Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vectra18GLS

Ето как : претапициране на тавана

Recommended Posts

здравейте нов съм във форума за това не ми се сърдете ако напиша некоя глупост

та по темата тавана на вектрата провисна и се яудя какво да го правя някой правил ли е не6то такова до сега дайте съвет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сам си го правиш материялите излизат около 30-40лв ако ти го правят тапицери цената е от 100лв нагоре

Да си го направиш сав не е много лесно одира се стария плат чисти се яко с корисилин докато стане съвсем гладко и чисто после се купува плата има го са се продава същия като оригиналния и ако не си правил и не си виждал как става схемата гаранция ще го прецакаш защото си има тънкости при лепенето на плата така че да стане равно а не на дунавски вълни .

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ако сам си го правиш материялите излизат около 30-40лв ако ти го правят тапицери цената е от 100лв нагоре

Да си го направиш сав не е много лесно одира се стария плат чисти се яко с корисилин докато стане съвсем гладко и чисто после се купува плата има го са се продава същия като оригиналния и ако не си правил и не си виждал как става схемата гаранция ще го прецакаш защото си има тънкости при лепенето на плата така че да стане равно а не на дунавски вълни .

мерси за съвета намерих кожа вероятно изкуствена ако я залепя вместо този плат който е като оригиналния възможно е да се получи добре. а някаква идея да ли лесно излиза тавана през вратите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
мерси за съвета намерих кожа вероятно изкуствена ако я залепя вместо този плат който е като оригиналния възможно е да се получи добре. а някаква идея да ли лесно излиза тавана през вратите.

Вариянт да го извадиш през вратите без да го намачкаш няма освен ко не си с вектра а хечбек на която се вади лесно през петата врата . Вариянта да се извади без да се мачка при вектра седан есваляне на предно или задно стъкло друг вариянт няма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вариянт да го извадиш през вратите без да го намачкаш няма освен ко не си с вектра а хечбек на която се вади лесно през петата врата . Вариянта да се извади без да се мачка при вектра седан есваляне на предно или задно стъкло друг вариянт няма.

недей да бъдеш толкова сигурен ако не си го правил - вади се по следния начин :

буташ предните седалки макс напред, сваляш облегалките макс назад (ако се налага махаш и подглавниците) и като разкачиш тавана излиза през предната пасажерска врата.

Кожата е много по-капризна при работа и изпъкват всякакви неравности по тавана - Оаках един таван с изкуствена кожа - не ти препоръчвам да се пробваш.

Ето една тема с картинки от форума на "Направи си сам" click-me.gif плата с дунапрен обира неравностите и е по-добър избор.

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро намерих една брошурка на чистачките за автотапицерски услуги - звъннах просто информативно и цената за таван е 100 лв. Удобното е, че ти свалят тавана и си караш така, после само минаваш да ти го монтират обратно. Но 100 лв са си 100 лв...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
недей да бъдеш толкова сигурен ако не си го правил - вади се по следния начин :

буташ предните седалки макс напред, сваляш облегалките макс назад (ако се налага махаш и подглавниците) и като разкачиш тавана излиза през предната пасажерска врата.

Кожата е много по-капризна при работа и изпъкват всякакви неравности по тавана - Оаках един таван с изкуствена кожа - не ти препоръчвам да се пробваш.

Ето една тема с картинки от форума на "Направи си сам" click-me.gif плата с дунапрен обира неравностите и е по-добър избор.

Благодаря за съвета за кожата и аз така си мислех, че ако се залепи кожата и всичките неравности ще изпукнат. Вчера успях да извадя тавана както казва колегата през предната седалка смъкнах облегалките прегъва се малко и готово. Ето как изглежда:

4lIWS.jpg

както се вижда плата се е свил от всякъде оспях да го отделя от тавана и донапрена остана към самия плат

3znA9.jpg

Редактирано от vectra18GLS

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеално - снимай целия процес на работа и да боднем темата горе като важна :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета за кожата и аз така си мислех, че ако се залепи кожата и всичките неравности ще изпукнат. Вчера успях да извадя тавана както казва колегата през предната седалка смъкнах облегалките прегъва се малко и готово. Ето как изглежда:

4lIWS.jpg

както се вижда плата се е свил от всякъде оспях да го отделя от тавана и донапрена остана към самия плат

3znA9.jpg

Здравейте ето продължението по претапициране на тавана, закупих плат от Варна магазин аутотекстил и лепило см-43 както ме посъветваха от магазина един литър.

f5r49.jpg

разполагате платa върху вече изчистения и таван разпределя се равномерно от всякъде като оставих по 5 см. от старни за да се обърне след залепването за по голяма здравина.

r7o5J.jpg

f63Zr.jpg

самото залепване го направих по следния начин: навих плата на руло във единия край на тавана намазах със лепило една равна част от плата и съштата час от тавана изчаква се около 10 мин след като лепилото престане да лепне като го пипате със ръка.

U8MW9.jpg

залепвате двете страни една към друга като се внимава да не се набръчква плата за равномерното залепване използвах малка хавлиена кърпа претиска се равномерно и нестава на пръсти тавана.

f7shr.jpg

след като сте залепили първата част от тавана продължавате да нанасяте лепило по същия начин първо на плата след това по самата кора за да е по лесно измервам с ролетка около 15см от плата отбелязма го с маркер както се вижда на снимката по горе на това поле нанасям лепилото по същия начин се отбелязва и на кората така става поетапно нанасяне и няма опсност да пропуснете да намажете някой от частите с лепило.

r9wNr.jpg

r9TeJ.jpg

и след като сте залепили целия плат върху кората изчаквате да дръпне цялосно лепилото около 30 мин обръщтате кората и се изрязва излишното парче плат като оставяме около 3 до 4см. за да го залепим обратно към кората.

raoFA.jpg

и ето вече готовата кора за тавана, надявам се да съм полезен на тези от вас който са решили да си ремонтират автомобила точно както мен.

Не искам да се хваля но като за първи път се получи доста добре поне аз смятъм така Успех.

f9PX0.jpg

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега ще кажеш ли от каде взе плата на каква цена и какви размери колко горе доло ти излезе цялата работа и кажи ако има някоя танкост понеже и аз мисля следващата седмица да претапицирам тавана задната кора и плата по вратите и да кажеш дали има от този тип плат черно примерно ако знаеш де мерси предварително ще чакам отговор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, плюшът закупих от магазин Автотекстил във Варна. Телефон: 0899/814262 . Магазинът се намира много близо до клиниката на проф. Темелков. Улицата се казва Велико Христов. От същото място взех и лепилото CarmyFix. Имаше 3 вида плюш: черен, един много светъл и този, който виждате в темата. Цената беше 12 лева на м2. в сичко ми излезе 25лв. плата е широк 1.50м.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам проблем с тапицерията на тавана на колата. Като я закупих беше наред с леко провисване в средата, но последните дни виждам че на горния край на предното стъкло точно зад сенниците е започнало разлепяне на плата от тапицерията. Колага ми е Астра Ф комби, а почти в средата на тавана има нещо като копче което прикрепя плата към тавана, а около него провисва леко като балонче. Изглежда ми че стария собственик е претапицирал сам и не е свършил нещата като хората, та сега се чудя има ли начин да се опъне малко тоя плат и да се залепи тва разлепяне отпред или да потърся специалист, понеже аз никога не съм правил подобно нещо. Ако е необходимо утре ще приложа снимки на положението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,дайте ми информация къде в Благоевград да търся такъв плат да си оправя и аз тава на моята астричка или пък да си поръчам от някаде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Привет колеги,дайте ми информация къде в Благоевград да търся такъв плат да си оправя и аз тава на моята астричка или пък да си поръчам от някаде?

Здравейте , аз си взех от тук 'магазин Автотекстил във Варна. Телефон: 0899/814262 ' както колегата vectra18GLS по горе е посочил .Искам да кажа , че gsm'a е актуален направих си поръчка и на другия ден си я получих с Еконт(7 лв.) плат и лепило.

Редактирано от vtbg999

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз моят таван го направих с изкуствена кожа перфорирана. Купих я от този сайт www.tapicer.bg заедно с лепило което ме увериха, че е за автомобилни тавани Denlaks 5446 и наистина съм доволен вече почти година не е мръднал. Две кутийки от по един литър ми стигнаха точно. Хубаво е преди да нанасяте лепилото да почистите много добре тавана. Нанася се двустранно и се изчаква една вечер да засъхне добре преди да се монтира на ново. Това е от мен дано да съм бил полезен на тези от вас които имат подобни проблеми :)

Редактирано от invisibl3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване