jpg

PB201087.jpg

PB201089.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хих спомениии моята първа колица беше астричка ф 1.6 моно. Колата беше 93 година незнайно на колко км. внос германия нашите я взеха 2004 година и ето преди 2 години аз я покарах известно време като моя. Боядисана изкърпена, но ръждата не помага накрая трябваше да дам много пари да я правя и я махнах. Мотора беше перфектен когато бях решил да я махам 27 хил км без смяна на масло накрая на самоход към моргата на стръмен участък около км на 2-ра до горе и не блокира. Ето и една снимчица която ми е останала от нея. И да кажа вече карам 4-ти опел и нямам никакво намерение да изневерявам на марката :love_opel::wub:

20111021_001.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми лична кола беше Жигула 21011 или по точно както им викаха катърките. Взех я от един дядо очукана облъскана и в окаяно състояние, но на 60 000км, което я правеше почети нова :) Иначе преди моята Жигулка имахме пак Жигулка, която беше неизменен другар на чичо ми, а след това и на баща ми от далечната 1973 :)

Ето снимки на моята:

Като я взех :)

002206634.jpg

Година по-късно и доста пари налети в нея:

002911240.jpg

002911229.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята първа кола беше Fiat Bravo 1.6 16v на газчица в последствие мина. Особено когато почнах работа в първи курс и му зимах здравето по 2000км на месец :biggrin: червен двуврат както и сегашната ми количка. С него успях да сваля приятелката ми, с която сме заедно вече 3 години и половина. Общо взето на него се научих да карам, въпреки че баща ми е професионален шофьор аз никога не съм се качвал зад волана преди да се запиша на курса за категория Б. Така че моето мило Браво ми помогна много в живота. И продължава да живее, един мой приятел се учи на него :) За съжаление не успях да намеря снимки...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми кола беше ОПЕЛ КАДЕТ 1.4 1990 година беше моя лична купих я с мои спестявания и разбира се с помощ на родителите ми бях 18 годишен и сутринта си взех книжката а вечерта колата след което я карах 4 години без да пипна нещо много здрав автомобил излезе...

S5030019.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми кола е корсата, която карам в момента :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми кола е Астрата, която все още карам. Карам я от 2г, иначе е наша от над 10г, стана моя преди 2г по наследство. Астрата е 1, 7 Isuzu мотора 1994г е :)

20120807_101216.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първата кола купена с мой си пари беше opel vektra 17 dt 1993 година ето и нея !! http://vbox7.com/play:2f4c584bee клипът е от 2008 година :th_up:

Редактирано от nurim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване