Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
adrenal1n

Придърпване при обороти <2500, гасне :o Педалът на газта не реагира нормално

Recommended Posts

Добър вечер на всички Opel собственици :wave:

За мен може и да не е добра, понеже количката ме изненада много лошо :huh:

Първите признаци на настоящия проблем започнаха в движение, колата започна да придърпва много гадно при обороти <2500. Наложи ми се да се отбия на едно място, така че колата беше оставена паркирана за около 20 минути. След като се качих пак в нея, включвам задна, подавам газ както обикновено и отпускам съединителя иии колата угасна :blink: Помислих си, че е моя грешка. Както и да е, изкарах я назад на 3000 оборота, включвам първа, пак подавам газ както обикновено и пак угасна :blink: Наложи ми се отново да потегля на 3000 оборота, което стана с малко зор, понеже и педалът на газта не реагираше нормално. Едва успях да я докарам до нас :blink: Колкото и силно да натискам педала на газта, оборотите си се вдигат едва-едва и всичко това е съпроводено с адски неприятното придърпване - назад-напред, назад-напред :unsure: Досега не съм се сблъсквал с проблеми при колата, понеже я карам отскоро, а и въобще си нямам понятие от Опел-и :help:

Някой би ли могъл да ми обясни къде е проблемът и решението му :help:

Редактирано от adrenal1n

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брат и аз имах такъв проблем и ми се оказа чее бензина е калпав и то много на мен ми гаснеше от бензина сипи и една дубавка и виш как е

Редактирано от vencislavcho

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пиши за кой мотор става на въпрос.Така ще е по лесно да ти помогнем :th_up: Горивен филтър сменял ли си ? А кабели свещи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега пиши за кой мотор става на въпрос.Така ще е по лесно да ти помогнем :th_up: Горивен филтър сменял ли си ? А кабели свещи?

на мен ми се случи саштото и се оказа бензина

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 16V Ecotec 98'

Горивният филтър беше сменян някъде началото на юли месец, а свещите и кабелите не са пипани :)

Също така да спомена, че като съм в движение и изключа от скорост и пусна педала на газта, оборотите се вдигат до 2500 и падат обратно до 1000.

Редактирано от adrenal1n

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей ,преди време щяхме да сменяме съединителя на колата ,но се оказа че няма смисъл.Това което описваш,майстора каза,че като прави като твоето описание тога ще се сменя съединител. Дано се оправиш по бързо с проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах да я запаля - стана с малко зор и много тракане. Като запали, се чуваше пак тракане и нещо вибрираше здравата :unsure: Утре сутринта ще я карам на сервиз да видят локализират проблема и да го оправят :th_up:

Едит: Първи впечатления - свещи и един неработещ цилиндър :th_up:

Оказа се прекъснат кабел, проблемът е отстранен, но за всеки случай бяха сменени и свещите :)

Благодаря на всички отзовали се да помогнат! :)

Редактирано от adrenal1n

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Винаги съм зареждала най-обикновен бензин 95. Днес обаче реших да пробвам 95Ecto на Лукойл (този, който е с добавката). Ок, заредих за 20 лв... след около 3-4 изминати километра и... започна да ми придърпва - първо на трета, после и на втора, после и на четвърта...

Дали проблема е от горивото?

Мерси

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами най вероятно..... аз моята я карам само с бензин на омв и шел и съм много доволен :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, аз съм на 14 години но разбирам това онова, и на баща ми тиграта прави така, виж свещите ако някоя свещ се мокри съответно цилиндър не работи защото не изгаря бензина, свали свещите и виж дали някоя е намокрена (ще познаеш че е намокрена,тя е по влажна от другите) Купи си други свещи ако пак става така незнам, проблем в двигатела

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, почти 4 години по-късно, дойде време за пълно обслужване на Тиграта, тъй като продължи да придърпва в ниските обороти до 2500 и отпред се чуваше виене. Всичко общо стъпи без отстъпка 847лв. Бяха сменени:

- кабели на Powertech

- свещи на Bosch

- масло Elf 10W40 - 4л.

- филтри на купето, горивен, маслен, въздушен - всичките на Mahle

- ангренажен ремък, пистов ремък и всичките им ролки

- водна помпа

- предни нови дискове на Brembo

- предни накладки ATE

- задни накладки ATE

- цилиндърче и тръбичка на заден ляв барабан

- температурен датчик на Bosch

- гарнитура на клапаните

Проблемът с виенето се оказа ролката на пистовия ремък, а придърпването се оправи чрез смяна на температурния датчик и гарнитурата на клапаните :th_up:

Също така беше сменено и гърнето с такова на Unique, сега колата върви перфектно и няма никакви проблеми :dance:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване