Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
milen

Италианска Тигра X14XE скапан и е мотора

Recommended Posts

Здрасти колеги има :help:тигра x14xe скапан и е мотора /надран колянов вал/ искам да и сложа 1.8 16v /125 кс./ от корса C или от тигра Twin Top. Mоже ли някои да ми каже дали ще стане ще и пасне ли в коша без преработки .Помогнете ми ако може те колеги предварително благодаря.И моля да ме извените ако не сьм оцелил мястото вьв форума но сьм нов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ти е по-скоро за силов тунинг.

Говориш за двигател Z18XE като моя?Ако е така според мен от финансова гледна точка XE ще ти е по-евтино и по-лесно за поддръжка и мисля,че цялата процедура с 1.8 ще е по-сложна от XE.По-запознатите колеги да обяснят и да ме поправят ако греша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В БГ има малко правени подобни интервенции. Няма невъзможни неща ето тук има писано по темата. Разгледай целия форум има всякакви варианти на мотори поместени в тигра със обяснения и снимков материал.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здрасти колеги има :help:тигра x14xe скапан и е мотора /надран колянов вал/ искам да и сложа 1.8 16v /125 кс./ от корса C или от тигра Twin Top. Mоже ли някои да ми каже дали ще стане ще и пасне ли в коша без преработки .Помогнете ми ако може те колеги предварително благодаря.И моля да ме извените ако не сьм оцелил мястото вьв форума но сьм нов

Здравей,няма да стане мотора от по новата тигра или много по трудно не пасват тампоните.......

за XE също много промени по купето ти трябват.... имам познат от Пловдив с тигра с XE ако си му някаде в района мога да те свържа да ти обади филма :biggrin:

мисля че най лесно ще ти е да сложиш C18XE или да си оправиш моторетката.щото надран коланов вал не е кой знаи какво :th_up:

Редактирано от жижо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dry: Един вьпрос още ако може колеги.Какво мислите за C20ХЕ него дали бих могьл да го вмькнал вьтре сьс неговата скоростна кутия без много промени и дали има как да ми се вьрже компресора на климатика :huh::wall::wave:

просте те ако сьм ви досадил но тьрся най рентабилния вариант защото нейният мотор е смлян и ще отнесе една 1000-ка а си мисля щом е стигнала работа та до там поне да направя нещо да му мяза :wall::wave: и си бльскам празната картуна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и така ще се променя коша и ще има голямо нагаждане... Намери някой който го е правил и знае как. У Софето има един дето вкара 3.0 В6 в корса и имаше климатик. Така че мисля че той е човека. Относно избора на мотор - смятам че С20NE и С18ХЕ/L са изборите ти. Леки евтини за намиране и с много плюсове като ги сложиш в леко купе.

Преправяне - бедна ти е фантазията, тиграта едва събира 1.6 а тези с големия блок са по-големи но и по-забавни. Защо не С20ХЕ ли? Ами защото е скъпо и почти невъзможно за намиране в прилично състояние и прекалено мощно за това купе... колата няма да става за каране ще бъде постоянна борба за вкарването и в пътя и това уморява. А 20NE-то с неговия въртящ момент в ниски обороти ще е много забавно в това купе или 1.8-цата която по принцип е палав мотор и и двата струват наполовина поне на С20ХЕ цена/коне последното е доста неизгодно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета за сьвети те и за попиляното време покрай мойте проблеми. :blush:

Ще се вьзползвам от тази тьй ценна за мен информация . :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване