Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
drianov

Разход на гориво Астра Х

Recommended Posts

Привет,

Аз съм със същия двигател и градско ми дава 10 и малко ...

До сега, на който съм споделил ми казва че е много. Мислите ли, че трябва да ходя да ми погледнат колата.

Градското не ми е много по задръствания :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,twize, казваш. че ти дава 10. Как го измери (пълен резервоар/ километри/ зареждане догоре) или по твоя преценка смяташ, че е толкова? Може би разчиташ на показанията на бордовия , измерени само в градски условия? По първия метод (само градско) лятото варирам между 7 и 8/100. Зимата съм с литър нагоре. Бордовия ако го нулираш и караш само грдаско трудно ще ти даде показания под 10. Това е нормално - винаги дава в повече при градско каране с литър, литър и малко по мои наблюдения. Както и да е, заводски тази кола има каталожен разход от 7.2, така че стойности от 7.5 до 8.5 - 9.0 в краен случай е нормално и не е повод за притеснение. Бъди абслютно в измерения от теб разход, и ако тогава действително той е 10 и горница - потърси сервиз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода си го засякох аз, както казваш "пълен резервоар/ километри/ зареждане догоре"

Бордовия не ми е активиран, незнам защо още се мотая, но това е друга тема.

Ще ходя да ме гледат значи :( да ми препоръчате надежден сервиз за опели в София?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен до сега градско най-много ми е давала 8.5 зимата, иначе преди няколко дни пак я засякох като сипах до горе на бордовия пишеше 8.4 а по сметки излизаше 7.9-8.0, на което аз лично имам по-голямо доверие защото пълно-пълно до капачката от това по точна мярка за мен няма. Не карам чак във феноменални задръствания всеки ден, опитвам се да ги избягвам, но понякога ми се случва да попадам. По принцип крака ми е тежък и не е като да не я настъпвам. Лятото разхода ми е същия между 7.5-8

За извънградски разход със смесено каране извън града и със малко градско минах 5000км и ми даде разход 6. Маршрута беше София-Виена-Прага-Мюнхен-Париж-Женева-Флоренция-Венеция-София. В карането имаше и задръствания(във Виена 30 мин) в някои части от пътя караше приятелката ми, която сваляше разхода, в други части карах аз(на аутобана с едно ауди карахме с 200+) така че това е изключително смесен разход като разбира се имаше голяма част от пътя със 130 км/ч.

Извод:

градско - 7.5-8.5л.

извънградско - 6л.

Astra H GTC 1.9 cdti 150 h.p.

Редактирано от rap17ka7a

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода градско е много относително понятие.

Аз зимата запаля мина 3-4км и угася. После пак така за да се върна до нас... Паля, 3-4, до 10км и угася...

Та така за 75км ми показваше на борда 12.5км :wooow:

Не си нулирах стойностите и продължих да карам но повечко километри пак градско, но поне със загрята кола... и като стигнах 130км разхода вече беше паднал на 9,5л/100км.

Той и борда не е мн точен, но горе долу се доближава.

Не че давам нисък разход по принцип, но си и зависи колко студено е навън и колко студен е двигателя, понеже аз я чакам 2-3мин зимата и тогава тръгвам, но за 3км колко да загрее, някой път и по-малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега така е. Аз затова правя засичане на резервоар пълно-пълно и за пореден път пи даде разход 7.3-7.5 като държа да отбележа че това е само в града и имам тежък крак, на моменти доста я газя. Разхода на 1.9 -150 к.с. е изключително приятен за вървежа и.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чип имаш ли? Разхода пада с малко, но пък вървежа и динамиката на колата се качва доста :th_up:

Карането е в пъти по - приятно, сега имам малък проблем с колата, който още не мога да установя и ми се налага да карам без чип, защото съм го сложил само като натисна спорт бутона, без спорт е обикновеното си 160коня. Та направо ми се струва, че карам бабичка 100 коня, толкова е голяма разликата!

Мотора има потенциал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Чип имаш ли? Разхода пада с малко, но пък вървежа и динамиката на колата се качва доста :th_up:

Карането е в пъти по - приятно, сега имам малък проблем с колата, който още не мога да установя и ми се налага да карам без чип, защото съм го сложил само като натисна спорт бутона, без спорт е обикновеното си 160коня. Та направо ми се струва, че карам бабичка 100 коня, толкова е голяма разликата!

Мотора има потенциал.

Чудя се дали да чипвам мойта, щот имам класическия проблем с вихровите клапи и засега не предвиждам да го ремонтирам. Дали ще има проблем някакъв? Освен това, мойта си пушляви кат я сгазя и ако ще е мъгла зад мен с чипа по-скоро бих пропуснал. Къде я прави твойта?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://s-tuning.stefanov.bg/opel/info.php?id=50

А тия вихрови клапи не ги мисли изобщо, на моите е паднало "онова" отгоре дето ги държи, ама колата си върви на пушка.

А щом и сега ти пуши, едва ли ще се промени много това. Моята не пушеше, ама и само с чип пуши поносимо, аз нямам и катализатори, директно всичко изхвърлям навън.

ПС: ето и целия линк към сайта: http://s-tuning.stefanov.bg/opel/opel-stun...details.php?m=5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://s-tuning.stefanov.bg/opel/info.php?id=50

А тия вихрови клапи не ги мисли изобщо, на моите е паднало "онова" отгоре дето ги държи, ама колата си върви на пушка.

А щом и сега ти пуши, едва ли ще се промени много това. Моята не пушеше, ама и само с чип пуши поносимо, аз нямам и катализатори, директно всичко изхвърлям навън.

ПС: ето и целия линк към сайта: http://s-tuning.stefanov.bg/opel/opel-stun...details.php?m=5

Точно при Стефанов си мислех да ходя, ако ще я чипвам. Гледам, че са завишили доста статистиките след чип, чак 50 коня отгоре надали, ама се таа ефекта 100% е сериозен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ново и актуално инфо към темата:

Наскоро се разходих до морето, минавайки по Тракия. тръгвайки от Монтана, заредих до горе. Минах през Сф да събера едни приятели и потеглих към Приморско. По магистралата съм карал през цялото време в диапазона между 160 и 180 км/ч. На места поддържах и 200. Бяхме 4 човека, а багажника едвам се затвори от багаж. След почивката в приморско потеглих към Слънчев бряг. Адско задръстване от Созопол до Бъргас. На Лукойла спрях да заредя до горе и резултата беше следния : по бордови 7.4/100 км, а реално след дозареждане бях изразходил 46 литра за 680 км, което ще рече 6.8/100 разход.Климатика не е гасен нито за минута. Почивката свърши и потеглин по обратния път. С един човек по-малко и доста по-малко багаж. Разхода този път беше 6/100.

Градското си ми е относително постоянно: 8-8.5/100 км.

Астра 1.9 150 к.с. 6 скорости ръчка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване