Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
тбелбер

Oграничение на скороста, и светва "ЧЕК" лампата

Recommended Posts

Здравейте на всички от форума.Преди месец си купих фронтера 2.2 дти къса база.Колата работи като часовник.Има само един проблем.Когато вдигне 120-130 км светва лампата за сервиз и губи мощност.От какво може да е.Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте на всички от форума.Преди месец си купих фронтера 2.2 дти къса база.Колата работи като часовник.Има само един проблем.Когато вдигне 120-130 км светва лампата за сервиз и губи мощност.От какво може да е.Благодаря предварително на отзовалите се.

Не съм сигурен, ама ако има дебитомер може и от него да е. Наи-добре разходка до елкон да прочетят ЕКУ-то, ако въобще има такова. Коя година е?

Редактирано от EvilTECH

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнениетоКолата е 2000г Не е от дебитомера Мина компютърна диагностикаНе отчете грешкиА и аз съм сменял дебитомер на Алфата Знам как се държи кола с повреден дебитомер

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при при над 120 км ли се появява или и при форсиране на по-ниски предавки? Ако се появява при натоварване на двигателя може да е някой от горивните филтри задръстен. Подобно губене на мощност при дизел се получава при въздух в тръбите, но дизелите след 1998 са с система за обезвъздушаване. За сега не се сещам за друго... Пък и щом компа не пази грешката сигурно е нещо което се приема за преходно и може да се случва без повреда като например свършва горивото и други подобни. Провери как се държи при по-големи натоварвания при ниска скорост и високи обороти на двигателя.

Пожелавам бързо и евтино разрешение на проблема :opel_forever:

П.С.

Прегледай и темата за дизеловите горива по-горе да разбереш какви пумии ни наливат в резервоарите.

Редактирано от EvilTECH

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване