Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
icemann

Чип тунинг от С-Тунинг

Recommended Posts

Колеги имам едно питане към по-грамотните от вас в сферата на чип тунинга. Днес гледах тази фирма С-Тунинг, дето работи със Стефанов какви решения предлага.Направи ми впечатление следното.За Астра Х двигател Z19DTJ 120коня и Z19DTH 150 коня стават 200 и двата.1во ми се стори странно 50 коня отгоре на ДТХ, а като видях 80те на ДТЖ онемях. Въпроса ми е възможно ли е ДТЖ да е софтуерно занижен по коне двигател.Никъде не намерих параметри на 2та двигателя като компресия и т.н. Другото което се чудя, възможно ли е даже ДТХ от 150 да става 200? Верно турбо ама чак пък толкова?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на първия въпрос не мога да ти отговоря, но реално на тези мотори чипа действа уникално! Релано е възможно и достижимо 50коня чрез чип и информацията която дават от с-тунинг е достоверна!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един шоколад увива мармота в станиол....120->150 & 150->190.... :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно реално е това. Даже четох, че има функция да се направи този чип да е вързан към спортния бутон. Това наистина ако става е уникално. Хората са го направили и са постигнали резултати. :respect:

o633691848569533750.jpg

Някой има ли представа дали цената от 800 лв. е с монтаж или той става допълнително? Трябва ли да се запази час или отиваш директно на място?

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И един шоколад увива мармота в станиол....120->150 & 150->190.... :opel_forever:

/офф шоколада, мармота, станиола? Я пак? :icon_mrgreen:

Иначе може. И аз се очудих. Ето и линка http://s-tuning.stefanov.bg/opel/opel-stun...details.php?m=5

Само да спомена, че са два 1.9 120 коня дизелите.

Редактирано от icemann

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
/офф шоколада, мармота, станиола? Я пак? :icon_mrgreen:

Иначе може. И аз се очудих. Ето и линка http://s-tuning.stefanov.bg/opel/opel-stun...details.php?m=5

Само да спомена, че са два 1.9 120 коня дизелите.

Нещо стойностите им за чипа на дизела съществено се разминават с тези на другите фирми, а т'ва от 120 да отидеш на 200 коня кога стане, аз ще съм първия шоколад увил мармота с станиол....Максимума който може да изцедиш от турбо мотор със смяна на софта е 30%, а според тия е възможно да излумкаш 66%.... :eusa_naughty: А и ми разправят в техния сайт, че Фронтерата има само един мотор X22DTH, който е 125коня(пълна глупост, а най якия дизел на Фронта е Y22DTR, който е 120коня, докато има два DTH, които са по 115 и макса дет мое да изцедиш и от 3-те мотора е 150коня - и то след малко допълнителни работи)....има много несъответствия....По добре разгледай www.digitaltuning.bg или някой друг сайт с малко по реално стойности...За бензините ае иди дойди, но за дизелите са дали много нереални стойности колега.... :20ashley_results: :opel_forever: А от 150 коня дизел се вадят 200, но тук вече значително скъсяваш живота на мурбото, но пък нали няма се кара вечно тая кола... :icon_biggrin:

Редактирано от s7ifl3r

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нещо стойностите им за чипа на дизела съществено се разминават с тези на другите фирми, а т'ва от 120 да отидеш на 200 коня кога стане, аз ще съм първия шоколад увил мармота с станиол....Максимума който може да изцедиш от турбо мотор със смяна на софта е 30%, а според тия е възможно да излумкаш 66%.... :eusa_naughty: А и ми разправят в техния сайт, че Фронтерата има само един мотор X22DTH, който е 125коня(пълна глупост, а най якия дизел на Фронта е Y22DTR, който е 120коня, докато има два DTH, които са по 115 и макса дет мое да изцедиш и от 3-те мотора е 150коня - и то след малко допълнителни работи)....има много несъответствия....По добре разгледай www.digitaltuning.bg или някой друг сайт с малко по реално стойности...За бензините ае иди дойди, но за дизелите са дали много нереални стойности колега.... :20ashley_results: :opel_forever: А от 150 коня дизел се вадят 200, но тук вече значително скъсяваш живота на мурбото, но пък нали няма се кара вечно тая кола... :icon_biggrin:

Мерси за изчерпателното инфо колега. Заслужават да си вземеш един такъв 120-200 коня чип, и да го качиш на дино. И като не изкара тва дето трябва да изкара да им го зачукаш там дето слънце не грейва.Иначе аз търся за дизилите на Инсигния предполагам при тях е сходна работата, щото ДТЖ е 130 ДТХ 160. А се насочих към С-тунинг, щото не разваля гаранцията на автомобила. :icon_mrgreen:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мерси за изчерпателното инфо колега. Заслужават да си вземеш един такъв 120-200 коня чип, и да го качиш на дино. И като не изкара тва дето трябва да изкара да им го зачукаш там дето слънце не грейва.Иначе аз търся за дизилите на Инсигния предполагам при тях е сходна работата, щото ДТЖ е 130 ДТХ 160. А се насочих към С-тунинг, щото не разваля гаранцията на автомобила. :icon_mrgreen:

Препоръчвам ти Дженеръс Ауто(Бившата Бояна Ауто)...става дума както за чипа така и за покупката на ново Опелче :opel_forever: !

Редактирано от s7ifl3r

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора погледнете малко немскяи сайт и тогава говорете. Не било възможно! Екак го решихте това? Само защото никой друг не е дал такива данни ли? На немския сайт има за всеки двигател дино-графика, на която ясно се вижда за какво иде реч. И на мен ми се струва много, ама все пак хората за да минат ТУВ-теста в Германия и да ги продават и т.н. сигурно има причина и тя едва ли е, че си лъжат клиентите. Не се заяждам, не ме разбирайте погрешно, посто не виждам защо толко много се съмнявате в постигнатото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Препоръчвам ти Дженеръс Ауто(Бившата Бояна Ауто)...става дума както за чипа така и за покупката на ново Опелче :opel_forever: !

Смятах да се разходя тази седмица до София и да обиколя Булвария, София Ауто и Дженеръс, но ме скъсаха по материалознание и мисля за поправки сега. :icon_mrgreen:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре де аз съм с Корса двигателя е 1.2 .... можели нещо да се направи ... ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
е добре де аз съм с Корса двигателя е 1.2 .... можели нещо да се направи ... ???

Специално за твоята нищо няма. Изобщо за Корса Б не се предлага, само за по-новите модели. Можеш да провериш в Диджитал Тунинг, там е по-вероятно да имат. :icon_wink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я споделете каде сте си чипосали колите и за какви пари?А добри във Варна ?

Вижте какво намерих за моя двигател: http://www.vimaxtuning.com/Tuning.aspx?id=...00-390030003000

Какво ще кажете ? А дали е проблем такива неща да се правят преди зимата ?

Редактирано от bertone70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тези показетели за 1.9 DTH 150 к.с нямат нищо общо с реалните които са, защото заводски този двигатрл е с 319 нутон метра въртях момент а не с 360 заводски, както и на тази с 120 к.с !!!!!!

Astra - H 2004 -

Двигател

Мощност

Въртящ момент

Цена

лв.

преди след преди след

Z14XEP 90 PS 101 PS 400

Z16LET 180 PS 225 PS 230 NM 330 NM 879

Z16XEP 105 PS 115 PS 400

Z17DHR 125 PS 150 PS 800

Z17DTH 100 PS 135 PS 260 NM 300 NM 721

Z17DTL 80 PS 135 PS 240 NM 300 NM 721

Z18XE 125 PS 140 PS 165 NM 180 NM 400

Z18XER 140 PS 155 PS 175 NM 200 NM 400

Z19DT 120 PS 165 PS 320 NM 385 NM 799

Z19DTH 150 PS 200 PS 360 NM 430 NM 799

Z19DTJ 120 PS 200 PS 320 NM 430 NM 799 Z19DTL 100 PS 165 PS 280 NM 385 NM 799

Z20LEH 240 PS 285 PS 320 NM 430 NM 959

Z20LEL 170 PS 220 PS 230 NM 350 NM 959

Z20LER 200 PS 237 PS 262 NM 350 NM 959

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за някаква правописна грешка. И на немския и на българския сайт данните по принцип са им верни. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абсолютно реално е това. Даже четох, че има функция да се направи този чип да е вързан към спортния бутон. Това наистина ако става е уникално. Хората са го направили и са постигнали резултати. :respect:

o633691848569533750.jpg

Някой има ли представа дали цената от 800 лв. е с монтаж или той става допълнително? Трябва ли да се запази час или отиваш директно на място?

Поздрави!

Много яка графика тип планински връх;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пък толкова пари не бих дал за чип точно при С-Тунинг.Някой ще попита защо ли? Миналата година и брат беше пред същата дилема за неговата Вектра.Един негов колега му казал да отиде до БОШ Сервиз.Там му направиха чипа за скромните 250лв :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е позамряла, но ме интересува дали някой колега вече е слагал чип на Z19DTJ 120коня, като питам за С-тунинг...

т.е. това: http://s-tuning.stefanov.bg/opel/info.php?id=51

Как е колата, как е разхода?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е позамряла, но ме интересува дали някой колега вече е слагал чип на Z19DTJ 120коня, като питам за С-тунинг...

т.е. това: http://s-tuning.stefanov.bg/opel/info.php?id=51

Как е колата, как е разхода?

Разликата в разхода я има в 150-коньовия вариант. Ако не натискаш колата има разлика около 15-20%. Вече при подаване на повечко газ, разхода се качва. Предполагам, че и за по-малкия двигател ситуацията няма да е по-различна. За вървежа няма смисъл да говорим. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези проценти до колкото съм чел са надолу нали? - т.е. разхода пада ако не се ръчка много-много, а ако се ръчка е като преди чипа или нещо такова?

На мен питането ми е дали някой може да съпостави 120ката след чип със 150ка без чип, защото ще е в тежко купе и се притеснявам ако взема 120 да не е мудна за изпреварване, все пак ще си возя семейството в нея :)

Понеже сега се зачитам и разбирам, че съм направил грешка. Питането ми е за Z19DT 120PS, понеже колата която ме интересува е Зафира,

т.е. става въпрос за този чип: http://www.stuning.bg/opel/info.php?id=63

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - да, ако не се ръчка много разхода пада. :th_up: След чипа би трябвало да върви малко повече от нечипосана 150-ка. Пак казвам разликата във вървежа е много голяма, така че няма да съжаляваш. действай смело :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване