Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
sex_niki

проверка на компресора за клиамтика

Recommended Posts

Здр колега моля за помощ! Имам климаторник на мойта вектра б беше ми се спукалрадиатора преди година и половина и сега ще слагам радиатора,но дайте съвет все пак не е пускан компрексора и ме страх дане направи проблем! Кажете къде мога да ида или какво да направя проверка или преглед преди се се изключе защитата! също така ми препоръчайте сервиз за проверка на компресора и зареждане с фреон в Варна дето даnне ми отрежат главата с една торба пари!

благодаря предварително!

Редактирано от willy
правопис!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дам телефона на един човек, който ми тества климатика и ми диагностицира проблема, при това правилно, и за самата диагностика не ми взе пари. Също зарежда фреон доста евтино, и на всичкото отгоре може да ви дойде на крака ако му предоставите 220 волта ток. Иначе може да ви приеме на едно паркингче в Младост.

0886083384 Илия

Проблема при него е че е доста зает...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто искам да разбера след като не е пускан почти година и половина дали може му стане нещо на компрексора?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма фреон в системата няма да тръгне просто :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ясно,че няма да тръгне колега мисълта ми е като го заредят?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата които споемена за паркинга в младост и за маистора Илия мога да кажа че това е човека за варна наистина специалист.Вярно е че е доста зает, но има син които също е много в час и има малко повече свободно време телефона му е 0887/372 872-красен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде ги намеря точно на кой паркинг да ида при тях

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си му махал тръбите и не е бил завит може да има влага вътре в компресора.Ако ли не нямаш проблем :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

несъм ги махал изобщо чак днес смених радиатора само!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за кординатите и дано се размина само с палнене да му няма нищо на компрексора,че щесе откажа иначе!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарности на колегите които ме запознаха с Илия за клиамтика оправих го никви ядове! Препоръчвам го на всеки :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се е случвало на някой до сега, по време на работа на климатика да му затегне компресора, да изпуши ремъка и след гасене и палене на мотора, все едно нищо да не се е случило, освен да мирише на изгоряла гума?

Днес имах такъв проблем. Както си работи климатика поне 40 минути на различни обороти и спрях да малко. Първо усетих , че климатика спря да духа студено и после се разнесиха пушеците и миризмата на изгоряла гума. Огасих мотора, огледох го и пак го запалих. Все едно нищо не се бе случило. Изминах още доста км с включен климатик и проблем повече не се появи.

Някой ако може да ми даде съвет. От какво може да се случи така ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако няма фреон в системата няма да тръгне просто :)

Как реши, че няма да тръгне климатика ако няма фреон?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има датчик за налягането в системата (пресостат), и без правилния сигнал от него (нито много високо нито много ниско налягане) не се включва компресора. Няма фреон -> няма налягане -> няма сигнал от датчика -> не тръгва компресора. Доста е скъп тоя датчик :icon_angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчици имам колко си искаш ама сега си търся сега радиатор нов колко може по евтин го намеря ,че е криза даже ако някой може да помогне на доставна цена ще бъда мн благодарен! засега най евтино съм се уредил за 168лв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Има датчик за налягането в системата (пресостат), и без правилния сигнал от него (нито много високо нито много ниско налягане) не се включва компресора. Няма фреон -> няма налягане -> няма сигнал от датчика -> не тръгва компресора. Доста е скъп тоя датчик :icon_angry:

Ха точно за този става на въпрос : моя климатик спря в понеделник оказа се че системата е пълна и няма теч.Пресостата е дал фира и от там не потегля компресора оргинален на GM 140 лв. :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и така спира, но като няма фреон в системата компресора пак не тръгва. И Opel fan казах го,защото моят не работише точно поради тази причина и споделих :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

willy: аз си взех втора употреба за 30 лева, а нов във Варна можеш да си купиш за 70 лв. Ако те интересува в кой магазин - пиши на лично за да не правя реклама.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши тук не правиш реклама! :) и ако ми намериш и радиатор за 70лв мн шата обичам :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората употреба е като лотария - трябва да го надуеш, за да го провериш дали не тече.

Обикновено радиатора на 10 - 12 година се пробива точно в центъра на перката - за Astra F. По-новите - между 5 и 7 година вече имат някакъв проблем по системата.

Това за радиатора от 70лв. - оригинален китайски е вероятно. Дали няма да го изплатиш два пъти за около 2 години? На мен ми казаха цена около 120лв. за нов, но не знам марката.

И моят климатик нещо не работи и се чудя дали въобще да го правя! Като гледам цените с по-малко от 250лв. май няма да се размина. Просто ме е страх да го закарам на диагностика...

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам колега,но някой може ли да каже нов долу колко време ще издържи не говоря за китайски?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nk_vn мерси ,но ползвам услугите на дилъра заради 2 те години гаранция на ремонта .

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой можели да ми препоръча сервиз за да ми сменят лагера на компресора ? :unsure:

мерси

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички , които са на 50-80 км от Сливен, ще препоръчам един сервиз за радиатори и климатици.

Намира се на входа на град Сливен преди бензиностанцията от към Бургас.

Там работят бързо, коректно и на цени като за приятели.

Препоръка от собствен опит :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване