Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Guest d1lar4e7o

Проблем със светлините за заден ход

Recommended Posts

Guest d1lar4e7o

Проблема ми е следния,като включа задна и ми не светват светлините отзад.Проверих крушките,кабелите.От каде идва проблема ????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз го имам този проблем при астрата и при мене не е от крушките или бушоните

ако има някой който знае ще помогне и а 2ма ни :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се провери и датчика за задната, който се намира на самата скоростна кутия :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
трябва да се провери и датчика за задната, който се намира на самата скоростна кутия :opel_forever:

ТАМ НАЙ ВЕРОЯТНО Е ПРОБЛЕМА И ПРИ МЕН НЕ СВЕТЕШЕ ОТЗАД,СМЕНИХ ГО И СЕ ОПРАВИ,ЗАДНАТА СВЕТНА,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз едно време го имах тоя проблем и се оказа датчика на скоростната кутия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Каде точно се намира този датчик,лесен ли е за подмияна,може ли проблема да идва от другаде ????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Каде точно се намира този датчик,лесен ли е за подмияна,може ли проблема да идва от другаде ????

съмнявам се да е от другаде. а за да го намериш търсиш да има някакви кабели по кутия :th_up:

ако ти се занивама може да го провери е като го откачиш и замасиш и двете жици и да провериш дали свети отзаде

Редактирано от rumenbg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шалтера за включване на светлините за заден ход се намира от предната страна на скоростната кутия. Ето как изглежда той (ограден в червено):

1181302980_bwzd2451_DSC07681.jpg

И от по-близо:

1181302980_fufy8550_DSC07684.jpg

Решението на проблема със светлините е в пет елементарни стъпки и е следното:

1. Взимаш парче тел (примерно кламер) и го огъваш с формата на U.

2. Изключваш буксата от шалтера и почистваш пиновете. Най-добре с контактен спрей, ако имаш.

3. С кламера свързваш двата пина на буксата.

4. Даваш на контакт. Ако светлините за заден ход светнат, значи проблема е в шалтера.

5. Сменяш шалтера и отново имаш светлини.

Смяната на шалтера е елементарна и той е най-честата причина, за да не светят светлините за заден ход.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o
съмнявам се да е от другаде. а за да го намериш търсиш да има някакви кабели по кутия :th_up:

Утре ще погледна да видя дали ще го намеря.А горе/доло колко струва този датчик

Благодаря много на всички :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Така днес се опитах да отстраня проблема,като погледнах видях че кабелите висяха и липсваше тази част Ако някой колега я има тази "букса" нека пише ЛС :love_opel:

Редактирано от d1lar4e7o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене съшто не ми свртят смрних буксатс но пск не серти някои имали схема на бишоните на астра г бертоне 2002 каде ср намира бушона ьа задна штото не ми показва кои бушон е като гледам мн лпсват но коу точно не знам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове