Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
simbon4o

Предпочитани летни гуми 2010-та лято

Предпочитани летни гуми 2010-та лято  

65 гласа

1. 1. Отбележете марката за вас коя е...

• Bridgestone
      7
    • Dunlop
      3
    • Michelin
      7
    • Pirelli
      0
    • Continental
      4
    • Nokian
      3
    • Yokohama
      9
    • Toyo
      6
    • Kumho
      4
    • Hankook
      3
    • Avon
      0
    • Falken
      1
    • Goodyear
      4
    • Fulda
      1
    • Kleber
      2
    • Maloya
      0
    • Firestone
      4
    • Uniroyal
      4
    • Vredestein
      0
    • Други(напишете кои след гласуването)
      3

Recommended Posts

Кой какви гуми може да препоръча от личен опит. За по-илюстративно може да добавяте в постовете си снимки шарката на гумите, която сте карали изкарани от гугъл.

Аз гласувах, за мен лично по-добра лятна гума от Bridgestone няма! Опита ми се базира на Potenza класа им. Най-много съм карал до сега и в най-ново състояние RE040

bs_potenza_re040_ci2_l.jpg

две от тях още са ми задни. Колкото и да ги хваля ще е малко, но накратко - отлично поведение при всякакви условия, изключително здрави и дупкоустойчиви, много голям пробег(бавно износване). Недостатъци за мен нямат освен цената нови!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит.

1. Два сезона с Continental Premium Contact 2. Размер 205/65/15. Бях много доволен. Никога не са ме подвели. Имаха страхотно поведения на сухо и малко по-слабо на мокро, но в никакъв случай не лошо. С дупките не съм имал проблеми, така че трябва да са устойчиви :) Определено са препоръчителни.

PremiumContact2.jpg

2. Половин сезон с Bridgestone Turanza RE300. Не съм имал кой знае каква възможност да ги тествам като хората, но се държаха много стабилно. Нямам никакви оплаквания.

Turanza_RE_300.jpg

3. Това ще ми е 2-ри сезон с Toyo Proxes T1-R. Определено е страхотна гума. Колкото по-топло, толкова по-добре. Супер качества на сухо и определено мога да кажа и на мокро. Супер здрава гума, чак ме изумяват. Силно ги препоръчвам. :th_up:

56945.71_0.7457086_t1r1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toyo всички ги харесваме ама у Варна няма от къде да си ги купим на нормални пари, а и някои като мен и нямат толкова :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших- Uniroyal RAINEXPERT. Гума от средния клас, с качествата на високия клас. Здрава гума, спирачния път на сухо е много добър, на мокро се държи.... За справка-класацията на ADAC и още 3-4 други класаций. 95лв е гумата. 195/65/15

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще се наложи да заложа на максис, ще видим за добро или лошо. Модела ще е MA-Z1 на 205/50/15 подсилената версия 89V

maz1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
аз ще се наложи да заложа на максис, ще видим за добро или лошо. Модела ще е MA-Z1 на 205/50/15 подсилената версия 89V

maz1.jpg

Тамън ще споделиш след това как е :th_up: Още ли няма никой с Унироял Рейнспорт? От толко време чакам реални мнения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро поведение особено на мокро и много бързо свършва знам аз за нея

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз реших- Uniroyal RAINEXPERT. Гума от средния клас, с качествата на високия клас. Здрава гума, спирачния път на сухо е много добър, на мокро се държи.... За справка-класацията на ADAC и още 3-4 други класаций. 95лв е гумата. 195/65/15

Колега ти откъде ги пазариш толкова ефтини тез гуми. http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=So

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега ти откъде ги пазариш толкова ефтини тез гуми. http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=So

И цените за доставка са включени!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BFGoodrich Profile 2 .. Найстина една добра гума ! Зимата си карах даже с тях и излизах.. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога широчината на гумата е по-важна от марката. Аз съм с Dunlop, уж хубава и скъпа гума, ама на дъжд дрифтя без ръчна. Сега пуснаха в Метро някъв Dayton за 50 лв, ама сигурно ще са голям боклук

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

t1r.jpg

в крайна сметка след като и максис и ханкук не е ясно кога ще има доставка на този размер, намерих седяли в склад 1208 ей такива и заложих на японската сила отново. Гледам че са променили treadwear-a на 280 :) май тези ще се износват малко по-бавно от едно време дето бяха.

Първи впечатления за сега само на сухо - возят много медено, мекичко и стегнато и не успявам да преплъзна на завой, превъртя на старт или да блокират колелата при спиране :) грипа е максимален!!! Ако ви се дават пари мисля че са перфектни!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има впечатление от Дънлоп Спортмаксс. Гледам са на промо в автогуми.бг от 409 на 359лв гумата, и мисля да заложа на тях. СпортКонтакт 3 отива чак 480лв гумата :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, някой пазарувал ли е от тук? Или поне да има впечалтния? Цените са без конкуренция просто.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е на немската фирма Делтиком, имат представителства из цяла Европа. Аз мисля сега от там да си взема нови предни гуми. Цените в Холандия са 1:1 с тези в БГ.

Аз май се спирам на Пилот Спорт 2 на Мишлен. Странно, че от 3ката има 245 40, но не и на 45. Четох ревюта и коментари, много тихи и комфортни, и с много добро поведение при мокър асфалт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес сложих Uniroyal Rain Expert надявам се да се окажат добри. В дианата ми ги препоръчаха като им казах,че търся най-доброто което може да се впише до 100лв за брой.

HfEC9.jpg

:blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли сведения къде продават TOYO, тук там срещам по 1-2 предлагани размера и толкова. Интересуват ме конкретно 205/55/15. Та в този ред на мисли, ако може някой с Калибра със стандартно окачване и 15 цола да сподели как изглежда колата на 205/50/15 и 205/60/15, че като че ли има малко по-голямо разнообразие от модели.

Намерил съм на 1-2 места, но се изисква електронно плащане, а аз нямам възможност да го направя, та ако някой предложи помощ няма да откажа :P

Ако все пак не ми се усмихне късмета, кои бихте предложили от тези из БГ:

1.Yokohama S-Drive - само тези са 205/55, всички останали са 205/60

2.Continental Premiumcontact 2

3.Dunlop SP Sport 01 / Dunlop Sport Fastresponse / Dunlop SP 200 E

4.Vredestein Sportrac 3

5.Good Year Optigrip

6.Bridgestone ER300 Ecopia

П.С. Искам Toyoooooo T1R :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз да попитам, някой пазарувал ли е от тук? Или поне да има впечалтния? Цените са без конкуренция просто.

преди няколко години наистина беше далаверски ама от както го преведоха на български е скъпо и там. За сега camskill.co.uk e най-добрия сайт за целта!

Някой да има впечатление от Дънлоп Спортмаксс. Гледам са на промо в автогуми.бг от 409 на 359лв гумата, и мисля да заложа на тях. СпортКонтакт 3 отива чак 480лв гумата :unsure:

Дънлъп имаше тошко на калибрата дето сега я кара степо. Брутално добра гума е особено на мокро. За мен по-балансирани продукти от тези на дънлъп няма! Перфектни са във всяко едно отношение, само дето повечето страдат от дупките една идея повече от другите гуми висок клас от япония примерно.

Аз днес сложих Uniroyal Rain Expert надявам се да се окажат добри. В дианата ми ги препоръчаха като им казах,че търся най-доброто което може да се впише до 100лв за брой.

HfEC9.jpg

:blush:

около 100-те лева има много гуми които са по-добри от тези! Като гледам за корса са значи повече от 15" няма да е... демек можеше да скочиш на много по-добри гуми!

http://camskill.co.uk/products.php?plid=m61b0s315p0

Някой има ли сведения къде продават TOYO, тук там срещам по 1-2 предлагани размера и толкова. Интересуват ме конкретно 205/55/15. Та в този ред на мисли, ако може някой с Калибра със стандартно окачване и 15 цола да сподели как изглежда колата на 205/50/15 и 205/60/15, че като че ли има малко по-голямо разнообразие от модели.

Намерил съм на 1-2 места, но се изисква електронно плащане, а аз нямам възможност да го направя, та ако някой предложи помощ няма да откажа :P

Ако все пак не ми се усмихне късмета, кои бихте предложили от тези из БГ:

1.Yokohama S-Drive - само тези са 205/55, всички останали са 205/60

2.Continental Premiumcontact 2

3.Dunlop SP Sport 01 / Dunlop Sport Fastresponse / Dunlop SP 200 E

4.Vredestein Sportrac 3

5.Good Year Optigrip

6.Bridgestone ER300 Ecopia

П.С. Искам Toyoooooo T1R :help:

ма не си будала знаеш ко да искаш :biggrin: Аз питах у Варна Жижо и ми обади прилична цена за нови с нов дот 155лв/бр за 205/50/15. Другия ти вариант е сайта който писах по-горе!

От списъка бих обърнал внимание на номера 1 и 3(fastresponse).

Бих ти добавил в списъка като изключа всички които не споменах следните гуми.

2. Maxxis MA-Z1

4. Toyo T1R

5. Hankook K110 V12 EVO/ S1 EVO K107

6. Bridgestone turanza ER300

7. Nokian V

8. Kumho ECSTA SPT KU31

и то подредени горе долу така както ги изписах. Йокохамата я подреждам около нокиана между другото. Критериите ми за подреждането са цена, качества, фасон. Максиса за парите си е брутална гума по думите на всеки който я е карал и по интернета лоши отзиви няма.

Ако съм на теб и съм решен да карам на 15" бих заложил именно на 205/55/15 оригиналния размер на калибрата! Този размер се ползва при 2000 16 и турбо версиите. Задължително вземи гума поне на V скоростен индекс!

ПС днес тествах на проливен дъжд новите гумки и въпреки водите обикалях кръговото на метро с 80 без грам проблем а колата ми е с окачване тип лодка и не е от стабилните!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симо 14-ки са. мислех мнинавам на 15-ки+джанта ама финансите мнооо намаляха.За сега са ми добри впечатленията от гуметата надявам се да не съм се набутал. А и дори и да взема по хубава гума аз повече от 120-130 не вдигам,че с тоз двигател няма и смисъл. Та мисля,че няма да усетя кой знае каква разлика. Но с тези гуми определено е друго когато минавам през вода.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши какъв размер са ти 14ките на корсето. Хем по-бързо да се промени числото на мненията ти в сайта :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм за yokohama drive C това е гумата за мен за сухо и за мокро :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Uniroyal rainsport 1 ....досега бях с такива и съм изключително доволен. На мокро са като лепнати ан асфалта, даже на моменти ми се струваше, че са по-добри на мокро, а на сухо са направо магнит.... Минуса е, че доста бързо приключват

Uniroyal%20rain%20sport1.jpg

за rainsport 2 съм чувал от приятели дето ги карат, че са малко по-слаби като поведение от rainsport 1, но също са много хубави гуми

uniroyal_rainsport-2.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който се чуди още какви гуми да взема от не най-скъпите мога да го насоча към Uniroyal - по-конкретно за 14". Сложих наскоро такива и засега имам добри впечатления.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на вси4ки колеги!Аз съм малко на кръстопът.Спрял съм се на 3 модела гуми:Nokian H,Bridgestone Turanza ER300 i Dunlop Fastrespon..До сега карах със всесезони-Vredestein.Не мога да кажа нищо лошо за тях.Искам съвет,от ваши наблюдения,коя е по -добрата гума.И искам съвет,има ли смисъл,да сменям размера на гумите с по - голям.Аз до сега ,карах с 195/65/15,исках да ги сменя с 205/55/16.Но моторът ми е само 1.6 16v,Става въпрос за Vecta B Combi.Благодаря предварително!

:opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване