Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beos

Повишаване на мощността на 1.6 CNG

Recommended Posts

Става въпрос за Зафира Б с фабрично монтиран метан!

Имам отправени доста въпроси от мои познати, които искат малко от малко да вдигнат мощността на този мотор. Въпросите им са главно насочени към това - ако се сложи спортен панелен филтър на K&N дали ще има положителна разлика от това което е в момента и дали си струва да дават пари за него?

Други предложения, за софтуер или други алтернативни методи, без драстични промени по двигателя също ще бъдат полезни да се чуят.

:help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За филтъра един + от мен. На двете имам K&N и си заслужава отвсякъде , но задължително от ebay - спестяват се минимум 50 лв. За другото на ЛС. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Предстой ми покупка на Опел Зафира 1.6 CNG 2005

Може ли някой да сподели от практична гледна точка мнението си за модела - 2005?

Има ли някакви характерно проявяващи се проблеми в техническо отношение?

Имал ли е проблеми с метановата уредба и пр.

Четох за проблеми със зареждане на бутилките ако някой тук има поглед моля да сподели.

Усетих че е и доста тромава с тази икономия сигурне е неудобно изпреварването с нея?!

Благодаря предвариетлно за отговорите Ви!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След слагането на спортен филтър колата определено живна и върви по-добре от колкото е на бензин :) Имам приятели с 3 зафири метанови на близки километри и са били все таксита в Германия .. тази със спортният филтър дърпна осезаемо тази която беше на бензин в баир който е близо 2 километра направи над 100 метра .. След премахване на катализатор резултата е отрицателен!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

beos благодаря ти за отговора.

Коко струва такъв филтър?

Да си имал някакви проблеми със метановата уредба или бутала на двигателя?

Зафирата ми е уж на 115хил.

надявам се реално да е мах на 200 и да изкарам с двигателя поне до 300 ;о)

Има и още едно нещо което не са решили добре конструкторите от германия - ауспуха. Много ме притеснява особенно в bG.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра е на K&N панелен през amazon.com беше нещо от рода на 45-50$ не помня вече .. Седмица след слагането му на филтъра, човекът със зафирката се отказа да я продава, заради това че е мудна и му беше трудно да изпреварва, а той си я ползва пак като такси, но на по-големи разстояния и вози чужди туристи из страната ... Проблеми с мотора - не .. със скоростната кутия е имал, другите зафири май имаше едната проблем с запалителният блок и май нещо с инжекторите ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах зафира на метан 2002г .относно зареждането на метан,на някои бензиностанции има проблем заштото замр1зваше като зареждах.проблем имат само оригиналните метанови уредби после слаганите зареждат без проблем.вариантите са два или сменя6 метан станцията или чакаш някои да зареди преди теб с не ориганална уредба и не замр1зва.метановата е не само е тромава направо е куцо магере,ремонта и е златен 1 метанова дюза излиза над 300лв.смяната.сега имам 1.6 116к.с 2008г. на бропан бутан разликата е огромна в ма6носта и в1рвенето и разликата е 2,3 лева на сто км .имах и 1.8 140к.с пак 2008г. на пропан бутан препор1чвам го с две р1це този двигател в1рви много и гори като 1.6. наи добрия вариянт е 1.8.казвам го от опит манах и през трите мотора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как усещате разлика от тез филтри не знам?!?!Моят освен че не го сменям и че има малко разлика във звука... вървежа си е съъъъщия:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники Зафирата със спортният филтър вървеше колкото същата такава само че включена да върви на бензин, а преди когато едната беше на метан другата я настигаше когато беше на бензин в баира от "Слънчев ден" до разклона за Свободния... и двата пъти в еднакви условия и товари..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване