Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Дидо ™

Водно съединение

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Както е тръгнало на зле тези дни с Тиграта, не се и приключи.

Миналата седмица се запалих, от малоумна грешка на "Майстори", забравили да ми закрепят акомулатора, който подскочи на паветата и пламна инсталацията.

Минаха се няколко дни и ми изкара акъла въпросното водно съединение.

Прибирайки се от работа в хубавото задръстване, колата започна да ми загрява 90,95,100градуса и я изключих веднага, как ги чукна 100`С.

Направи ми впечатление, че перката за охлаждане, не се включи изобщо и най-странното, излизаше пара.

Отворих капака и голяма струя антифриз пръскаше като фонтанче между смукателния колектор и двигателя.

Ужасна гледка!!!

На следващия ден в сервиза, се наложи да махнем колектора и всичко около него за да извадим скъсалият се маркуч, с което се бориха трима майстори и аз включително.

Махнахме болтовете, за които се крепеше колектора, но уви не искаше да излиза.

Оказа, се че има един СКРИТ болт в среда при маркуча.

Разбира се счупихме колектора, наложи се да сменим и гарнитурата, защото се разпадна, но водното съединение го няма никакво.

След тридневно търсене, най-накрая се поръча и утре ще пристигне.

ето го и него:

_________________4baf60dc72e60.gif

Добре е , че не се е пръснало изведнъж, че щеше да стане лошо.

Надявам се, да била полезна с тази тема и на никой, да не му се случва!

Редактирано от Диди Григорова

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не си я прегряла само че тогава е лошо а за тоя маркуч питай има една тигра на части ако нестане тоя дай адрес имаш подарък от мен запазен е и каквото ти трябва питай няма пшроблеми :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа да, да как ще я прегрея?!

Ххиихихихи няма как да стане това, след 95 градуса очите ми стават четворни, ама неприятно всичко :(

Маркуча днес пристига и надявам се утре вече да съм на пътя :bishop:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята тигра така невключи перката и докато се осетя смеси водата и маслото само ядове но такива са екотеците капризи успех с количката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване