Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
opel fan

Почистване на ЕГР клапан

Recommended Posts

7-EGR4.jpg

EGR клапана на 1,9 двигателите се задръстват със сажди и това води до грешки. Нов ЕГР клапан струва около 220-250 лв, затова почистването от време на време не вреди, а даже помага.

1. Махнете пластмасовия капак.

EGR1.jpg

2. Намерете ЕГР клапана

EGR2.jpg

Има електрическо конектор от лявата страна на клапана. Използвайте отвертка, за да освободите конектора.

3. Отвийте болтчетата показани на снимката

EGR3.jpg

4. Снимка колко замърсен може да бъде

EGR4.jpg

5. От страната на двигателя също може да бъде замърсено

EGR5.jpg

6. Използвайте почистващ препарат

wynns.jpg

Напръскайте добре със почистващия препарат и почистете. Ако е нужно напръскайте още докато не се постигне желания ефект. След това сглобете всичко обратно като не забравяйте да свържете електрическия конектор.

Източник: Astra Owners Club UK

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно :th_up: Ще го пробвам като си взема колата от "Paint Box" :)

Ти пробва ли да почистиш?

А за препарат дали ще стане с Meglio (жълтия), той е доста силен, аз със него и водоструйка си изпрах спортния филтър и стана като нов, а бешеее... критичен!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал, мисля, че с Меглиото ще стане, супер добър препарат е. Ако не стане ще се търси някакъв друг препарат, специализиран за тая работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее, златен си...

толкова време го турсих това чудо ЕГР клапан а миналиа ден дори без да знам че е тои му бях развил двата болта.Парното ми ту работи ту спира и до колкото разбрах е вазможно да е от него и днес като видя тази тема го свалих и го почистих хубаво и сега вече два пъти под ред работи :).Сега трябва да си намеря такова тампонче за пластмасовия капак че някой преди мен явно е пипал там и беше преместил тази опоричка на другите два болта и явно после да не се занимава е изхвурлилтампона от капака защото не е било на мястото си :(.не знам дали ще се продава някаде такава дреболийка.

Нооо благодаря за темата мн ми беше полезна...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че темата е била полезна. Сега като го почисти има разлика нали? :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да определено има разлика за сега само 1 път нещо ми се подигра защото точно преди да спра.. парното тръгна.Но аз не отделих двете части на ЕГР клапана смисъл това черното от металната част (съжалявам не знам как се казват ), а то и там ще има доста боклук ще го почистя и би трябвало да е перфектно.Ноо оределно има разлика на 30 градуса и духа топло. :)

Благодаря :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами понеже четох че на някого не му работело парното иии като го почистили и тругнало като печка не знам и аз какво общо има от тлкова оглеждане ноооо все пак в момента не работо от вереме на време :( и не знам какво да првя ;(.. мислех си да се опитам да разглобя цялото табло да видя каде е тая клапа дето отваря и затваря топлото :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз извърших тази процедура. Темата е много полезна наистина - всичко е описано много точно. Моят клапан изобщо не беше толкова мръсен колкото тоя на снимката, но сега светна доста добре.

Темата да се направи важна :respect:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някъде гарнитура има ли? Защото аз на моята X20XEV, като свалях моторчето за празен ход и гарнитурата се разпадна. И се наложи с друга кола да ходя да купувам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пускате теми, посочвайте източниците които ползвате!

http://translate.google.ru/translate?hl=bg...%26prmd%3Dimvns

Снимка № 5, към която сте поставили текст - "от страната на двигателя", дали не е по-правилно от страната на колектора? Ако някой реши да почисти там и без да знае, вкара парчета от сажди навътре, какво ще стане!?! :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

некои махал ли е това пластмасовото на егр,засщото си мисля 4е там е самата клапа която се чисти?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Снимка № 5, към която сте поставили текст - "от страната на двигателя", дали не е по-правилно от страната на колектора? Ако някой реши да почисти там и без да знае, вкара парчета от сажди навътре, какво ще стане!?! :wooow:

Имаш в предвид да не се чисти въобще от страната на двигателя, за да не се отчупят сажди или? - защото в темата никъде не пише да не се почиства от към двигателя! Ти пробвал ли си го и какви са ти впечатленията?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си почистих ЕГР клапана и откровено казано не усетих няква разлика после като вървеж или нещо такова. Впечатления? Иначе беше доста замърсен, аз си почистих и от станата на мотора, като при палене съвсем леко се замисли и после изкашля малко черен пушек и беше ок.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Аз имам Астричка 1,9 120кс. и има разлика с горните снимки.

Но се реших да почистя ЕГР -а, свалих го небеше толкова мръсен.

Обаче открих нещо кооето ме претисни повече и това беше замърсета клапа.

Свалих клапата заедно с мотора и открих нещо много лошо, масло в управлението на клапата.

2012_11_09_043.jpg

2012_11_09_044.jpg

2012_11_09_045.jpg

След продължително почистване с препарати премахнах маслото и нагара.

Трябваше също да кажа, че от време на време ми светкаше лампата с колата и ключето но след рестарт на двигателя гаснише.

С оп-кома открих следните грешки

Total number of fault codes: 2

P0622 - Generator Field "F" Control Circuit Malfunction

(02) - Present

P1125 - Throttle Actuator Malfunction

(61) - Not present

Мисля че проблема с клапата е оправен, но остава проблема с генератора.

Редактирано от gbeshev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А някъде гарнитура има ли?...

Някой който го е чистил може ли да сподели дали има гарнитури и дали ги е сменял? За да знам ако има, и има опасност да се скъсат, да си набавя предварително.

Също така, да кажете дали чистите от страната на двигателя, ясно че няма да направя всичко в препарат и да жуля, но дали въобще да пипам там?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитури има, но са метални и няма да се скъсат. Едната е между клапана и всмукателния колектор, другата е между клапана и охладителя на изгорелите газове. Смяната не е задължителна и е изцяло по твоя преценка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

вчера понеже отдавна се каних свалих ЕГР клапана, няма да Ви казвам какво изпадна от там. 5г никой не го беше чистил...

2013_03_16-01.jpg

малко не е на фокус, ама бързах, че трябваше да ходим на разходка с малкия и не проверявах снимките...

2013_03_16-02.jpg

а ето и какво изпадна само след изстъргването, като това е само от самия ЕГР, частта от към блока я изстъргах в двигателния отсек, после последва много WD и много парцали :)

2013_03_16-03.jpg

Сега колата е доста по-пъргава (почистването беше в комбинация със спортен филтър) и неприятното пушене при потеглянето на големия кораб с пълна газ на ниски предавки, разко намаля...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря,

вчера понеже отдавна се каних свалих ЕГР клапана, няма да Ви казвам какво изпадна от там. 5г никой не го беше чистил...

2013_03_16-01.jpg

малко не е на фокус, ама бързах, че трябваше да ходим на разходка с малкия и не проверявах снимките...

2013_03_16-02.jpg

а ето и какво изпадна само след изстъргването, като това е само от самия ЕГР, частта от към блока я изстъргах в двигателния отсек, после последва много WD и много парцали :)

2013_03_16-03.jpg

Сега колата е доста по-пъргава (почистването беше в комбинация със спортен филтър) и неприятното пушене при потеглянето на големия кораб с пълна газ на ниски предавки, разко намаля...

Моята астра с немски мотор излежда така, на снимката.....

DSCI0093.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Моята астра с немски мотор излежда така, на снимката.....

DSCI0093.jpg

В подписа ти пише, че караш Астра G а ние тук говорим за Астра H, Вектра С, ЗафираБ, Сигнум...

Плюс това снимките при мен са на 16 клапанов мотор, а твоя е 8, но аз така и не разбрах, какво искаш да кажеш с поста си...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата показва колко му е задръстен EGRът,но се вижда като се увеличи снимката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре това е само на клапана. Я си провери по входящия колектор , чак до дросела да видиш за какво става на въпрос. Ще се уплашиш. На моя му изкарах повече от две шепи масло и пепел.

ето в темата ми има снимки да видиш за каква мизерия става на въпрос

Цък

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
031704658.jpg

031704660.jpg

031704661.jpg

Я обясни тази "черупка" от снимките дето съм цитирал къде се намира. На първата снимка виждам акумулатора, но дали е там, че май не съм я виждал, иначе изчисти ли boost pressure sensor-а? Защото в нета пиша, че много се цапал и ставал така:

Ladedrucksensor_verschmutzt.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Я обясни тази "черупка" от снимките дето съм цитирал къде се намира.

Това ми е от след кулера и Егр-а . При мен се разтваря на две части.

031712258.jpg

Ето тук на ограденото , под ЕГР-а

представлява това когато не е отворено

031712257.jpg

иначе изчисти ли boost pressure sensor-а?

Даже не знам къде е. Не е там в тоя отсек .Ако имаш идея къде може да е , ще ти покажа в какво състояние е :)

Редактирано от хибридния

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване