Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
techboy

Не пали, но има ток

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Предният ден си карах най-нормално корсата.

Когато се качих сутринта в нея и тръгнах да паля, се чу само цък и не запали.

Пробвахме да й дадем ток, но се оказа че има. Няма проблеми с токовете. Като я бутнахме запали, върви си без проблеми. Но като я изгася после пак така, цък и не пали.

Преди този проблем имах проблем с намокряне на нещо на предната дясна гума. Като мина през локва ми светваше лампичката на акумулатора и губих хидравлика. Незнам дали е свързано със сегашният случай.

Дайте идея накъде да се насоча. Стартер?

Редактирано от techboy

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е стартера.Четките са залепнали и затова чуваш това "Цък" пробвай да го чукнеш с чукче или отверка за да отлепят четките.Това е вариянт да запалиш.Иначе е за ремонт.А относно светването на лампата на акумулатора и хидравликата според мен като се намокри ремъка на динамото приплъзва и затова светва лампата

Редактирано от Tropcho

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем. И на мене ми казаха четки на стартера, отидох смених ги и същата работа. ЦЪК. Накрая се оказа, че кабела (+) на акомулатора дава нещо на късо. Изрязах го с 5 санта завих го и от догава да чукна на дърво съм нямал проблем. Само дето дадох 70 лева за ремонт на стартер, но майната му. Такаче преди да закараш стартера на ремонт провери +-са на акумулатора :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега може да е слаба връзка.Аз се бях изръсил 80 кинта за 4етки и бубина и сега пак ми прави чакмаци :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Според мен е стартера.Четките са залепнали и затова чуваш това "Цък" пробвай да го чукнеш с чукче или отверка за да отлепят четките.Това е вариянт да запалиш.Иначе е за ремонт.А относно светването на лампата на акумулатора и хидравликата според мен като се намокри ремъка на динамото приплъзва и затова светва лампата

Ще пробвам първо това, пък може да са залепнали от резките студове. :)

Имах същия проблем. И на мене ми казаха четки на стартера, отидох смених ги и същата работа. ЦЪК. Накрая се оказа, че кабела (+) на акомулатора дава нещо на късо. Изрязах го с 5 санта завих го и от догава да чукна на дърво съм нямал проблем. Само дето дадох 70 лева за ремонт на стартер, но майната му. Такаче преди да закараш стартера на ремонт провери +-са на акумулатора :)

Вероятно нещо такова е проблема, иначе как изведнъж ще се прояви. Досега не ми е правил този номер.

Утре ще видя как са токовете от батерията до стартера.

Ако се стигне до стартера или четките му дали е голяма философия да се смъкне или трябва на опитна ръка да се даде?

Гледам на достъпно място са четките. Но трябва да се смъкне за да се сменят ми се струва

Подмяна четките на Стартера [English Translation]

542.jpg

544.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гледам на достъпно място са четките. Но трябва да се смъкне за да се сменят ми се струва

Това на картинките е генератора. Стартерът задължително се сваля и разглобява няма друг начин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно нещо такова е проблема, иначе как изведнъж ще се прояви. Досега не ми е правил този номер.

Ами колега явно му е дошло време :th_up:то на стартера....то изведнъж става, все пак е работил доста години

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалянето е лесно държи се на два болта мисля че бяха 17 и 19 поне при астра ф е така

п.п. забравих има и още два хванати за двигателя които дърьът една пластина

Редактирано от SiSkOo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сега имам такъв проблем и още се чудя какво да правя. Можете ли да ми дадете снимка къде се намира това стартерче :wave:

Редактирано от dido8704
Правопис

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не бързайте с ремонти. И аз така един ден абе трудо върти нема душа докато тотално не спря. Не я правих много време щот имай други неща и викам айде са да видя първо проверка на всичко и тогава вече си викам ще нося то се некога се правят и тия ремонти няма начин. Какво се оказа и сега се сещам че и преди ми става. Губи маса. Чуваш цък и до там. Така първо ако не ви се сваля стартер пуснете от акумулатора един кабел директно на корпуса на стартера и пробвате. А като го свалите чистите цялата допирна повърхност на стартера с скоростите и след това чистите и самите скорости където опират в стартера. Много се цапа и окислява и губи проводимост. Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! И аз вчера имах същият проблем ,на тръгване от Kaufland "ЧЪК" и неиска да запали ,докато не я бутнахме.Откарах я на майстор и ми каза ,че са четки на електромотора ,който сменях преди 1 месец точно и дадох 70 лв. за италиански :blink: Днеска още 70лв пак четки на електромотота (тоя път уж немски :biggrin: ) :angry: и сега ще видиме колко време ще искараме с НЕМСКИТЕ ЧЕТКИ...... :drive:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същия проблем свалих стартер смених си четките сложих го въртя и се чува само цък бендикса излиза,но не върти стана ми ясно, че не е от стартера и се насочих към ключа разглобих корите зад кормилото има една букса като я свалих и я огледах пробвах и вкарах отвертка завъртях и запали не от всеки път, но пали (опел корса Б 1.2) 94г сложих нова букса запали 5 пъти и взе да дава на късо и сигурно ще го връзвам да паля е копче дано съм помогнал :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване