Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
subotay

Информация за датчик на X20xev

Recommended Posts

Може ли някой да ми каже за какво служи този датчик на Опел Калибра x20xev, който се намира там където сочи стрелката!

010406231-big.jpg

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че мери темп на масло ама не съм сигурен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
мисля че мери темп на масло ама не съм сигурен.

:no_no: Симич в тези години Опелите НЯМАТ нито уреди нито датчици за мерене на температурата на маслото . Това което виждаш на таблото е съвсем различно :smile3560:

Нещо друго ще да е , но аз незнам , и затова не се стремя да си давам несигурното мнение по всеки въпрос.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда с Яската току що дебатирахме и се подсетих че температурата на таблото я мери от антифриза. А тоя датчик най-хубаво питай колегата swing той ще ти каже със сигурност. Оттегляйки горното ми предположение бих казал датчик ниво на масло ама...отново не съм сигурен, хем наскоро го обсъждах с майстора щото ми подлизва масло от него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На мен също ми тече масло от него.

сменя се гарнитурата на картера и се оправяш :icon_rolleyes: а на датчика мисля че се слага подложка ли нещо там. Ама така и така се отваря картер - нова гарнитура.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така това е датчика за ниво на маслото - за борд компа и мойта тече от там. Стельо ми каза ,че има гарнитура на самия датчик ,която се сменя и струва 14 лева. За да се смени се сваля картера.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване