Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vanko22

Eл.огледала инсталация и проблеми

Recommended Posts

Малко да я възродя тази тема...

Сложих ел стъкла на корсата, сега дойде ред и на ел огледалата, купени са, има ги налични, но.. тука идва моя проблем...

Трябва ми схема за ел огледалата със пиновете в мъжката и женската букса. Предполагам и от други опели буксите са еднакви (тези който се връзват м/у купето и вратата) също така не мога да видя снимката на релето, за което става въпрос в по горните коментари, защото и аз нямам такова реле, а ще ми трябва определено

Помагайте, моля

П.С. Релето предполагам не е термо реле, а реле време и на какъв принцип, тоест ако сложа друго реле време какво времетраене трябва? Колко време трябва да работят нагревателите?

Поздрави :)

Редактирано от bborisov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже гледам че неизлиза снимката на релето по-горе я качвам на ново .

ogledala.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа и аз моите приключения с монтажа на Корсата. Имах инсталацията във вратите, но се оказа че е само до буксата. Следваше окабеляване до шофьорската врата, монтаж на релето за време и всичко заспа.Сега съм щастлив-имам си и подгрев. Частите които ви трябват са -огледалата, копчето за регулиране с подгрев, реле време, и пластмасовите капачки на шофьорската дръжка и на огледалата отвътре

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се за тъпия въпрос, но ми кажете по какво се познава дали огледалата са с подгрев освен по копчето за самите огледала с малкото черно бутонче на него. Има ли нещо друго по което се познава? Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ел.огледала са с подгрев.Дори да няма малкото бутонче,подгревът се задейства от бутона за нагревателя на задното стъкло.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Всички ел.огледала са с подгрев.Дори да няма малкото бутонче,подгревът се задейства от бутона за нагревателя на задното стъкло.

Това означава ли, че аз като нямам такова копче на бутона за ел огледалата имам подгрев? Тогава релето, което aan astra е споменал по-горе в кои случаи е необходимо?

Редактирано от dj_zenith

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Астра Г и Вектра Б например, подгрева се включва от копчето за подгряване на задното стъкло, но си има две различни релета. При твоята астра би трябвало да е като моята корса, подгрева да е на бутона за регулиране на огледалата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При Астра Г и Вектра Б например, подгрева се включва от копчето за подгряване на задното стъкло, но си има две различни релета. При твоята астра би трябвало да е като моята корса, подгрева да е на бутона за регулиране на огледалата.

Точно на бутона за огледалата е и при мен. Онзи ден свалих кората на лявата врата и смених бутоните понеже при мен огледалата нямат подгрев и бутона беше без въпросното копченце на него. Забелязах, че буксата която идва от инсталацията е с 9 пина както и новия бутон (стария беше с 8), а буксичката която се свързва с огледалата е с 8 пина - това означава ли, че сигнал от бутона до релето ще отива само трябва да се сменят или преправят буксичките, които се включват към огледалата? Освен това какво друго е необходимо да се направи за да тръгне подгрева? Благодаря предварително на всички отзовали се!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери дали имаш реле за подгрев на бушонното табло или поне да са ти е изкарана инсталацията(наличие на клеми), защото при мен също имах всички пинове във шофьорската врата, но след това до бушонното табло нямах никакви кабели. Ако си имаш всичко слагаш релето и копчето с подгрева и всичко трябва да тръгне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се оправи след като смених бутона за регулирането на огледалата - на предишния го нямаше черното копченце откъдето се пуска подгрева а само лампичката. Сега при натискане на копчето се чува изцъкване (предполагам, че е от релето) лампичката светва и след 15-на минути изключва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема... Иде реч за инсталация на ел огледала при Тигра А

Редактирано от widowmaker

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване