Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
andi

Обикновенна газова на Астра Г

Recommended Posts

След новината, че пак ще увеличават цената на бензина, ми писна да им давам пари на вятъра и реших да сложа обикновенна газова на Х14ХЕ мотор на Астра Г. Някои монтирал ли е такава, какво освен нея се монтира /ТАП, ламбда емулатор и т.н./, какви са евентуалните проблеми, които могат да се получат от това и т.н.? Всякакви мнения ще са ми от полза. Газов инжекцион не планирам да монтирам, поне засега, поради кризата и безпаричието в което съм в момента.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гръмнал дебитомер + АГУ (обикновена) = ГИ

ако сложиш обикновена уредба ще си намразиш колата, тя и без това е мърша а след АГУ тотално ще умре, не така стоят нещата с инжекциона но щом нямаш кинти за такъв, карай си на бенз :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На много места предлагат ГИ на изплащане.Мисля че разликата от бензина който плащаш и газта ще ти покрива вноските.А и ако сметнеш че след 10 000 км ще си го избил.Аз поне съм мн. доволен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
гръмнал дебитомер + АГУ (обикновена) = ГИ

ако сложиш обикновена уредба ще си намразиш колата, тя и без това е мърша а след АГУ тотално ще умре, не така стоят нещата с инжекциона но щом нямаш кинти за такъв, карай си на бенз :)

Моя мотор няма дебитомер, ама все пак балгодаря за мнението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, карам X14XE на Астра Г с обикновена газова и ламбда контрол със стъпков мотор, последния път смесеният разход ми е 8,1 литра на 100 км газ, икономично каране и без това на газ няма тая мощност като на бензин, случвало се е да гърми при бедна смес, т.е. при малко газ в бутилката. Освен това карам и Вектра с X16XEL и газов инжекцион - разликата с Астрата е огромна, има повече тяга, не гърми и не придърпва, не повишава обороти когато си иска, няма осезаема разлика във вървежа с този на бензин, малко по-икономична е от Астрата, но това е нормално, просто 1.6 16В е по-икономичен по каталог от 1.4 16В, а пък и скоростите на малкия мотор са доста по къси. Наистина и двата мотора нямат дебитомер, но като гърмеше при мен се изваждаше дебелия маркуч за въздуха към кутията на филтъра и губеше напълно мощност при това положение. При обикновена газова уредба никога не може да имаш оптимална гориво-въздушна смес, дори и със стъпков мотор на газта, разхода е по-голям, а мощността е по-малка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тук при нас в ЯМБОЛ.вече има газови инжекциони на 680лв с монтажа турски са но поне засега няма оплакване вече имам 3-ма познати си сложиха такива и са много доволни /МИМ-ГАЗ/ аз също съм с газов инжекцион но е БРЦ -нямам никакви проблеми на екотека вече съм изминал с него 50.000км ..но си сменяите филтрите редовно на газта ,този преди реиката за да не се товари..и няма да имате проблеми,а които иска мога да оредя монтажа на 4-ри цилиндров мотор -680лв с една година гаранция..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да повдигна темата след дълго мълчание. Монтирах си АГУ Ловато, обикновенна, на плочка. Вече минаха няколко години и нямам никакъв проблем, нито с вървеж, нито с гърмежи. Разхода ми е с 1л. повече от този на бензина. Та така....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,

да повдигна темата след дълго мълчание. Монтирах си АГУ Ловато, обикновенна, на плочка. Вече минаха няколко години и нямам никакъв проблем, нито с вървеж, нито с гърмежи. Разхода ми е с 1л. повече от този на бензина. Та така....

Ами явно ти е в добро състояние мотора!Чукай на дърво и дано нямаш грижи и за напред! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване