Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
detroiterr

Интересно Astra H и Zafira B сложете си автопилот

Recommended Posts

Здравейте,

Последно да попитам понеже не разбрах дали това става и за бензин, понеже не разбрах ключето на съединителя дали го има при бензин или не.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бензина може и да го няма. За да не сваляш пластмасите под волана, пусни си телефона на клип със светкавица и направи един обход с него. Или трябва да видиш ключа или празно гнездо. Ако имаш ключ следва да го провериш с OP COM дали е вързан. Ако не е, ще трябва да сваляш пластмасите за да забодеш буксата в него. После взимаш лоста и го монтираш. Ще ти трябва car pass и OP COM за активацията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, в другия форум има пусната тема с описание и снимки от активацията. Аз следвах описаните стъпки и при мен всичко е на 6. Успех на всички.

Както е написал и колегата над теб, аз съм го цитирал по-долу. В др. форум има тема, там колегата е дал линк как с OP-COM може да разбереш дали имаш ключ и бачка...

Здравейте,

Последно да попитам понеже не разбрах дали това става и за бензин, понеже не разбрах ключето на съединителя дали го има при бензин или не.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Аз също си закупих лостче за темпомат, активирах го с OP-Com, но и при мен няма индикация на таблото когато е активирано.

От друга страна всички функции са активни - Задаване на скорост, ускоряване до зададена скорост, ускоряване през 5 км/ч, намаляване на скоростта през 5 км/ч и изкючване.

Моята кола си имаше ключ на съединителя. Като се свали кората над педалите се вижда как опира в съединителя.

Колата е 2004 година.

Дали е липса на настройка някъде или липсва LED за темпомат в таблото?

Как точно се настройва на самото табло, че има темпомат?

Можете ли да посочите меню-тата?

Поздрави,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ето няколко клипчета как се слага темпомат и как се настройва с OP-COM

click-me.gif

Редактирано от ssf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме относно автопилота.

Нека тези който го ползват да кажат-той как влияе на разхода на колата.

Едни казват,че свалял -други ,че вдигал разхода.

Последно . . .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема, взех си лостче от amazon uk Излезе ми около 74лв. Активация с първото клипче в youtube.Има три места на които се пипа Всичко работи. Много съм доволен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Интересува ме относно автопилота.

Нека тези който го ползват да кажат-той как влияе на разхода на колата.

Едни казват,че свалял -други ,че вдигал разхода.

Последно . . .

Колега tihomir_rs,

Относно въпроса за разхода. Това много зависи по какъв терен караш. Ако е равен без сериозни изкачвания ще има разлика в разхода в положителна насока със сигурност. Ако има изкачвания обаче очаквай повишение в разхода.

Автопилота поддържа постоянна скорост - т.е. като тръгнеш да изкачваш е възможно в началото скоростта ти да спадне с 2-3 км/ч и веднага бива наваксвана от темпомата като след това поддържа зададената скорост. За сметка на повече подавано гориво към двигателя. Ако тръгнеш да изкачваш без темпомат можеш леко да отпускаш газта като свалиш скоростта от 140 км/ч в началото на изкачването до примерно 110 км/ч на края на изкачването като по този начин смъкваш средния разход по време на самото изкачване и съответно ти караш по-икономично от темпомата.

Аз лично съм тествал двата вариатна и при изкачване с темпомат и скорост 120 км/ч (не мога да кажа какъв е ъгъла на наклона) моментния разход е между 9.5 l/100 и 11 l/100.

На същото изкачване с приблизително същия обем багаж и брой хора и сходни климатични условия при скорост в началото 120 км/ч и на края на изкачването 100 км/ч моментния разход беще между 7.5 l/100 и 9.5 l/100.

Всеки преценява за себе си но аз мога да кажа че екстрата е страхотна и си я ползвам постоянно, мисля че леко завишен разход при по стръмни терени е напълно оправдан от удобството което предлага.

Поздрави,

Николай

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Абсолютно нов съм и във форума и с марката. Благодаря за всички коментари дотук в темата! Наскоро си купих Vauxhall Astra 1.8 бензин автоматик (десен волан), към която няма автопилот. След като е автоматик, мислите ли, че има вече има инсталирано ключе за съединител и само лостчето+активация ще са достатъчни? Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега и добре дошъл във форума. Дано тук намериш отговори на въпросите, които ще изникнат покрай колата, защото модела позволява много модификации и инсталиране на оригинални екстри, в много случаи срещу скромни инвестиции :)

На въпроса - това че си с автоматик не мисля че е достатъчно, за да имаш бутон на съединителя. Свали пластмасата над педалите и огледай. Бутона се вижда а пластмасата се държи на 2 винта, които се развиват на половин оборот.

Другия по-лесен вариант е да провериш дали имаш бутон и ако има дали работи правилно е през диагностиката - OP-Com, Tech-2. Имах случай на наличен бутон, който не работи правилно.

Поздрави и успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване