Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
xixoxaxo

Освежаване на фарове

Recommended Posts

Колеги ако прецените ми истриите темата (защото можеби я има в другия форум и това го знае всеки) но все пак и аз да кажа нещо мъничко по въпроса НАПРАВИ СИ САМ.

Значи става дума за следното:Освежаване и матиране на рефлекторите и мигачите на Вектра А.

Отделяме малко време за разглобяване

010488470-big.jpg

Предимството на вектрата е че стъклата на фара са хванати на 6 щипки отстраняваме ги и стигаме до желания рефлектор след това хубаво се облепва вътрешната част на рефлектора с хартиено тиксо (и за по сигурно се уплътнява с един парцал или нещо подобно) след това пръскаме на воля ...

010488471-big.jpg

*лично аз имах малко останала пастичка в багажника (от най-финната) та си пастирах и небоядисаната част от рефлектора дали е правилно или грешно нз но стана много добре

010488472-big.jpg

след това демонтирах капачките за крушките и боядисах и тях

010488473-big.jpg

След като всичко изсъхна хубаво се плучи това

010488474-big.jpg

Вече завършен и готов за зглобяване и монтаж

Обаче не върви фаровете черни а мигачите .... и там доиде голямата борба с отлепването на пластмасата след известно време борба и ехо в края на улицата ... маиката аиката аиката ... успях да го разлепя след това се започна отново с облепянето

сега всичко вече е готово за пръскане

010488475-big.jpg

След като изсъхна се получи това ...

010488476-big.jpg

Напръсках пластмасите със ЛАКспрей малко от малко да пооправи вехтия вид

010488477-big.jpg

Сега вече всичко е готово за поставяне а мигачите се мацват с безцветно силиконче да се залепят и заспиват :devil-smiley-019:

И така ето я моята вектра със старият си преден ОБЛИК

010488481-big.jpg

И ето я сега след занимавката

010488482-big.jpg

Не е кои знае какво но става добре и ще се радвам ако съм бил полезен на някои :flag_opel:

Редактирано от xixoxaxo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да питам каква точно паста ползва че нещо много ти светят рефлекторите .... въобще не приличат на стари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра работа, колега :respect:

И аз имам желание за подобна операция, но не съм

много майстор, та ще изчакам подкрепа от колегите някой

слънчев ден :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :) супер е станало. Като гледам това все едно са съвсем различни фарове :) При Astra F дали ще има такъв ефект?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Браво :) супер е станало. Като гледам това все едно са съвсем различни фарове :) При Astra F дали ще има такъв ефект?

на астра Ф май не се разглобяват фаровете (или поне не без груба сила )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли промяна в светенето, след като са боядисани части от рефлекторите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А има ли промяна в светенето, след като са боядисани части от рефлекторите?

боядисаните части не участват в образуване на снопа - те са само декоративни (или технологични ако искаш ги наречи )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
боядисаните части не участват в образуване на снопа - те са само декоративни (или технологични ако искаш ги наречи )

Ясно, мерси за разяснението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика няма или поне аз не намирам а и да има е неква супер минимална ... но съвет от мен е които се захваща с това задължително да тегли една пастичка на рефлектора доста по ,,лачен" става и си мисля че свети по добре ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Разлика няма или поне аз не намирам а и да има е неква супер минимална ... но съвет от мен е които се захваща с това задължително да тегли една пастичка на рефлектора доста по ,,лачен" става и си мисля че свети по добре ...

то е ясно че ще стане по-добре ама напиши точно каква е пастата че да не вземе някой да го мине с груба паста и да смъкне целия слой .

аз почвам да се замислям дали да не разпробия оная равната част и да си наредя там 5-10 светодиода ( от най-яките ) тогава габаритите ми ще станат като "дневни светлини"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако съм пропуснал да напиша съжалявам пастата е на TurtleWax или нещо такова (има една костенурка до името) червена кутия (наи наи финната паста дето е само за блясък) има я на всяко ОМВ и мисля че струва около 17-18лв или поне толкова струваше ...

пп. Колега ако сътвориш това с лед светлините задължително драсни 2 реда да видя как е станало и да се захващам и аз :devil-smiley-019: :beer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Е ако съм пропуснал да напиша съжалявам пастата е на TurtleWax или нещо такова (има една костенурка до името) червена кутия (наи наи финната паста дето е само за блясък) има я на всяко ОМВ и мисля че струва около 17-18лв или поне толкова струваше ...

пп. Колега ако сътвориш това с лед светлините задължително драсни 2 реда да видя как е станало и да се захващам и аз :devil-smiley-019: :beer:

при теб вече ще се загуби ефекта след като си боядисал рефлектора

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
... При Astra F дали ще има такъв ефект?

Най - вероятно ще ти трябва пистолет за горещ въздух, да разлепиш стъклото от фара.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Супер се е получило,при Астра Ф е малко по-сложно :th_up:

Редактирано от d1lar4e7o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може само да добавя, че трябва да се внимава като се облепя, ако хартиеното тиксо е силно, при отлепянето може да олюпите рефлектора, затова преди да облепяте, залепете си го на ръката примерно няколко пъти, да отнемете малко от лепилото ... Успех :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа определено е станало много палаво евала :beer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги искам да ви попитам как мога да отлепя пласмасата на мигачите без да я счупя..... имах стари мигачи и реших да пробвам да ги направя и стана много яко...само че са много захабени и не ми харесват...и имам чисто нови искам и тях да ги направя така....ще стане много яко...ако ги направя...при старите беше лесно те почти се бяха отлепили и стана лесно ам какво да правя с новите мигачи...

някои да даде съвет........как да отлепя пласмасата на новите мигачи.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,и ти май ще се нуждаеш от пистолет със горещ въздух.Аз разлепих моя със сила и се отървах на косъм от счупване и за това ти препоръчвам да обмислиш вариянта !!! А другите колеги бих попитал кое да направя:да боядисам по същият начин като колегата(който показва как става) или да наредя диоди и няма да ползвам даже габаритите :dry

И още нещо:какви са тези капачки за крушките.Аз съм 1995 фейслифт и няма такива :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз също си направих фаровете и станаха идеални мн се радвам но мигачите не мога да ги отлепя сподели някакъв трик или как си успял ти защото при мен почнаха да се пукат и ги оставих да не ги потроша :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Фаровете ми са за смяна и съм се заел със смяната им.

Със стандартни Валео съм.Попаднах на фабрични ксенонови фарове,обаче със почупени щипки(ушенца) за закрепване,което ме притесни.

Понеже виждам из форума обяви и теми за тунинг на фарове,искам да попитам дали е възможно и колко ефективно би било прехвърлянето на вътрешните елементи на харесаните фарове(рефлектори,лупи и тем подобни) върху телата(задната,черна пластмаса,основното тяло на фара тоест) на стандартните фарове?

Поздрави и предварително благодаря за поясненията...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване