Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
markocho

Astra G проблем

Recommended Posts

Правих самодиагностика и се появиха следнте грешки.

Р0100 Неизправност във веригата на разходомера за въздух.

Р0335 Неизправност във веригата на датчик А за положението на коляно-вия вал.

Р0352 Неизправност в първичната/вторичната верига на бобината на запалване В.

Р0354 Неизправност в първичната/вторичната верига на бобината на запалване D.

Р0500 Неизправност във веригата на датчика за скоростта.

P1110 Захранващата верига към датчика за температура на въздуха на входа е накъсо

или е прекъсната

Хайде някой да ми подскаже от къде да почна да търся проблема,май даста се различават проблемите.

между другото датчика на колянов-вал е на един месец(нов),признаците на колата са същите преди да сменя датчика,колата прекъсва губи обороти докато не мине в резервен режим и светне check лампата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си всички маси :

от динамото към двигателя

от акумулатора към двигателя

от акумулатора към купето

и масата на снопа от ЕКУ към двигателя

мирише ми на липса на хубава маса към двигателя ти

не може по друга причина компа да вдигне грешка на всички тези датчици / вериги

а и като гледам списъка май всички тези датчици ползват масата като един от изводите си и /или си я взимат от корпуса на двигателя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-напред трябва да изтриеш грешките и след това пак да провериш кои са останали. Ако сис със 1.8 мотор най-вероятно да остане Р0100 или Ро335, двигателя форсира ли се до ограничител 6500 об/мин или спира около 4000-4500 об/мин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ходих да ми потвардят диагностиката и да изтрият грешките,повреме на пътуването се изгасна chek-а.Майстора изтри всички грешки с исключение на тази "P1110 Захранващата верига към датчика за температура на въздуха на входа е накъсо

или е прекъсната "той я изтрива ама пак се появява,мери съпротивления какво ли не замасяване гледа и нищо не откри,каза само че грешката била незначителна и можело и така да се кара.За другите грешки бяха натрупани от смяната на датчика на колянов-вал понеже аз го сменях и нямаше как да ги изтрия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване