Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
sam

Запотяване на стъклата

Recommended Posts

Привет! Идват по-студени дни и си спомних за проблем от изминалата зима, който така си и остана във въздуха. Изпотяваха ми се стъклата до степен на бяла пелена - пълна липса на видимост за дълго време. Това бе рисково всеки божи ден. Най-тежко бе в голям студ и силен дъжд при ниски температури. Така и не разбрах причината. Не помагаха климатика, парцала и словесните ми атаки :biggrin:

Имал ли е някой подобен проблем и как го е решил? Идва зима и се сетих, че пак няма да имам видимост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините може да са няколко ;

- филтър на климатика (вентилацията) да овлажнява вследствие на теч при мокро време

- течащ радиатор на на парното

- влага в купето - огледай под мокетите изолациите да не се мокрят от някакви течове или някъде да се събира вода

- запушена клапа за изходящи въздух (на астара ф е зад под задната броня)

- не работещ бутон за външна-вътрешна циркулация на вентилацията - ако е осанала клапата само на затворено е нормално да се запотяват

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!!!!!!!!!!!!!!! Ще видя от къде идва проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега откри ли нещо по въпроса със запотяването ,че и аз имам подобен проблем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същата работа парното пуснато докрай и нищо не се вижда смених си въздушен филтер на купето. ( Намира се под чистачките точно по средата под пластмасата няма нищо сложно ) Та от както го смених нямам никакво запотяване като е пуснато парното дори и само на 1 да е .

Редактирано от nfsto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен същеструваше този проблем, но проверих изброените неща и са си на ред :dontknow: .Ако возя още някой с мен, това означава да забравя за за прозорци и карам на "късмет".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При мен беше същата работа парното пуснато докрай и нищо не се вижда смених си въздушен филтер на купето. ( Намира се под чистачките точно по средата под пластмасата няма нищо сложно ) Та от както го смених нямам никакво запотяване като е пуснато парното дори и само на 1 да е .

Същата работа е и при мен, даже миналата година един завой го взех по бордюрите добре че имаше снях и сравнително меко ги усетих. Смених филтъра и пак същото даже сутрин е замръзнало от двете страни стъклото и отвънка и отвътре.

Обаче сега като чета причините и се сещам че един път забелязах под стелката мокета мокър ама не помня къде отпред ли беше отзад ли и до ден днешен не разбрах откъде се мокреше тогава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, влагата в купето най-често е причинена от шибедаха или оплътненията на вратите. Случва се най-вече при "майсторени" автомобили от тенекеджии. Обикновено запушват някой от отводнителните канали или като пребоядисват шасито не поставят оплътненията както и където трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове и при мене тече вода като вали дажт от под таблото и от оплатнеието на задния прозорец от страна на пасажера и малко ми се изпотяват страничните стакла

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване