Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Disasterr

Проблем със спирачките???

Recommended Posts

здрасти колеги, появи ми се супер тъп проблем в Kadett-а.... преди 2 дни влизам паля нали всичко както трябва и натискам спирачки, обаче педала е супер труден за натискане и почти не спира. Имам чуството 4е някои бута от другата страна и че спира само със задните .... ако някой има някаква идея напишете нещо по въпроса :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работи сервото провери дали няма някой маркуч откачен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли защо масово на кадетите не е свързан датчика за нивото на спирачната течност? Датчика го има изведен, но капачката е без датчик!? Аз на моя кадет си смених капачката от арабите (втора употрева), тя е с поплавък малката букса, след това и на таблото лампичка трябваше да сложа и накрая удивителната започна да свети на контакт! Пробвах да отвия капачката и удивителната светна-значи работи нормално! :) Защо фабрично не е свързана? Само при някой коли има капачка с датчик, но на таблото незнам! И за нивото на антифриза има оставено място за лампичка на таблото, но незнам да има Кадет с такъв датчик! Чакам мнения по въпроса!

Редактирано от The_Cyclop

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип системата е двукръгова и е вързана на кръст! Единия кръг е предно ляво колело и задно дясно, а другия предно дясно и задно ляво, така че ако и двете предни колела не спират може да няма феродо по накладите! А ако е твърд педала вакуума на сервото не работи! Като цяло на загасен мотор на Кадетите не им е много твърд педала! Аз на село си я пускам надолу и си спирам без проблем! По-дълъг е спирачния път и трябва да се натиска педала до долу, за да спре колата, иначе другия вариант е ръчната!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата го е обяснил по горе а относно датчика видал съм казанче с датчик на кадет 1.6 Д и всички ГСИ-та имат датчици на водата на казанчето за чистачи и за спирачките както и някои други.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване