Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Къде да зареждаме бензин?  

89 гласа

1. 1. Коя бензиностанция можете да препоръчате?

• Петрол
      5
    • Лукоил
      21
    • Ромпетрол
      13
    • ОМВ
      16
    • Шел
      7
    • EKO
      24
    • Стар пауър
      0
    • Метанджииница няква
      1
    • Има една, ... малко е тайна, ... не мога да обясня
      2
  2. 2. Какво сипвате?

• А92
      0
    • А95
      38
    • А95 специален(efix, carrera, premium, turbo, ...)
      4
    • A98
      8
    • A100
      10
    • Дизел
      7
    • По-скъп дизел(alpin, super, duper,...)
      3
    • Газ
      18
    • Метан
      1
    • Ток
      0

Recommended Posts

Темата има за цел да ограничим грешните движения по лошо обслужващи, цакащи с количеството, отвращаващи с отношение и т.н. бензиностанции понеже напоследък това важно за всинца ни нещо горивото стана непозволимо скъпо и смея да твърдя че обслужването и качеството се влошават.

МОЛЯ да не гласуват хора в първата анкета които не са пробвали поне 2 бензиностанции както трябва понеже ако го направят няма да са обективни. Само за това моля, оставяйте в темата мнението и опита си за да си бъдем полезни.

Ще започна с моя опит, минал съм през почти всички гореизброени доставчици на бензин, понеже карам само с такъв. Сипвам А98 и 100 понеже поне с тях нямам проблеми с мотора и ми харесва как работи. След многобройни проби установих че за рацерски цели ЕКО 100 октана е дъ бест, а за всекидневие А98 на ромпетрол не отстъпва по динамика на 100-така, но го бие по разход! Разхода ми с А98 ромпетрол е 1л надолу от същия с ЕКО и не ме цакат с количеството просто оня много заминава.

Ромпетрол ползвам от месеци и за Варна да знаете:

1.Този който е над метро срещу лукоила има проблем с помпите на А98 и не зареждайте там докато не го оправят, може да ви изцакат с количеството.

2.Този който е срещу другия лукоил на пътя за метро има една ужасна, крива, дърта служителка, която ще ви се скара ако си сипете сам гориво. Ако тръгне тя да ви сипва сипва колкото тя иска не каквото и кажете така че пазате се. Иначе горивото е супер. Аз си изкарах и карта за 2ст на литър отстъпка. Другия който е към езерния път не съм го пробвал до сега че не ми е на път.

Лукоил А98 става като най-евтината алтернатива на пазара понеже има вариант за карти 5ст отстъпка и цената пада доста.

Петрол А98 - пълен боклук - никога ама никога няма да повторя!

Шел В пауър 100 - става ама гореизброените са по-добри с малко и с много по-евтини.

ОМВ 100 - мойта кола не го харесва, много хора ми твърдят че е хубав аз продължавам да не вярвам и бих го изравнил с А98 лукоил по качество, цената му май е най-дебела.

ЕКО 100 - вече казах, добър бензин, също има вариант за карта, но при сегашните цени... дори с карта не го ползвам.

Спазвайте добрия тон и нека това стане добър ориентир за нас къде ще ни обслужат и ще получим каквото искаме за парите си!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една бензиностанция по пътя за Казашко малко след камерите там си сипвам 95 и си ме кефи :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То чудо и бензиностанции в тоя Тутракан... Има една на Петрол ама е извън града и ми е далечко на мен пък и не знам дали зареждат и газ и за това зареждам на Bultrade :blink:( цък) . Не знам в големите градове дали има такива, но аз съм доволен от газта, която сипват, а колегата area_51 зарежда А95 в същата и доколкото знам и той е доволен. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек кога е правена снимката? Кви са тез цени вълшебни!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ромпетрол ми дава най-малък разход.Но наистина на този до Метро малко неслагат реалното количество.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен от ефикс 95 на Ромпетрол. Най-добре върви колата(като за 95) и най-нисък разход.

Редактирано от FirestorM

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A 98 от Ромпетрола до Топливо нисък разход ,добра работа на мотора и добра цена :th_up: няма проблем с количеството както с бензина така и с газта която също е с добро качество.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите 10000 км. карах с нафта на Петрол, нямах оплаквания. От 20000 км. карам само с В-Пауър Дизел. Като че ли колата работи малко по-тихо и спокойно. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от бензина на Лук Ойла,сипвам и 98 и 95 в моя автомобил,дава ми приличен разход на джанлатско каране :biggrin::blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам само от "Шел" А95 и рядко А95 V-Power, и съм доволен от тяхният бензин, колата си върви добре с него и икономия прави. Има и една друга безниностанция в Шумен от която съм доволен АЛ - КО,бензинът им също е добър, един ден заредих от там А95 и останах изненадан от вървежа и работата на двигателя, даже и синя карта си изкарах за намаления от там, стана много брзо с/у лична карта. С тая синя карта като зареждаш от там ти слагат с 30 грама повече безплатно гориво. Някой който ходи до Шумен и се връща за Варна може да зареди и да го пробва (бензиностанцията се намира след Кауфланд >>> Технополиса и след това в ляво) :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
човек кога е правена снимката? Кви са тез цени вълшебни!

Сигурно когато е била направена, не знам... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за темата!

От както имам астрата сипвах:

-от Шел бензиностанцийте в града - само съм пробвал А95 - колата върви на умряло /то и мотора не е от най-живите/ бях с карта и ползвах някаква отстъпа +точки.

-от Петрол /тази до магазина СВА до баня Пиперка и Лукойл /до Бриколаж/ - същтата работа като Шел-а.

След като махнах ЕГР клапана с горе изброените бензини естественно ми чукаше аванса неприятно. Колега ми спомена за ЕКО и пробвах А95 и чукането намаля значително. Поне с такава преправка на мотора качеството на бензина се забелязва много по лесно. После опитах и А100 октана пак от ЕКО - нвероятен бензин. За сега не бих се престрашил да ползвам друг освен ако не го развалят. Излиза скъпо в сравнение с масовите бензини, но пък от към поведение на мотора го предпочитам пред високата цена. За мен съотношение цена-качество е най-приемлива. От към обслужване на ползваните от мен бензиностанций не мога да се оплача.

С уважение,

Русин Атанасов

Редактирано от Rusin Atanasov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам от OMV и от Еко ноо да ви кажа той и без това е доста умрял и по палене го усещам и определено от опв сутрин пали по-лесно (обикновен дизел)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще говоря за пропан бутан, 45* литрова бутилка.

Омв смирненски винаги зареждам едно и също количество до горе 38.5*литра и газта е чиста налягеното е >9 bar колата работи добре. = достатъчно условие за да ме спечелят като редовен клиент.

Лукойл в младост малко след кауфланда, там ми напълниха бутилката на повече от 100%, а не изминах повече километри от омв :rotfl: и ме загубиха за винаги .

На шел откакто сложих обикновен 95(едно време карах на бензин) и започна да чука аванса също не стъпвам :naughty: .

Топливо - там е малко по евтина газта, но съдържа прекалено много графит и не мисля, че е оправдано да се зарежда.

* Газовите бутилки се пълнят до 80% от обема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много го хвалите тоя бенз от бензиностанции ЕКО. До сега не съм зареждал от там, но тия дни ще отида и ще заредя няколко литра да го пробвам, и да усетя каква е разликата му от сегашният който зареждам от Шел. :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зареждам газ от ЕКО,добре се държи, а и намалението от 5ст\л ме кефи :mhihi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята астра досега съм сипвал само 95. Помня начина по който ме изгледа бензинджията когато един път му поисках 98, в погледа му се четеше "98 на тая кошница ли бе", и явно това ме накара да не се замислям за друг бензин. Само че като гледам, доста колеги от същата категория сипват дори 100 октана бензин, и май ще взема да пробвам и аз... Ако някой се сеща за причина да не сипя 98 и евентуално 100 за проба, да казва...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен цената :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвам обикновен или 96 от петрол, най-на лесно имам такава бензиностанция. По път обикновено са ми ЕКО и ОМВ в чайка, от ЕКО бензина или ми го изгаря много бързо, или яко лъжат в литрите, ОМВ от едно време имам супер лоши впечатления и гледам да не зареждам. Инак от Ромпетрола май е най-добре като съотношение качество-разход, за жалост нямат достатъчно бензиностанции из града.

За метана мога да кажа, още докато работех на метанстанцията под терапията от много хора съм чувал, че метана е ялов, наскоро ходих извън града, на отиване заредих тука на връщане в Шумен.. разликата е доста осезаема- върви повече, гори по-малко, пали лесно на газ.

П.С. Също по закон избягвам всякакви шано бензиностанциики, колкото и да са ми ги хвалили.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Първите 10000 км. карах с нафта на Петрол, нямах оплаквания. От 20000 км. карам само с В-Пауър Дизел. Като че ли колата работи малко по-тихо и спокойно. :th_up:

V-Power Diesel наистина е хубав. Карал съм Мерцедес 208Д и Вито на които като им сложа тази нафта двигателя се поуспокоява. Само добри впечатления имам от тази нафта.

Корсето и пуках V-power Racing и вървеше на пушка. Но пуста криза ме принуди да сипвам 95. Две години съм я карал на 100 Октана и нямаше грешка. Сега на 95 я карам пак на Шел и съм доволен не съм имал никакви ядове. А пък като си зареждам събирам и бонус точки и на 10 000км си ги осребрявам за туба минерално мазалце и така вече трера година не давам пари за маслко само филтърче :):th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам предимно на ЕКО,имам карта за 5 ст. отстъпка.На ШЕЛ повече няма стъпя,само един път съм зареждал и незнам какво ми сипаха но само бензин не беше,двигателя буквално почна да трака,от там направо на ЕКО сипах 100 октанов и започна да мърка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на метан и рядко сипвам бензин.Иначе в лукойл и чат пат в петрол :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А95 от ЕКО зареждам и съм доволен сравнение с ОМВ, ШЕЛ, ЛУКОЙЛ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера зареди за първи път от ЕКО А95 5 литра, и да ви кажа много доволен останах от тяхния бензин, колата върви някак си по леко с него и двигателя не се товари. Смятам вече от ЕКО да зареждам макар че бензиностанцията им се пада настрани от нас. Отказвам се от Шел, преди няколко месеца ми харесваше тяхния бензин но напоследак много го развалиха :dry:. А и разбрах че в ЕКО-то изкарвали карти за отсъпка :th_up:.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка им овча! За вторти път зареждам повече от колкото ми събира бутилката(заредено 42.7 литра ), а не изминавам съответните повече километри. Това на еко до евксиноград.

Нямах търпение да свърши газта и пак да си сложа на любимото омв и изненада 38.3 литра (както винаги там)

Не ви ли писна да ви лъжат? Аз давам обет, че ще зареждам само на омв!

Най-гадното е, че няма как да изкарат 20 литровата мярка и да им виснат носовете, поне по времето като работех по бензиностанции газта я мереха с микробус подвижна лаборатория, а такива скоро не съм виждал. :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване