Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Xitap

Проблем с алармата и централното.

Recommended Posts

Значи днес установих, че дистанционното за централното не ми бачка, както и алармата е меко казано откачена. Слагам си аз батерия в дистанционното за алармата и тя почна сама да се активира и дезактивира постоянно. Махам батерията и всичко спира, но алармата остава включена. Цял ден се мъчих, но накрая натъкмих един прекъсвач отвътре на колата. Обаче самата аларма не можах да я намеря. Както и да е, сега поне мога да я изключвам. Установих, че като ми падне тока от акумулатора, пак се включва алармата при опит за запалване на колата. Както и, че аварийки нямам. А относно централното къде е устройството, което приема? И съответно какво може да е, че не реагира по никакъв начин на дистанционното. А ако може и някаква схема на алармата и централното на Калибра (заводските са). Направо си нямам и идея.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се бъркаш, заводската аларма на калибрата е с дистанционно само след 94, и се изключва освен с него и с отключване с ключа.Заводската аларма няма сирена , има една тромба до диагностичната букса.Дай снимка на дистанционното

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи оня продавач нещо ме е изработил... Както и да е, поне си имам причини да не се ядосвам. Ето снимки:

th_98844_1002200910046_122_680lo.jpg th_98851_1002200900056_122_121lo.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като гледам щом сама се активира значи малките ключета вътре в дистанционното са дефектирали.Ако си по сръчен купи и смени дефектиралото, то е към 10ст., или го дай на някой телевизионен сервиз.Ако е алармата просто я изключи, много малко хора ще се навият да я правят, повечето ще ти кажат да си сложиш нова.Най-често при по-старите аларми е под предния капак цялата , а ако е по-нова ще е под левия праг.Има вариант ако изкараш буксите да не запали, тогава трябва да търсиш какво е прекъснато.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ми като гледам щом сама се активира значи малките ключета вътре в дистанционното са дефектирали.Ако си по сръчен купи и смени дефектиралото, то е към 10ст., или го дай на някой телевизионен сервиз.Ако е алармата просто я изключи, много малко хора ще се навият да я правят, повечето ще ти кажат да си сложиш нова.Най-често при по-старите аларми е под предния капак цялата , а ако е по-нова ще е под левия праг.Има вариант ако изкараш буксите да не запали, тогава трябва да търсиш какво е прекъснато.

Това добре за алармата. А централното от ключа? Двама "майстори" не можаха да разберат какъв е проблема, че не хваща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му има на него, въртиш в ключалката и отключва само твоята врата ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Какво му има на него, въртиш в ключалката и отключва само твоята врата ли?

Като завъртя да заключа и почва постоянно отключване/заключване и централното щрака като побъркано, и не заключва. Та засега намерих един чалъм да я заключвам, но не с ключа.

П.С. Сега май е вече наред поне централното, одеве след поредния майстор, изглежда оправена, но да видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, ако това ти е проблема имаш мудна или не работеща машинка на дясната врата.На 70% е мудна и ако напръскаш бравата , това което е отстрани на вратата с раздвижващ спрей ще се оправи.След като я напръскаш махаш предпазителя на централното и я раздвижваш.След това няма да имаш проблем.Този проблем се появява най-често след боядисване, кит-а влиза навсякъде.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В самата аларма има ключалка. При мен се намира отпред при акумулатора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване