Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
qvorsimov

бушони астра х

Recommended Posts

Здравейте колеги,моля за малко помощ!Трябва ми схема за бушоните на астра х!Изгоря ми запалката от 1 компресор за гуми и искам да сменя бушона!Искам да питам и къде точно се намират тези бушони само отпред до акумулатора ли са или има и на друго място? :yuck:

Редактирано от qvorsimov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астра Х, има 3 табла до колкото знам. В двигателния отсек, в купето и в багажника. Този за запалката най-вероятно се намира в купето, а самото табло предполагам е под волана в ляво. Или е под самото табло или има капак, но най-вероятно е там. Поогледай хубаво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Едното е отпред и е за комптъра,второто е в задния ляв фар и там е запалката,а третото и аз не знам!Добре че беше един приятела каже за тези двете гнезда!Мерси още един път! :th_up:

Редактирано от qvorsimov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че са 2 на брой имат и по 2-3 варианта на свързване, та красотата е пълна :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,моля за малко помощ !Преди няколко дена забелязах, че при пускане на фаровете за мъгла, на ел. таблото свети индикатора а самите фарове Не. Някой има ли представа къде се намира този бушон. Прерових цялата книга с инструкции, проверих няколко възможности и си остава загадка все още. Крушките са проверени и са здрави. Астра H 1,9 TDI

Благодаря предварително :-)))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,трябва да е номер 13-15А при бушоните до акумулатора.Виж петата схема на колегата: http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php?showtopic=15394

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление тази загадка някак си зацикли тотално..при сменени бушони, светещи крушки и индикатори в купето на колата на таблото... фаровете за мъгла остават неработещи. Някой да има някаква идея по този казус ??? Мерси предварително за помоща и отделеното време :-))))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,затова ти писах да се провери масата.Беше ли изгорял бушонът,че си го сменил?

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,реле 5 е за халогените(малко реле),в бушонното табло до акумулатора.Провери с пробна лампа в гнездото,където влиза кл.30 на релето,дали идва +.Ако идва,дай на късо кл.30 и кл.87 и трябва да светнат халогените или да идва + до тях.

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си беше здрав, както и другите които съм проверил.. т.е всички в това ел.табло .. индикации за проблем няма, ама и няма и идея какво да се прави оттук нататък

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,как да няма,нали съм ти писал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Нов съм във форума и не ми се разрешава да публикувам нова тема и затова пиша тук.Искам да питам някой знае ли къде се намира релето за дневни светлини (DRL) на астра х.Преди ,като запаля колата фаровете светваха след 2 секунди,от няколко дни не е така.Та си мисля че е изгоряло релето,искам да го проверя.Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Нов съм във форума и не ми се разрешава да публикувам нова тема и затова пиша тук.Искам да питам някой знае ли къде се намира релето за дневни светлини (DRL) на астра х.Преди ,като запаля колата фаровете светваха след 2 секунди,от няколко дни не е така.Та си мисля че е изгоряло релето,искам да го проверя.Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

При Астра Х няма реле за дневни светлини. Всичко е програмируемо в компютъра на колата - или по-точно в модула, където се правят настройките - UEC и REC.

Веднъж активирана през OP-Com, екстрата може да се деактивира/активира по всяко време с копчето за светлини. Единственото нещо което се прави е - стартира се двигателя и копчето за фарове се завърта бъзро от положение "0" през габарити до къси светлини и обратно на "0".

Това е при положение, че всичко по колата е заводско. Ако някой майстор, който си няма и идея за електрониката на тези коли е слагал някакви допълнителни релета и жички и си е играл, тогава вече незнам.

По-добре би било да пуснеш нова тема в раздела Opel OnLine Club > Информация по модели > Opel Astra > Astra H/GTC

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги, може ли малко помощ. Имам проблем с осветлението в багажника и жабката. И двете не работят, като това в багажника го замерих и няма ток. Всичко работеше докато не се опитах да сменя осветлението на багажника с LED и след това и крушката в жабката спря да работи. Но интересното, е че до колкото разбрах от чужди форуми ако ми работи осветлението в купето значи бушона не е изгорял, какъвто е моя случай. Но как да оправя тези две осветления или бъркам някъде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване