Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
westside

Gm закри Pontiac!

Recommended Posts

Американската марка Pontiac от вчера вече не съществува и окончателно отиде в историята, съобщи АП.

Осемдесет и четири годишната марка, която постепенно отмираше, след като General Motors реши да я закрие през миналата година, се справяше все по-зле на пазара от години. Краят на марката дойде вследствие на слабата й корпоративна стратегия и променящите се вкусове на шофьорите.

Пикът от продажби на автомобилите с тази марка от близо 1 млн. автомобила е през 1968 г. Моделите на Pontiac имат особена популярност тогава поради мощните си двигатели и цветовете си като "тигрово златно."

Към края на 80-те години на миналия век, когато моделите на Pontiac свалят мускулестите си ризи, обличат костюми и се опитват да се държат като останалите автомобили, марката вече губи своето предимство.

Pontiac е основана през 1926 г. и произвежда автомобили за работническата класа, докато срив в продажбите почти на унищожава марката през 50-те години на миналия век. GM я съживява, като я обвързва с автомобилните състезания. След това всеки бум в продажбите на Pontiac се дължи на скоростта на автомобилите, а всеки срив в демодираните или скучни модели.

Продажбите през тази година са по-малко от 1% от 2.2-та милиона автомобила, които GM се очаква да продаде. GM произведе последния автомобил от марката Pontiac през май.

Инфо: Standartnews

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко , моделът Firebird един от най-красивите автомобили въобще...

pontiac_firebird-trans-am-1979_r4.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и GTО моделът не беше лош,но вече Понтиак го няма :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това ги очаква и Буик и Сатурн и още други разновидности на Понтиак ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
То това ги очаква и Буик и Сатурн и още други разновидности на Понтиак ...

Beos на практика Сатурн също е ликвидирана още от началото на годината когато спряха да се произвеждат, но просто още не са го обявили официално...

От GM заявяват, че в резултат на решението на PAG, компанията ще започне постепенното закриване на марката и нейната дилърска мрежа, което ще бъде извършено изцяло според постигнатото предварително споразумение с дилърите на Saturn. От General Motors коментират също така, че след преустановяването на дейността на дилърските центрове на марката, собствениците на автомобили Saturn ще могат да сервизират своите превозни средства в основните центрове на гиганта

След Saab, Hummer, Pontiac и Saturn да видим коя ще е следващата марка отишла безславно в историята... :dummy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех,че и СААБ и Хамър вече са в историята :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си търся това ...

http://www.allsportauto.com/english/wallpa...amp;zl_idMD=791

http://www.seriouswheels.com/1960-1969/196...ue-1280x960.htm

За мен това е една от най-красивите коли :biggrin:

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз си търся това ...

http://www.allsportauto.com/english/wallpa...amp;zl_idMD=791

http://www.seriouswheels.com/1960-1969/196...ue-1280x960.htm

За мен това е една от най-красивите коли :biggrin:

Обаче ще ги боядисаме в зелено :dancing:

И по темата жалко е че на тея легенди им дойде края :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалкото Миро е ,че няма такива и в България ,инъче цвета тогава ще е нещо невиждано ... :biggrin:

Впрочем имало 1,2 и само виж километража 260 а е 1972 година ... Мотора е V8 5700 с. с

Мустанг 1972

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сааб е от известно време собственост на Спайкър,а някаква китайска фирма щеше да купува Хамър-не са съвсем закрити...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно и интересно, че GMC отбелязват подобрение в продажбите сравнение с предходната година... но главно в пикапи и вседходи ..

BrandSalesOctobera.jpg

Deliveries_October_2010a.jpg

по продажби в дъното се виждат закрилата се компания Pontiac и кои ще са бъдещите и последователи. Май ще се окажа пророк за Saturn :dry:

click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GM Обяви резултатите си за приходи от продажби за третото тримесечие като резултатите са повече от добри!

Ето официални резултати click-me.gif

Интересно е, че мненията на членовете в посоченият форум са на мнение, че ОПЕЛ дърпат GM назад и че трябва да се отърват от нея! :doh: Ако има такава промяна, дано немците се хванат в ръце и успеят да си върнат Опел обратно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Интересно е, че мненията на членовете в посоченият форум са на мнение, че ОПЕЛ дърпат GM назад и че трябва да се отърват от нея! :doh: Ако има такава промяна, дано немците се хванат в ръце и успеят да си върнат Опел обратно!

Само това мнение ми хареса :biggrin: и донякъде съм съгласен с него:

Outstanding results - although someone will need to explain to me why Opel wasn't put into bankruptcy. Taking into account how miserable, ungrateful and duplicitous the Germans are - and it now costs GM more money to assemble in Germany than anywhere else in the world, I am thinking that a quick dip in the cleansing fires of bankruptcy might be exactly what the Germans deserve...

Не се продава печеливш бизнес,при положение че имаш "много затруднения" каквито GM ме съмняваха да имат.

Ако Опел мине в немски ръце за мен ще се превърне във VW и останалите им марки -скъп,спартанска база,безумно скъпи "екстри" като пепелник със запалка,съмнително "високо качество",често развалящ се, със скъпа поддръжка и т.н.

Също така GM трябва да пуснат в ЕС и "онези" модели,които ги има само като Воксхол. :th_up:

Редактирано от boxer

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Също така GM трябва да пуснат в ЕС и "онези" модели,които ги има само като Воксхол. :th_up:

И аз съм на същото мнение,определено ще имат успех със тези модели!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз съм на същото мнение,определено ще имат успех със тези модели!

Ако под "тези модели" имате предвид VXR в повечето случаи, да не напиша всичките, са разработки на Holden http://www.holden.com.au/home и http://www.hsv.com.au/e3/home/ . Holden е част от GM и ще настане голяма каша с патентите, както сега м/у FORD и Volvo с китайските му собственици.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато бях малък имахме понтиак файбърд чисто нов - прекрасна кола. Жалко че бях малък и не можех да я карам това беше 1992 -ра.

Продадохме я в София на 15000 км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако под "тези модели" имате предвид VXR

Ако не се лъжа това е английския вариант на OPC... :25:

Редактирано от Т.Георгиев

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване