Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rainoff

Delco Cdr500

Recommended Posts

Колеги, започна да ми пескача СД-то на колата. Оригиналното Delco CDR500. Някой сблъсквал ли се е с проблема, и как сте го решили? Мерси предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От годинките му е проблема.Временно се решава като се усили тока на лазера на оптиката.Ако нямаш опит-в сервиз за електроника ще ти го направят.Възможно е и само с почистване на лещата да стане но малко вероятно е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От годинките му е проблема.Временно се решава като се усили тока на лазера на оптиката.Ако нямаш опит-в сервиз за електроника ще ти го направят.Възможно е и само с почистване на лещата да стане но малко вероятно е.

Как ще усилиш тока на оптиката бе човек , така ще му разкажеш играта ...

Ако имаш малко време а и сръчни ръце чистиш - оптика с алкохол ( поне 60 % ) внимателно с мека кърпа , отваряш всички моторчета също ги почистваш и смазваш с WD-60 примерно става добре .

Горното не е гаранция , че ще си оправиш плеъра но поне временно ще е добре ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случай, че се повиши тока на лазера се намалява живота му, но това се прави само, когато спре да чете някои дискове, CD-R в общия случай. За прескачането има други причини, например надран/ мръсен CD, неправилно закрепен CD player, проблем с механиката или с корекцията на грешките/електрониката.

Най-добре да се отиде в сервиз, за да няма неприятни изненади!

Колега krokotam_,

Знаеш ли лещата от какъв материал е, че даваш подобни съвети? От алкохола пластмасата ще помътнее и устройството става неизползваемо!

Дестилирана вода и клечки за почистване на уши. Много внимателно се намокря (да не тече или капе) и без натиск отвътре навън се чисти лещата. Ако е замърсена призмата става по-сложно, защото се разглобява главата, за да се стигне до нея.

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена знам бе , знам :) щях да те питам знаиш ли колко оптики са минавали през ръцете ми :) ? Коя пластмаса потъмнява от взаимодействието си с алкохола :) ? ( казвам пластамаса защото последно оптиките са полимери )

Готов съм когато и където кажеш да си извадя оптиката от 4-рите плеъра и да я почистя пред тебе с изопропил ;) (90%) :wooow:

Редактирано от krokotam_

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема .

Здравейте колеги и аз днес се сблъсках с проблема прескачащо CD !

Свалих CDR500 и го почистих но при сглобяването видях една малка пружинка да си лежи спокойно на дъното на устройството, при отварянето не съм я откачал най-вероятно от преди това е била скъсана .

Ето снимка на пружината някой може ли да помогне с насока от къде е изпаднала?

ElfhMm.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване