Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nvasev

Каква марка 'чистачки' да избера?

Recommended Posts

Здравейте , колеги ! Преди 2 дни ми откраднаха чистачките на Корсата (заедно с антената) и сега дилемата е какви чистачки да си взема и какъв размер ? Ще се радвам да споделите от кои марки сте доволни , за което Ви благодаря предварително :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега. Ми като за марка мойте оригиналните бяха шарнирни на "Valeo", и сега съм пак с такива, прилично чистят стъклата и перцата им са направени от мека качествена гума която издържа дълго време и не се износва бързо. Но смятам да ги махам, и да си сложа без шарнирни чистачки. Има едни, чистачката е направена почти изцяло от гума, много ги хвалят, и казват че чистят доста добре стъклото и не оставят следи след това, ако намериш такива за Корсата слагай. Но ако си решил да й слагаш пак стандартни чистачки (шарнирни), мисля че за тях "Valeo" е марката :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1b5a03caae5f3b64ab9a5e8bf6007dd8_610x0.jpg

Мисля че колегата dido8704 говори за тези. Аз съм с такава чистачка отзад, чисти прилично. Доволен съм и скоро искам да сменя и предните с такива. :th_up:

Редактирано от CappY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега за тези имах предвид, и аз смятам скоро да си сложа такива на Корсичката (а шарнирните ще ги оставя за резерва да имам). CappY знаеш ли на какви пари вървят орентировачно 2 бр. ? И каква марка да гледам като копувам, или всички са еднакви като качество.. :blush:

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално мойта задната я купих 1 брой за 7 лв (400 мм) 450 мм и нагоре бяха 8лв. :)

За маркиии,аз само една марка видях,ама я забравих. Смисъл други не видях в магазина. :)

Редактирано от CappY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 450мм цените на китайските "безраменни" бяха между 5,5 и 7лв./бр. според магазина и както те прекарат.

Bosch най-евтините ECO обикновени струваха 7лв./бр., следвашите Aero - 28лв., AeroTwin или както ги пишете безраменни - 52-58лв. комплекта. Обаче с този бял надпис Bosch на спойлера не знам колко часа ще ги имаш?

Вземи си едни Valeo (зелените кутии) за около 14лв. комплект или Champion - те са към 20-22лв. Ако ти се дават пари - SWF (марка на Valeo) - с цени като Bosch.

Аз 4 години карах с едни Herzog Germany и двете със спойлер. http://www.ats-huerth.com/site/

Не е истина как чистеха и колко меки бяха. Обаче тази зима бяха замръзнали и ги скъсах. За съжаление не мога да ги намеря по магазините вече. От някакъв Ауто нещо си ги бях купил и на добра цена.

Ако искаш да минеш тънко - взимаш от някоя верига МЕТРО UNI - китайските графитени боклуци за под 5лв./к-т, махаш им перата и слагаш силиконови за 2,60лв. Аз последните ги купих от Carrefour (полупрозрачни зеленикави на цвят) и почти 3 месеца не чувам гадното стържене по задното стъкло на "графитените" ментета. :biggrin: Отпред сложих безраменни китайски за 7лв./бр. и не съм доволен. Събират се доста боклуци и постоянно трябва да се чистят, иначе драскат стъклото. За зимата ще направя операцията със силикона и отпред, че старите рамена бяха с по-малък размер.

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Специално мойта задната я купих 1 брой за 7 лв (400 мм) 450 мм и нагоре бяха 8лв. :)

За маркиии,аз само една марка видях,ама я забравих. Смисъл други не видях в магазина. :)

Тва е истината Auto practic или там квито има безраменни,от Метро и другаде-за Корса трябва да са 45мм.Вече 2ра година съм с такива и си чистят както в началото,безшумни са и т.н.

Даже да ти ги откраднат(не ми се вярва) си вътре най-много с 14-15лв.Аз повече пари за маркови чистачки не давам!От Валео не съм доволен,чистеха добре в началото,след година-година и половина вече заминаха.Най-доволен съм бил от Шампион изкараха 2.5г,но вече не бих дал 25лв-30лв за тях.Бош съм чувал,че са най-хубави,но 30+лв не :no_no:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много ви благодаря за инфото. Определено ми помогнахте с избора ми за безраменни чистачки :beer:

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Бош и ми вършеха много добра работа докато не им се изхабиха перата.Сега съм с нови пера на чистачките,но хич не ми харесват как чистят и май пак ще си купя чистачки на Бош

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1b5a03caae5f3b64ab9a5e8bf6007dd8_610x0.jpg

Мисля че колегата dido8704 говори за тези. Аз съм с такава чистачка отзад, чисти прилично. Доволен съм и скоро искам да сменя и предните с такива. :th_up:

Точно с такива 3 съм само ,че едната ми е на 55 мисля че а др е малка а задната ми е 45 мм валео нямат грешка !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте са като на колегата CappY,само че са Бош,и съм много доволен от тях :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Точно с такива 3 съм само ,че едната ми е на 55 мисля че а др е малка а задната ми е 45 мм валео нямат грешка !

То за грешка, може наистина да няма.. но докато махалата на колегата не се оборудва с чистачки, ще се бърка редовно за нови .. а да купува скъпи БОШ и айротуйн модели си е пари на вятъра щом не може да ги опази ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 1-2 години съм с обикновени Valeo зелената кутия и съм доволен и не се набиват на очи :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за Боша-а, няма истински Бош, който да е 20 лв. За Омегата преди си взех Бош Туин и бяха малко под 100 лв. В момента Аеро Туин-а, който е безраменния модел е над 140 лв. по последни спомени. Така че Бош по 30-40 лв, забравете, че има нещо общо с истината. В Практикер има Бош по 10 лв. ако искате. :biggrin: За мен най-добрият избор е безраменните модели от по 5-6 лв. Двете излизат да речем най-много 15-тина лв. Аз си ги сменям всяка година независимо колко са изхабени, просто мразя да не ми чистят. Значи сметката е, че за да стигна цената на Бош-а трябва да минат 10 години. Еми някак си не мога да повярвам, че дори Бош може да искара 10 години. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от няколко месеца карам с Бош от Бау Макс и съм много доволен,чистят си супер.Цената на двете нямаше и 15 лева.На още 2-ма приятели вземахме от тези и те са много доволни. Въпрос на избор.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Бош Еко и съм много доволен. Смених няколко комплекта- разни ментета дори и по-скъпи от Боша и на първият дъжд ги хвърлях, щото или не чистеха както трябва или стържеха. Купих си бош еко и се родих...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте са някви MULTU Soft Wiper. :) Успех с намирането на чистачки. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:wave: Аз имам шампионки от 5 годинки, и чак сега си отиват :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойта забелязах "бъг" днес, когато НЕ е достатъчно мокро оставя една линия след като почисти. :) (от горния краи на стъклото до долния край точно по средата)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така и затова написах, че не съм особено доволен от безраменните чистачки...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като евтини бошките в практикера тука са идеални 11лв 2 броя идват на 45 май бяха замойта. Пробвах и едни немски TCW май беше марката без раменни и също става доволен съм. Хубавото винаги е скъпо но от чистачките до 30лв тези са най-добрите които съм пробвал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой би ли могъл да ми каже от кой магазин освен КаргоЕкспрес във Варна могат да се закупят чистачките за Опел Корса/Астра ? Ще съм му много благодарна :unsure: ? Мерси предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш оргинално на ГМ, само в Каргоекспрес или друг официален дилър, не знам дали има Булвария във Варна.. иначе ако знаеш сантиметрите, във всеки автомагазин, пък дори и по модел, ще ти дадат чистачки. Имай в предвид, че оргиналните са доста скъпички, но пък за сметка на това карат доста по-дълго. :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА опел Астра H 2007 г. от Булвария цена коплект 89. От бова ауто Бургас на промоция 69 лв. . От дилър на бош Aerotwin - 61 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване