Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
opel fan

Почистване на ЕГР клапан

Recommended Posts

Ако става дума за CorsaD Z17DTR,boost сензорът се намира върху всмукателния колектор:

http://www.partsbase.org/opel/corsa-d-2007...-vacuum-sensor/

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това ми е от след кулера и Егр-а . При мен се разтваря на две части.

...

Даже не знам къде е. Не е там в тоя отсек .Ако имаш идея къде може да е , ще ти покажа в какво състояние е :)

Аз живея с мисълта, че си с 1.9, все забравям, че си с 1.7 и за това викам, такава част не съм виждал.

При 1.9 се намира ТУУУК, но при теб не знам, трябва да изглежда ТАКА

Ако става дума за CorsaD Z17DTR,boost сензорът се намира върху всмукателния колектор:

http://www.partsbase.org/opel/corsa-d-2007...-vacuum-sensor/

Колата е Астра Х / Astra H

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там се намира и на 1.7 намерих го снощи в нета. днес ще го почистя.

Един въпрос извън темата . Знаеш ли как да "пренебрегна" ограничението и помпата да продължи да ми пуска гориво и след 190км. Като че ли там има ограничение понеже при тая скорост има леко тъпчене на място и придърпване, като спиране на горивото . :) Въпроса не е шега

като на това клипче

Редактирано от хибридния

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от вариантите е смяна на софтуера и монтаж на бутон-SPORT.На "sport" няма ограничител.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На "sport" няма ограничител

Има. на него на 190 изключва. Иначе варианта за чип-ване е ясен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,може и да си прав,но ще цитирам колега,който е минал по този път:

"Колега аз я направих тази манипулация преди поне 30000км.Ако имаш спорт бутон ще си най-щастливия човек в форума :). Със смяната на софтуера(а той е на немската тунинг фирма EDS) в стефанов астра 1.9цдти 16клапана става 200кс и 400нм.Идва интересното,че при наличието на спорт бутона можеш да имаш два режима на работа на електрониката.Първият и постоянен е на 160коня,а втория се активира при натискане на спорт бутона и количката става 200кс,а и изчезва електронния ограничител на скоростта и подминаваш 240км.ч.Всичко оригинално без излишни джаджи.Сто процента някой сега ще подскочи и ще каже,че няма как да е 200кс....за тази работа си има дино :).За вървежа на колата виж тук http://www.vbox7.com/play:976ba713 тяга,огромна разлика след 3000 оборота. "

п.с. Но все пак,тази тема е за EGR.

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой затапвал ли е ЕГР-а на 1.7 cdti и какви са отзивите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги опел 1,7 CDTI Z17DTH има ли такъв ЕГР клапан ?

Ако има бих помолил някой който го е правил преди, ако има възможност да удари едно рамо с почистването, срещу заплащане разбира се

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От известно време ми светва чека и на тестера в сервиза излиза грешка Р 0400 . Дайте някакви идеи , имал ли е някой подобен проблем. Гадно е, защото се случва само на извънградско при скорост над 70 - 80 км/час и влиза в авариен режим. След като я загася , грешката се зачиства но след 2 - 3 минути каране пак се включва и отново в авариен режим. АГР е чистен и работи и вече не знам къде да търся проблема.

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз имам същия проблем като колегата fisher123 ,почистил съм всичко уж но все ми излиза грешка 04005А и колата понякога влиза в авариен режим не знам но може ли ЕГР да е за смяна вече на 200 000 км съм.Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички колеги с грешка P0400, това си е EGR...и аз имах проблеми с него, както и с DPF-а но има човек във Варна, който разбира страшно много от дизели и софтуер, та той ми премахна DPF-а и физически и софтуерно, и EGR-а софтуерно го спря и колата в момента си вкарва само чист въздух. Нямам никакви проблеми след процедурата, нито да ми светват лампи за грешка, нито някакви други проблеми. Заедно с това ми направи и чип, та смея да твърдя, че в момента карам друг автомобил. Колата ми гори с 1 литър по-малко от преди а вървежа се увеличи усезаемо. Двигателя ми е Z19DT(120 коня). За да не се сметне за реклама, ако някой го интересува нека ми пише на лично да му дам координати на човека, наистина го препоръчвам!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Как вървят цените за чистене на ЕГР по сервизите ? Кой сервиз ще ми препоръчате ?

Нямам проблем, просто искам профилактично чистене. От скоро съм собственик на Astra H 1,7 cdti и искам да я почистя.

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглоби го и си го почисти сам, лесно е. Има и достатъчно клипчета в youtube как става, напиши cleaning EGR valve 1.7 cdti и ще ти излезе :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Днес изчистих ЕГР -а и МАП сензора колата е друга :)

В сервиз ли го направи или сам ? Ако е в сервиз, колко излечна почистването ?

Не мога да го направя сам, тъй като не съм на "ти" с нещата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Опел предлагат ли тази услуга (почистване на егр клапан) или го заменят с нов?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При почистване на ЕГР клапана трябжа ли да източвам антифриза защото гледам че от раширителния съд има малко мъркучле, става въпрос за астра Х комби с двигател Z17DTH?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Докато си рових в интернет попаднах на спрея от линка

http://www.tratauto.com/es/gorivna-sistema-dt1000.html

Някой ползвал ли го е?

И АКО ДА ВЪРШИ ЛИ РОБОТА

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с EGR-a не се състои толкова в саждите по него, колкото в саждите проникнали и полепнали по оста му. Оста заклинва, моторчето не може да я избута и бам грешка. Аз чистя само с обезмаслител и вода. Свалям ЕГР-а, махам моторчето от него и накисвам металната част, като раздвижвам добре оста. Оста е добре почистена, когато започне да се движи без заклинване и запълване. При мен изкарва по 8-10 месеца между чистенията. Ако ви свари проблема някъде на път, едно чукче в колата ще ви е от полза. С почукване по корпуса на клапана временно се решават нещата. 

Редактирано от DAN4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване